Poniedziałek, 6 kwietnia 2020. Imieniny Ady, Celestyny, Ireneusza

Biała zima sprzyja brzdącom. Zgłoś swoje dziecko!

2016-11-29 10:46:55 (ost. akt: 2016-11-29 10:52:25)

Mała Oliwia to miłośniczka naszych plebiscytów. Niedawno została Małą Księżniczką, a teraz walczy o tytuł Zimowego Brzdąca 2016. Czekamy na kolejne zgłoszenia waszych pociech. A że właśnie sypnęło śniegiem, okazja jest idealna!

Sylwia Cieślewicz, mama Oliwii z Mrągowa (2,5 roku), śmieje się, że jej córka jest małym uparciuchem. — Poza tym to spokojne dziecko. Nie płacze, jest ciekawa świata — opisuje dziewczynkę.

Oliwka jest jedną z pierwszych kandydatek w naszym plebiscycie Zimowy Brzdąc. Nic dziwnego, mała zimę bardzo lubi. — Zimową porą dużo spacerujemy. Oliwia lubi zjeżdżać na sankach i wygłupiać się ze swoją siostrą Kają na śniegu — opowiada mama małej kandydatki.

— Moim dziewczynkom udało się już zwyciężyć w innym konkursie „Gazety Olsztyńskiej”. Starsza Kaja została Małą Księżniczką naszego powiatu. A Oliwka zajęła III miejsce w powiecie. Więc teraz przyszedł czas na Zimowego Brzdąca! — uważa pani Sylwia.

Tym bardziej że właśnie sypnęło śniegiem, więc rodzice mogą już uwieczniać swoje pociechy w pięknej, zimowej scenerii. — Ja akurat przesłałam na konkurs zdjęcie z poprzedniej zimy — opowiada pani Sylwia. — Oliwka zimę na razie, niestety, ogląda tylko przez okno. Jest chora, przyjmuje antybiotyk. Ale kiedy zobaczyła, że spadł śnieg, była zachwycona!

A co Oliwia lubi robić, kiedy siedzi w domu? — Najchętniej wozi swoje lalki wózkiem — opowiada pani Sylwia. — Lubi też budować z klocków i słuchać disco-polo.

I toczyć wojnę z siostrą o zabawki. To zapewne przedsmak bitwy na śnieżki, do jakiej dojdzie, kiedy tylko Oliwia wyzdrowieje.

Jak zgłosić dziecko do plebiscytu? Wystarczy przysłać jedno jego zdjęcie. Wielkość zdjęcia nie może przekraczać 5 MB. W temacie e-maila należy wpisać "Zimowy Brzdąc 2016".

Czekamy na głoszenia do 13 stycznia do godz. 23.59. Prawidłowe zgłoszenie dziecka do plebiscytu powinno zawierać: zgodę co najmniej jednego rodzica lub opiekuna prawnego do wykorzystania wizerunku dziecka na potrzeby plebiscytu przez organizatora, akceptację postanowień regulaminu, imię i nazwisko dziecka, wiek, miejscowość oraz numer telefonu kontaktowego. W plebiscycie mogą wziąć udział dzieci w wieku do 10 lat, które zgłoszą rodzice lub prawni opiekunowie.

Zgłoszenie dziecka do udziału w Plebiscycie następuje poprzez nadesłanie drogą elektroniczną jego jednego zdjęcia na adres:

powiat bartoszycki: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl
powiat braniewski: braniewo@gazetaolsztynska.pl
powiat działdowski: dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
powiat ełcki: elk@gazetaolsztynska.pl
powiat giżycki: gizycko@gazetaolsztynska.pl
powiat gołdapski: goldap@gazetaolsztynska.pl
powiat iławski: ilawa@gazetaolsztynska.pl
powiat kętrzyński: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
powiat lidzbarski: lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl
powiat mrągowski: mragowo@gazetaolsztynska.pl
powiat nidzicki: nidzica@gazetaolsztynska.pl
powiat nowomiejski: nowemiasto@gazetaolsztynska.pl
powiat olecki: olecko@gazetaolsztynska.pl
powiat ostródzki: ostroda@gazetaolsztynska.pl
powiat piski: pisz@gazetaolsztynska.pl
powiat szczycieński: szczytno@gazetaolsztynska.pl
powiat węgorzewski: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl
powiat olsztyński: wydawca@gazetaolsztynska.pl

Plebiscyt odbywa się dwuetapowo. Od 18 listopada do 13 stycznia do godziny 23.59 wybieramy Zimowego Brzdąca w poszczególnych powiatach. Od 14 stycznia do 30 stycznia 2017 do godziny 23.59 roku wybieramy Zimowego Brzdąca na szczeblu regionalnym. Biorą w nim udział zwycięzcy z każdego powiatu oraz dodatkowo 5 kandydatów z regionu z największą liczbą punktów. Tytuł Zimowego Brzdąca "Gazety Olsztyńskiej" i "Dziennika Elbląskiego" otrzyma dziecko, które uzyska największą liczbę punktów poprzez prawidłowo oddane głosy (sms-y) na koniec drugiego etapu.

Zwycięzcy na szczeblu powiatowym zostaną zaprezentowani w tygodnikach lokalnych wydawanych przez grupę WM. Zwycięzca oraz dzieci, które zajęły miejsca 2. i 3. na szczeblu regionalnym, zostaną zaprezentowane w "Gazecie Olsztyńskiej" i "Dzienniku Elbląskim".

Aleksandra Tchórzewska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także