Quantcast

środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

"ELka na 5 z plusem". Poznaliśmy najpopularniejsze szkoły nauki jazdy w regionie!

2016-08-11 19:49:28 (ost. akt: 2016-08-12 09:12:12)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak / GOTV

Najlepszą szkołą jazdy w regionie, decyzją czytelników "Gazety Olsztyńskiej" został Ośrodek Kształcenia Kierowców Rafała Ostrowskiego. Laureatowi i wszystkim 200 szkołom uczestniczącym w naszym plebiscycie serdecznie gratulujemy!

Choć przez cały czas trwania plebiscytu „ELka na 5 z plusem” emocje były ogromne, to przez ostatnie dwa dni konkursu zdecydowanie sięgnęły zenitu. Kursanci, byli kursanci, znajomi i rodzina właścicieli szkół, które wzięły udział w konkursie do ostatniego momentu, czyli godz. 23.59 w niedzielę 31 lipca wysyłali głosy na swoich faworytów.

Dodatkowo zachęcali do tego samego znajomych na swoich kontach na portalach społecznościowych, opisując swoje ulubione szkoły. Co ciekawe, większość właścicieli szkół, które walczyły o tytuł najlepszej Elki w regionie początkowo nie wiedziało nawet, że są w konkursie. Dowiadywali się o tym przez przypadek w rozmowach prywatnych lub z dziennikarzami „Gazety Olsztyńskiej” oraz z artykułów i rankingów w internecie.

Niektórzy z właścicieli do dziś nie wiedzą, kto zgłosił ich do plebiscytu. Wśród wciąż domyślających się, kto mógł to zrobić jest m. in. Rafał Ostrowski, właściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców w Rybnie, który odebrał dyplom za pierwsze miejsce oraz nagrodę (voucher na reklamę w „Gazecie Olsztyńskiej”) z rąk Roberta Zienkiewicza, zastępcy redaktora naczelnego „Gazety Olszyńskiej”.


— Na razie nikt się jeszcze nie przyznał, ale cieszę się, że zostałem zgłoszony do tego konkursu. Zupełnie nie spodziewałem się tej wygranej — stwierdził Rafał Ostrowski tuż po odebraniu nagrody. — Jestem zadowolony z pierwszego miejsca. Chciałabym za nie podziękować moim kursantom i wszystkim, którzy oddali na mnie głosy. Ogromne podziękowania należą się też mojej rodzinie i małżonce, którzy mnie bardzo wspierali! Oczywiście nadal będziemy się starać szkolić kursantów w wysokiej klasie i jakości. Zależy nam na tym, żeby osoby, które uczą się u nas jeździć nie tylko dobrze zdały egzamin, ale też potrafiły dobrze poruszać się po drodze — zapewnił. Sam konkurs ocenił jako pozytywną akcję, a zdobyty tytuł najlepszej szkoły w regionie jako prestiżowy. — Na pewno jest to też świetna reklama dla szkoły. Informacja o tym tytule na pewno znajdzie się gdzieś w elkach, może np. w formie naklejki. Jeszcze zobaczymy — stwierdził.

Ośrodek Szkolenia Kierowców w Rybnie Rafał Ostrowskiego zajął także pierwsze miejsce w rankingu powiatu działdowskiego.

Z kolei dyplom za zajęcie drugiego miejsca w regionie powędrował do Jana Zdziarstka, właściciela Olsztyńskiego Centrum Kształcenia, które jednocześnie zajęło pierwsze miejsce w rankingu powiatu olsztyńskiego.

— Dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na moją szkołę. Jako właściciel OSK, szkoły z tradycją rodzinną i doświadczeniem mogę obiecać, że będziemy tak jak do tej pory dbać o profesjonalne i bezpieczne przygotowanie kierowców do zawodu oraz amatorów do zdobycia prawa jazdy kat. B i do prowadzenia — mówił mgr inż. Jan Zdziarstek już po odebraniu dyplomu. — Cały czas będziemy się też starać, żeby ten poziom, który już mamy, był jeszcze wyższy. Jeden z kolegów powiedział mi kiedyś, że nawet jak jest bardzo dobrze, to nie jest tak, że nie może być już lepiej. I my cały czas będziemy dążyć do tego, żeby było lepiej. Jestem dumny, że nasza firma się rozwija — dodał.

Trzecie miejsce w regionie zajął Ośrodek Szkolenia Kierowców w Działdowie Krzysztofa Kowalskiego. Szkoła ta istnieje już od 1992 roku. — W tym czasie zdążyliśmy wyszkolić kilkuset kursantów. Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni w plebiscycie — mówi Krzysztof Kowalski.
W plebiscycie „ELka na 5 z plusem” wzięło udział prawie 200 szkół z całego regionu.

Ewelina Zdancewicz-Pękala

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także