środa, 27 maja 2020. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

UWM będzie musiał zwrócić 425,7 tysięcy złotych

2016-10-14 18:33:26 (ost. akt: 2016-10-14 17:09:41)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Prokuratura okręgowa w Olsztynie bada sprawę zorganizowania konferencji naukowej w luksusowym hotelu w Warszawie, na której zamiast urzędników były podstawione osoby. Konferencja była częścią większego projektu pt. "Systemowe wsparcie procesów zarządzania w Jednostkach Samorządu Terytorialnego" dotowanego przez unię europejską. Rekrutacją urzędników miała zajmować się zewnętrzna firma. Poszkodowana uczelnia zapowiada, że będzie dochodziła swoich praw.

Konferencja połączona ze szkoleniem 150 urzędników w luksusowym hotelu w Warszawie była ukoronowaniem projektu pt. "Systemowe wsparcie procesów zarządzania w Jednostkach Samorządu Terytorialnego". Spotkanie zostało zorganizowane, ale okazało się, że ponad 100 urzędników nie potwierdziło swojej obecności na konferencji. Część nie wiedziała nawet o konferencji.

Projekt finansowany był ze środków unijnych i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wezwało UWM do zwrotu dofinansowania. W związku z tym uczelnia będzie musiała oddać w sumie 425 tysięcy 732 zł i 11 groszy. Rekrutacją urzędników miała zajmować się warszawska firma, która wygrała przetarg zorganizowany przez UWM. Uczelnia w lipcu przeprowadziła kontrolę i sprawozdanie przekazała Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie.

— Kontrola wykazała, że kwota zwrotu tych środków stanowi szkodę dla naszego uniwersytetu, który występuje w charakterze pokrzywdzonego — mówi Wioletta Ustyjańczuk, rzeczniczka UWM. — W ramach tego postępowania uczelnia będzie dochodziła roszczeń majątkowych. Sprawę bada prokuratura. — Sprawdzamy nie tylko to, czy oszustwa dopuściła się agencja, ale także okoliczności przetargu i to, jaki był udział pracowników olsztyńskiej uczelni w tej sprawie — tłumaczy Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Nikomu jak na razie nie przedstawiono zarzutów, prokuratura zbiera materiał dowodowy.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (33) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ale za nimi stoi eurodeputowany. #2091677 | 37.201.*.* 18 paź 2016 19:10

  Taka prawda

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. L #2091665 | 37.201.*.* 18 paź 2016 18:58

  Az wstyd , ze gdzie sie da i ile sie da, to tylko oszustwa,oszustwa i oszustwa na kazdym kroku i w kazdej dziedzinie. Poczynajac od gory i konczac na samym dole. Wstretne ludzie, paserne, chciwe , zawistne, zazdrosne o kazdy grosz, kazda posade, kazdy sukces.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ulala #2090481 | 81.190.*.* 17 paź 2016 12:46

  No to teraz prokuratura powinna sprawdzić wszystkie takie POpijawy organizowane sobie przez UWMowe towarzycho w najdroższych luksusowych hotelach z ostatnich 8 lat, bo to raczej nie pierwszy taki numer, tylko kolesie z PO na grzędzie pewnie gwarantowali że nikt się nie przyczepi do kolesi z PO na UWm . A teraz zonk . Ciekawe że taka kosmiczna administracja w tym UWM i cała masa doktorów , profesorów i nawet POpijawy zorganizować nie są w stanie tylko jeszcze muszą mieć pośrednika firmę zewnętrzną żeby przepuścić kasę przez sito do dojenia środków unijnych i budżetowych . Samo życie , takie to te "konferencje" za wasze podatki drodzy podatnicy .... TAK SIĘ BAWIĄ POlityczne MACHERY i SPECE OD KRĘCENIA LODÓW .. na wasz koszt

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ubawiony #2090466 | 81.190.*.* 17 paź 2016 12:32

  Miały być balety i popijawa dla urzędasów, a zamiast nich załapali się postronni ... toż to skandal niebywały przecież tylko urzędasy mają prawo balować na szkoleniach. ubaw po pachy

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. hehe #2090462 | 81.190.*.* 17 paź 2016 12:27

  Kolejne machloje cwaniaków z UWM którzy się rządzą jak w prywatnym folwarku. Nic nowego. Prokuratura jak zwykle nic nie znajdzie jakby co wszystko zwalą na pionków ale kto zarobił na tej "konferencji" i wielu temu podobnych nikomu do niczego niepotrzebnych imprez i baletów dla urzędasów ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (33)