Czwartek, 18 kwietnia 2019. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Pociągi z Olsztyna do Wielbarka mogą zniknąć z rozkładu

2016-11-10 07:11:00 (ost. akt: 2016-11-09 19:29:47)
Zdjęcie jest illustracją do treści

Zdjęcie jest illustracją do treści

Autor zdjęcia: archiwum

Pod koniec października ruszyło połączenie Olsztyn - Szczytno - Wielbark i pomimo że funkcjonuje od dwóch tygodniu, już teraz mówi się o jego wątpliwej przyszłości.

Przypomnijmy, że do Wielbarka PKP wysyła skład dwa razy w tygodniu: w sobotę i w niedzielę. Pisaliśmy o tym >>> Z Olsztyna pojedziemy do Wielbarka.

Historia tego połączenia jest dość burzliwa, ponieważ reaktywowano je już 3 lata temu i jego opłacalność skończyła się po pół roku funkcjonowania. Tym razem wznowiono ruch pociągów na trasie Olsztyn - Wielbark na prośbę wójta Wielbarka, który motywował ją oczekiwaniami mieszkańców.

W ramach umowy samorządu województwa z przewozami regionalnymi pojawiła się możliwość uruchomienia takiego połączenia. Co doszło do skutku. Tylko powstaje pytanie, czy mieszkańcy Wielbarka na pewno chcieli, żeby połączenie z Olsztynem było tylko w weekendy a nie w dni powszednie? W ciemno można powiedzieć, że raczej nie.

Mieszkańców może zmartwić jeszcze jedna informacja, że połączenie z Wielbarka może mieć krótszy epizod niż poprzednia próba wznowienia ruchu na tej trasie, ponieważ Województwo warmińsko-mazurskie nie wie jeszcze, czy będzie dotować kursy na tej trasie w przyszłym roku.

W rozmowie z portalem transportpubliczny.pl Ewa Labes-Kunicka, kierownik Biura Polityki Informacyjnej UMWW-M mówi, że aktualnie rozkład jazdy na rok 2017 jest w trakcie uzgadniania organizatora [Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego] z operatorem [Przewozami Regionalnymi].

Portal zastanawia się, czy organizator dokładnie przeanalizował popyt na przewozy, jeśli jego optyka jest tak krótkoterminowa, że nie zna on nawet tak podstawowych założeń przyszłorocznego rozkładu jak uruchamianie połączeń lub ich brak. Przedstawicielka samorządu przekonuje jednak, że nowe pociągi odpowiadają na konkretne potrzeby mieszkańców regionu.

Jaki będzie los pociągu do Wielbarka? Odpowiedź na to pytanie powinny przynieść kolejne tygodnie.

Źródło: transportpubliczny.pl / oprac. ad
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. SPJ #2112742 | 31.0.*.* 15 lis 2016 00:41

  "Pociągi z Olsztyna do Wielbarka mogą zniknąć z rozkładu" - skoro w wielbarku od ponad 20 lat kradną masowo samochody a od niedawna nawet kamienie przydrożne to nie dziwne że i mogą mieć ochotę kraść składy kolejowe. Mówię całkiem poważnie i to nie jest żaden trolling. Znam to towarzystwo tamtejsze i wiem do czego są zdolni.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec #2111477 | 95.40.*.* 12 lis 2016 18:10

  Chciałem dzisiaj jechać do Olsztyna z wielbarka niedość że pociąg opóźnia się o godzinę to puźniej miejscowy kolejaż Z.F nawet nie zatrzymał pociągu pomimo mojego spóźnienia chwilowego nawet prosiłem go o to a pociąg pojechał i jak tu jeździć koleją .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. MAREK #2110762 | 151.248.*.* 11 lis 2016 11:31

  Pociągi z Olsztyna do Ełku przez Czerwonkę i Mrągowo komu to przeszkadzało odciążyć 16

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. allensteiner #2110643 | 88.156.*.* 11 lis 2016 08:51

  Wprawdzie pociągów coraz mniej, ale rozbudowujmy ten wielki dworzec w Olsztynie. Bo mała, gustowna stacyjka nie wszystkim zaspokaja aspiracje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Adam #2110554 | 188.146.*.* 11 lis 2016 00:05

  Zamiast wznawiać ruch na odcinku Wielbark - Szczytno to lepiej wznowić ruch pociągów na linii Czerwonka - Ełk. Bo Wielbark - Szczytno na razie jest nie opłacalny. Najlepiej w ogóle poczekać aż zmodernizują linie do Ostrołęki ewentualnie do Nidzicy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (31)