Quantcast

Czwartek, 22 października 2020. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Potęga marzeń o budowaniu

2016-10-13 00:00:01 (ost. akt: 2016-10-12 15:26:00) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: IPB

50 lat marki IPB – z tradycją w nowoczesność...

Uroczyste obchody Jubileuszu 50-lecia IPB

30 września w Kinoteatrze „Pasja” w Iławie w uroczystych obchodach Jubileuszu 50-lecia marki IPB udział wzięli przedstawiciele lokalnych i regionalnych władz samorządowych: poseł na Sejm RP Janusz Cichoń, senator RP Bogusława Orzechowska, wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski, reprezentujący Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marian Podziewski, reprezentujący Prezydenta Miasta Olsztyna Stanisław Gorczyca, starosta iławski Marek Polański, burmistrz miasta Iława Adam Żyliński, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, wiceprezes zarządu Business Centre Club, kanclerz olsztyńskiej loży, Wiesław Łubiński, prezes Olsztyńskiej Izby Budowlanej Władysław Bielski i inni zaproszeni goście. Były przemówienia, wspomnienia i serdeczne gratulacje.

- IPB to firma wiarygodna, rzetelna i stabilna, która od zawsze stawia na jakość i bezpieczeństwo. 50 lat funkcjonowania na rynku to atut, który ma swoją wymierną wartość, zbudowaną na zaufaniu pracowników i klientów. Wybudowane przez IPB obiekty kreują wizerunek wielu miast naszego regionu i nie tylko - powtarzali w swoich wystąpieniach przedstawiciele władz i regionalnego biznesu. - Wiarygodność IPB potwierdzają także liczne referencje inwestorów i nagrody - dodał Eugeniusz Jaremko, wieloletni prezes zarządu Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, a obecnie przewodniczący rady nadzorczej IPB.

- Lista nagród jest bardzo długa, ponieważ była tworzona przez pół wieku. Spośród tych najważniejszych warto wymienić m.in.: Złotą Statuetkę i Diament do Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, Złotą Odznakę Zasłużony dla Budownictwa oraz Honorową Odznakę za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki RP przyznaną przez Ministra Gospodarki RP, tytuł Firma Dobrze Widziana za najlepszy wizerunek w kontekście społecznej odpowiedzialności biznesu w województwie warmińsko-mazurskim, 13 Medali Europejskich przyznanych przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny, Statuetkę Orła Biznesu Warmii i Mazur, Laur Najlepszym z Najlepszych, 44 nagrody i wyróżnienia w konkursie Budowa Roku Regionu Warmińsko-Mazurskiego oraz Srebrne i Złote Karty Lidera Bezpiecznej Pracy wydane przez CIOP.


IPB - znana i ceniona lokalna marka

IPB kojarzy się wszystkim z solidnością, wiarygodnością i silną pozycją na rynku budowlanym, ale także z 50-letnią tradycją. - W naszym biznesie osiąganie sukcesów wiąże się z bardzo trudną i żmudną pracą - mówił Eugeniusz Jaremko. - Budowanie marki IPB przez pół wieku polegało na budowaniu priorytetowych wartości dla naszych klientów, takich jak: pewność, bezpieczeństwo, wiarygodność, terminowość. To był i wciąż jest nasz pomysł na sukces.

IPB to firma oparta na wielopokoleniowej, budowanej latami tradycji. Działalność firmy sięga lat 60-tych. IPB jako przedsiębiorstwo państwowe początkowo działało pod nazwą Olsztyńsko-Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego z siedzibą w Olsztynie, by w 1966r. zmienić nazwę na IPB z siedzibą w Iławie. Rok 1991 to data prywatyzacji i reorganizacji przedsiębiorstwa, dzięki której przed państwową firmą z tradycjami otworzyły się nowe możliwości. Dzięki tym zmianom firma przetrwała wówczas trudny okres transformacji gospodarczej i załamania się koniunktury na rynku budowlanym. Dzisiaj to silna firma, wizytówka Warmii i Mazur, marka doceniana przez klientów.

- Przez te 50 lat bywały chwile lepsze i gorsze, które przeżywaliśmy wspólnie z ufającymi nam klientami - kontynuuje Eugeniusz Jaremko - to dodawało nam siły i pomogło umocnić naszą pozycję na rynku. Dzięki temu, że postawiliśmy na elastyczność rynkową i stałe podwyższanie standardów, dopracowaliśmy się wizerunku solidnego partnera i rzetelnego wykonawcy.

Od początku działalności IPB wybudowało: 20 tysięcy mieszkań, 52 obiekty przemysłowe, 27 obiektów handlowo-usługowych, 25 obiektów oświatowych, 18 obiektów szpitalnych, 12 hal i sal sportowych, 8 obiektów hotelowych, w tym 3 z basenami oraz wiele obiektów pozostałych. Generalnie firma specjalizuje się w realizacjach skomplikowanych, trudnych inwestycji budowlanych - inwestycji o krótkich cyklach realizacji i wysokich wymaganiach inwestorów. Oprócz usług budowlanych IPB realizuje również działalność deweloperską na własnych gruntach w Olsztynie i Iławie oraz sprzedaż materiałów budowlanych w Centrum Budowlanym IPB w Iławie.


Były medale i odznaki

Oprócz zaproszonych gości udział w jubileuszowej uroczystości wzięli pracownicy spółek Grupy Holdingowej IPB (IPB, IPB-EXIM, IPB-PROJEKT) oraz spółek, które powstały po prywatyzacji IPB (IPB-STOLMET, IPIB, IPB-PRODBET, CIECHBUD). Obecny na uroczystości wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski w imieniu Prezydenta RP wręczył wyróżnionym pracownikom Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę oraz Odznakę Honorową za Zasługi dla Budownictwa.


Przede wszystkim ludzie

- Jubileusz 50-lecia działalności IPB jest dla nas wydarzeniem szczególnym. Jesteśmy dumni z tego, co udało się nam osiągnąć i wiemy dobrze, że odnoszące sukcesy przedsiębiorstwo to coś więcej niż tylko interes przynoszący zyski - to przede wszystkim ludzie - mówił Eugeniusz Jaremko. - Naszą dewizą jest prowadzenie biznesu z ludzką twarzą i umiejętność dzielenia się z innymi swoim sukcesem. Jubileusz 50-lecia IPB to sukces wszystkich ufających nam Klientów i Partnerów oraz imponująca praca wielu pokoleń Pracowników Firmy. IPB zawsze tworzył i tworzy wspaniały zespół pracowników, dobrych fachowców. To dzięki Wam Firma wciąż się rozwija, inwestuje i skutecznie konkuruje - kontynuował Eugeniusz Jaremko.

- W IPB nastąpiła zmiana pokoleniowa. W Firmie pracuje obecnie wielu ludzi młodych, w tym też wiele dzieci naszych obecnych i byłych pracowników. Cieszę się z tego, że ludzie młodzi chcą w naszej Firmie realizować swoje ambicje zawodowe, oni są przyszłością IPB. Nastąpiła też zmiana w Zarządzie Firmy, od lipca 2012 roku szefostwo Zarządu przejęła Pani Anna Szymczak, ja zostałem Przewodniczącym Rady Nadzorczej. Jestem przekonany i spokojny o losy Firmy. Pani Anna Szymczak, jak i pozostali Członkowie Zarządu: Krzysztof Ostrowski i Wiesława Skowrońska, to osoby odpowiedzialne, które potrafią dobrze pokierować Firmą. W życiu biznesowym trzeba mieć szczęście do ludzi i my to szczęście mamy - od ponad 50 lat. Dziękuję Wszystkim za 50 lat partnerskiej współpracy i współudział w tworzeniu marki IPB.


Budują naszą przyszłość od 50 lat

- Jubileusz to zwykle czas podsumowań, ale też okazja do zamyślenia nad przyszłością - kontynuował Eugeniusz Jaremko - Stawia nam ona wyzwanie do kontynuowania naszej misji, do budowania silnej i sprawnej grupy zdolnej sprostać konkurencji i umiejącej się rozwijać w sposób atrakcyjny dla swoich klientów, partnerów w biznesie i pracowników. Zgodnie z naszym jubileuszowym mottem, które brzmi: Budujemy Twoją przyszłość od 50 lat… wciąż mamy ambicje dokładać wszelkich starań, aby kolejne lata były dla naszej Firmy równie pomyślne, jak te minione.Port obsypany złotem

W piątek, 24 września, jako potwierdzenie jakości i solidności IPB aż cztery obiekty zrealizowane przez IPB otrzymały nagrody i wyróżnienia w Konkursie BUDOWA ROKU 2015 REGIONU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO. Konkurs ten co roku organizują Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Olsztyńska Izba Budowlana, a Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane co roku (od 1996r.) otrzymuje nagrody i wyróżnienia. Tym razem cztery zgłoszone przez firmę obiekty uzyskały:

>> Statuetkę, czyli pierwsze miejsce w kategorii obiekty sportowo-rekreacyjne otrzymał wybudowany przez IPB port śródlądowy w Iławie przy ul. Chodkiewicza 5,

>> drugie miejsce w kategorii: obiekty mieszkalne – Villa pod dębem przy ul. Szeptyckiego 5 w Iławie,

>> drugie miejsce w kategorii: obiekty użyteczności publicznej – Budowa budynku dla Sądu Rejonowego przy ul. Kopernika 4B w Iławie,

>> trzecie miejsce w kategorii: obiekty mieszkalne – Budowa budynku mieszkalnego przy ul. Płońskiej 24 w Nasielsku.

- Do konkursu BUDOWA ROKU zgłaszamy nasze obiekty już od wielu lat. Wciąż chcemy poddawać się ocenie niezależnych fachowców z różnych dziedzin - wyjaśnia Anna Szymczak, prezes zarządu Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego.

- Dzięki temu wiemy, jak prezentują się nasze dokonania na tle konkurencji. Z drugiej strony zdobyte nagrody podnoszą prestiż firmy, umacniają jej wizerunek w oczach klientów i partnerów. A to jest dla nas najważniejsze. Chciałabym także podkreślić, że nad budową nagrodzonych obiektów czuwał zgrany zespół specjalistów, a to przecież podstawa sukcesu każdej pracy. Dzięki temu wszelkie wymogi, które stawiali nam inwestorzy, zostały dotrzymane. W tym miejscu serdecznie dziękuję całemu zespołowi ludzi, którzy włożyli swój wkład w realizację tych inwestycji.


bmy

Polub nas na Facebooku: