Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Niebezpieczny weekend na drogach regionu

2016-09-25 16:00:17 (ost. akt: 2016-09-25 16:11:08)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

W weekend doszło do kilku groźnych wypadków na Warmii i Mazurach. W najtragiczniejszym zdarzeniu zginęły dwie osoby.

W sobotę rano kilka minut po godzinie 6 na trasie prowadzącej z Olsztynka do Olsztyna doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn kierowca hondy jadąc z Olsztynka w kierunku Olsztyna, na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Jedna osoba zginęła na miejscu, druga zmarła w szpitalu. Dwie osoby przebywają w szpitalu. Funkcjonariusze ustalają okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Ruch w miejscu wypadku odbywał się wahadłowo.

W piątek w okolicach Iławy 47-latek na prostym odcinku drogi podczas wykonywania manewru wyprzedzania zespołu pojazdów nie upewnił się co do możliwości wykonania tego manewru i doprowadził do zderzenia bocznego z ciągnikiem siodłowym. W następstwie czego stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze i najechał na przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia ciężko ranny został kierowca fiata, który został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Olsztyna natomiast jego pasażer trafił do szpitala w Iławie.

Natomiast w Lubawie kierujący autobusem nie zachował bezpiecznego odstępu przez poprzedzającą go mazdą i kiedy kierujący zatrzymał się aby zaparkować auto. Kierowca autobusu doprowadził do najechania na mazdę. W tym przypadku na szczęście nikomu nic się nie stało i przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w organizmie wskazało, że kierujący byli trzeźwi.

Na trasie Iława-Rodzone 85-latek kierujący renaultem nie dostosował prędkości do warunków drogowych. W wyniku czego doprowadził do wywrócenia pojazdu.

Niedaleko Ostródy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca citroenem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu nissanem. W wyniku zderzenia kierowcy pojazdów i pasażerka nissana z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Kierowcy aut byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Pamiętajmy!

Jest już jesień. Dzień często zaczyna się słonecznym porankiem, aby przemienić się w deszczowe popołudnie. Powinno to przede wszystkim zmobilizować kierowców do zachowania szczególnej ostrożności i przestrzegania zasad ruchu drogowego.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB