Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wakacyjna oferta turystyczna Olsztyna

2016-07-20 00:00:00 (ost. akt: 2016-07-28 10:32:48)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Koncerty, występy, festiwale, pokazy taneczne, a także wystawy, warsztaty i wiele innych propozycji artystycznych, kulturalnych i sportowych - taką ofertę przygotował Olsztyn dla wakacyjnych turystów. Do przyjazdu miasto zachęca nie tylko bogatym programem rozrywkowym, ale też bardzo atrakcyjnymi zniżkami. A dojechać tu wyjątkowo łatwo dzięki szerokiej ofercie przewoźników.

Nazywany stolicą Warmii i Mazur, Olsztyn od lat przyciąga tysiące turystów. Skuszeni nie tylko pięknem okolicznej natury, ale też bogatą ofertą sportową, kulturalną i artystyczną, mają do wyboru ponad 30 obiektów noclegowych - hoteli, pensjonatów, hosteli i kempingów. Liczbę osób odwiedzających każdego roku Olsztyn trudno zliczyć, ponieważ wiele z nich wybiera noclegi bliżej natury - poza miastem.

Coś dla ciała, coś dla ducha


Bogata oferta noclegowa to oczywiście tylko maleńka część atrakcji, którymi kusi Olsztyn. Amatorzy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu sportowego: kajaków, żaglówek, łodzi, rowerów, rolek, sprzętu do gier itp. Dla osób, które w Olsztynie szukają niepowtarzalnej rozrywki, organizowane jest Olsztyńskie Lato Artystyczne. Mnóstwo koncertów, m.in. Marii Peszek, Piotra Roguckiego czy zespołów Enej i Acid Drinkers, występów m.in. Artura Andrusa i kabaretu NEO-NÓWKA, wernisaży, pokazów tanecznych i innych atrakcji umili czas wielbicielom ciekawej rozrywki. Informacje o planowanych imprezach można znaleźć na tej stronie. Nie zabraknie też propozycji kulturalnych przygotowanych przez Biuro Wystaw Artystycznych, Teatr Lalek, filie Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne.

“W poprzednim roku tylko Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel odwiedziło ponad milion osób, a Miejską Informację Turystyczną, zlokalizowaną w ratuszu, niemal dziesięć tysięcy gości. Miasto robi wszystko, by powstała swoista moda na Olsztyn. Stąd coraz bardziej atrakcyjna oferta, przygotowywana dla mieszkańców i przyjezdnych” – informuje Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Olsztynie, w komentarzu dla serwisu Wiadomości Onet.

Przyjechać i zostać jak najdłużej


Jedną z największych zalet Olsztyna jest doskonała sieć połączeń komunikacyjnych praktycznie z każdego miejsca Polski. Szeroka oferta przewoźników - kolei i linii autobusowych - zachęca do odwiedzenia tego wyjątkowego miasta. Wystarczy skorzystać z jednej z popularnych dziś wyszukiwarek połączeń komunikacyjnych, by znaleźć optymalne pod względem ceny i czasu przejazdu połączenie. Wyszukiwarka GoEuro podaje nawet skrótowe informacje na temat samego miasta i jego największych atrakcji. Także spontaniczny wypad do Olsztyna okaże się świetnym pomysłem - na miejscu nie będzie trudno o komfortowy nocleg w atrakcyjnej cenie. Miasto przygotowało dla turystów ofertę "Nocujesz-zyskujesz", która ma ich zachęcić do pozostania w nim jak najdłużej. Aż 28 podmiotów oferuje rabaty od 5 do 25 procent - m.in. Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel, Aquasfera oraz Planetarium, obiekty noclegowe, a także sklepy i punkty usługowe, centra rozrywki i restauracje.

Materiał przygotowany w oparciu o informacje ze strony Goeuro.pl
Polub nas na Facebooku: