Quantcast

Czwartek, 29 października 2020. Imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii

Na lotnisko nie tylko koleją

2016-09-16 12:03:17 (ost. akt: 2016-09-16 12:04:44)

Autor zdjęcia: Port Lotniczy Olsztyn - Mazury

Do portu lotniczego Olsztyn-Mazury można dotrzeć kilkoma środkami transportu: szynobusem, autobusem, wynajętym samochodem, a nawet... taksówką. Podróż własnym samochodem to też nie problem. A przed lotem można bezpiecznie zostawić auto.

Jedną z najbardziej powszechnych metod wybieranych, aby dojechać do portu lotniczego Olsztyn-Mazury, jest kolej. Przypomnijmy, że przy okazji budowy lotniska zmodernizowana została linia kolejowa Olsztyn – Szczytno – Szymany. Dzięki tej inwestycji podróż ze stolicy Warmii i Mazur do portu lotniczego zajmuje zaledwie 58 minut (rozkład jazdy znajduje się na stronie mazuryairport.pl). Dodatkowo znajdujący się pod terminalem peron posiada wiatę, oświetlenie, system informacji wizualnej i jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

To jednak niejedyny sposób dotarcia na lotnisko. Pasażerowie mogą skorzystać z autobusów kursujących na trasie Olsztyn – Pasym – Szczytno – Szymany oraz Mrągowo – Piecki – Babięta – Szczytno – Szymany. W naszym regionie działają także tzw. firmy shuttlingowe. — Tego typu podmioty nie realizują typowych połączeń liniowych, działają raczej w oparciu o uprzednio złożone rezerwacje — mówi Dominik Markowski, rzecznik Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Przylatujący do naszego regionu turyści oraz osoby podróżujące służbowo nie muszą ponadto martwić się od dojazd do hotelu. Na terenie portu jest możliwość wynajęcia samochodu. Wynajem prowadzą dwie firmy, ale niebawem współpracę z lotniskiem rozpocznie kolejna. — Wachlarz cen i możliwości jest bogaty — tłumaczy rzecznik Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. — Z naszych obserwacji wynika, że ten typ usługi to przede wszystkim produkt biznesowy, od którego nie stronią jednak pasażerowie podróżujący w innych celach. Z informacji, którymi dysponujemy, wynika, że liczba rezerwacji aut z i do Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury systematycznie wzrasta, podobnie jak wzrasta liczba odprawianych pasażerów na naszym lotnisku.

Transport samochodowy to nie tylko wypożyczalnia aut, ale także taksówki. Port lotniczy zapewnia ponadto pełną infrastrukturę parkingową dla podróżujących własnym samochodem. Na monitorowanym terenie przy lotnisku znajduje się około 150 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Wydzielone są również stanowiska dla autobusów, jest także parking VIP. Przed zaplanowaną podróżą pasażerowie mogą ponadto sprawdzić dostępność miejsc parkingowych. Wystarczy skontaktować z działającym w terminalu portu lotniczego punktem informacji i sprzedaży biletów.

MP

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stomilowiec #2067273 | 83.23.*.* 17 wrz 2016 11:14

  Zlikwidować to lotnisko w krzakach a winnych Rozliczyć.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. GieTek #2067176 | 95.49.*.* 17 wrz 2016 08:27

  Jednym słowem: Ameryka !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kierowca #2066985 | 83.24.*.* 16 wrz 2016 21:13

  ta przyjedz samochodem i zostaw go w szymanach a fachowcy z wielbarka zajma sie nim ;)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. me #2066949 | 88.156.*.* 16 wrz 2016 20:23

  Jeszcze fajnie by było gdyby ten szynobus jakoś był skorelowany z godzinami przylotów na lotnisko, np. w niedzielę wieczorem kiedy przylatuje się na lotnisko to szynobus już nie jeździ, trzeba czekać do 7 rano. Bus trzeba koniecznie zarezerwować wcześniej telefonicznie bo inaczej też się nim nie odjedzie. Nie po każdego może ktoś samochodem przyjechać, nie każdy też jest kierowcą żeby wypożyczyć samochód. Taksówką owszem, można, jak komuś kilka stówek w kieszeni przeszkadza. Wspaniałe skomunikowanie lotniska z miastem wojewódzkim.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zdziwiony #2066906 | 109.243.*.* 16 wrz 2016 19:48

   no nie wierzę - dziennikarz pisze że na lotnisko można dojechać taksówką -zostawię to bez komentarza

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (16)