środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Lubi ubrania z historią, które znajomi dają mu w prezencie

2016-09-01 20:22:35 (ost. akt: 2016-09-01 21:32:23)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Koszula biała lub w kratę oraz dżiny to zestaw, w którym najlepiej czuje się malarz i grafik Robert Listwan. Zapewnia, że liczy się dla niego przede wszystkim wygoda. Spora część jego ubrań to prezenty, a każdy z nich ma swoją historię. Zaglądamy do szafy artysty.

Szafa Roberta Listwana, artysty, którego prace wystawiane są na całym świecie, jest nietypowa zarówno pod względem swojej zawartości, jak i wyglądu. Stary mebel, podobnie jak znajdujące się w nim rzeczy, mają swoją historię.

— Sporo tu rzeczy moich dzieci. A, w szufladzie są nawet jakieś stare buciki. I kolejna skóra — stwierdza Robert podczas przeglądania rzeczy. Skórzane kurtki, które ma, dostał od swoich znajomych.
Robert Listwan: Ubrania, które mam na sobie podczas malowania, służą mi też do… wycierania farby. Nie używam żadnych szmatek ani tym podobnych.

— Jedną podarował mi projektant mebli, drugą motocyklista, trzecia też jest prezentem. Nawet mokasyny, które leżą na dole, też dostałem — od płetwonurka, który jeździ na motorze. Sam nosi takie buty i stwierdził, że ja też muszę takie mieć. Sam skór nie kupuję — mówi. — Lubię przedmioty, które mają swoją historię i moi znajomi o tym wiedzą. Zdarza się więc, że po prostu mi coś dają. Jestem sentymentalny. Taka używana rzecz z przeszłością, która kojarzy się z daną osobą znaczy więcej niż wspólne zdjęcie — uważa.

Co ciekawego znajduje się w szafie artysty? O tym w piątkowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej.

W piątkowej Gazecie Olsztyńskiej polecamy także:

Czytaj e-wydanie - W domu Andrzeja Sarnowskiego jest wiele rodzinnych pamiątek. Wśród nich prawdziwa historyczna perełka — 36. numer „Gazety Olsztyńskiej” z 20 marca 1920 roku.

O czym pisały wtedy gazety? Opowie Mateusz Przyborowski

- Umiesz liczyć? Licz na siebie. Coś w tym jest, więc postanawiam założyć własny biznes. Idę do urzędu, czekaO czy wtedy pisały gazety? Opowie o tym Mateusz Przyborowskim w kolejce do stanowiska. Tuż przed złożeniem podpisu pod wnioskiem rozmawiam z trzema osobami, które… zamykają interes. Warto?

O tym przeczytacie w materiale Ady Romanowskiej

- Zgodnie z przepisami, dziecko w pogotowiu opiekuńczym nie może zostać dłużej niż trzy miesiące, w wyjątkowych sytuacjach — pół roku. Pobyt Wiktora niebezpiecznie się przeciąga. Jego opiekunowie coraz bardziej się angażują w jego wychowanie, a malec zaczyna traktować ich jak rodziców, z którymi będzie już na zawsze.

O tej niezwykłej historii pisze Aleksandra Tchórzewska

-Każdy sportowiec trenuje po to, by wygrywać. Czasem niestety jednak determinacja i litry potu wylanego na treningach to za mało na medal. Warmińsko-mazurscy sportowcy z Rio de Janeiro wrócili bez żadnego krążka. Dlaczego?

Dowiecie się z materiału Łukasza Wieliczko


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB