Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Sprawdź jak zdobyć pieniądze na własny biznes! Prostsza droga do własnej firmy

2016-10-24 12:52:19 (ost. akt: 2016-10-24 13:19:48) Artykuł sponsorowany

Praca na etacie czy na własne konto? Takie wątpliwości targają wieloma, nie tylko młodymi, ludźmi. Jednak ci, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, mają w sobie często więcej odwagi i potrzeby samodecydowania o sobie. Jedyne, czego im brakuje, to pieniądze. I tu z pomocą przychodzą fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Tak było ze mną. Wiedziałem, że chcę stworzyć studio fotograficzne. Miałem jakiś aparat, ale na to, co miałem w planach, nie wystarczał. Do tego potrzebowałem studia, sprzętu komputerowego i jeszcze paru zabawek. Nie mogłem tak po prostu sobie tego kupić, bo nie miałem za co — wspomina pan Bartosz, fotografik. — Z pomocą przyszła Unia.

Fundusze Europejskie pomagają nie tylko panu Bartkowi, ale innym przedsiębiorcom. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014- 2020 w poddziałaniu 1.3.2 Firmy w początkowej fazie rozwoju Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego dysponuje kwotą ponad 43 mln zł przeznaczoną dla firm funkcjonujących na rynku nie dłużej niż 3 lata. — Wsparcie ma charakter kapitałowy i obejmuje rozbudowę, modernizację istniejącej infrastruktury, sprzętu, nabycie środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, ale musi być poprzedzone wsparciem o charakterze doradczym, mentorskim i szkoleniowym. Dotacje przeznaczone są dla firm działających w oparciu o innowacyjne pomysły. Preferencje uzyskają projekty z obszarów inteligentnych specjalizacji — mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

W ramach Poddziałania 1.3.1 Inkubowanie Przedsiębiorstw o dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego mogą ubiegać instytucje otoczenia biznesu, które pomogą młodym przedsiębiorcom czyli: firmom w początkowej fazie rozwoju, funkcjonującym na rynku nie dłużej niż 3 lata. Ich pomoc polegać może na udostępnieniu powierzchni biurowej z niezbędnym wyposażeniem oraz bieżącym utrzymaniem (w tym niezbędne media), usługach prawnych, księgowych, promocyjnych, informacyjno-tele-komunikacyjnych, mentoringu, czyli służeniu pomocą i doświadczeniem w budowaniu firmy, a także na organizacji szkoleń.Więcej informacji na www.rpo.warmia.mazury.pl

Wsparcie dla bezrobotnych i biernych zawodowo (powyżej 29 roku życia) w ramach działania 10.3.
Możesz na nie liczyć, jeśli:
• masz niskie kwalifikacje (wykształcenie najwyżej średnie – ukończone liceum, technikum);
• jesteś osobą długotrwale bezrobotną
• jesteś osobą niepełnosprawną
• masz ponad 50 lat
• jesteś kobietą

Podstawową formą wsparcia, jaką można uzyskać w tego typu projekcie, jest bezzwrotna dotacja w wynosząca około 24 tys. zł. Lista podmiotów udzielających tego wsparcia, tzw. operatorów, znajduje się na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie. Warto podkreślić, że do 8 listopada potrwa nabór na kolejnych operatorów.

Park Naukowo-Technologiczny — miejsce dla ciebie znajdują się w 3 największych miastach regionu: Olsztynie, Elblągu i Ełku.

Oferują:
• preferencyjne koszty najmu umeblowanej i wyposażonej powierzchni biurowej
• dostęp do sali konferencyjnej
• pokoje spotkań biznesowych
• umeblowane i wyposażone zaplecza socjalne,
• „dobry adres” dla działalności firmy,
• dostęp do ogólnych i specjalistycznych usług szkoleniowych i doradczych
• pomoc w pozyskaniu zewnętrznych źródeł finansowania
• wsparcie w transferze i komercjalizacji technologii
• wsparcie ochrony praw własności intelektualnejPolub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB