Quantcast

Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Kolejne odwierty w poszukiwaniu Bursztynowej Komnaty w Mamerkach

2016-07-12 07:38:26 (ost. akt: 2016-07-12 11:08:53)

Autor zdjęcia: Magdalena Mikiciuk

Za pierwszym razem wwiercono się w ścianę. Po kolejnym badaniu georadarem koncepcja zmieniła się i we wtorek (12 lipca) badacze po raz kolejny przystąpią do poszukiwań skarbów, ukrytych w tajemniczej komnacie w super bunkrze w Mamerkach.

Będą próbować do skutku

Zgodnie z nowymi badaniami i ustaleniami firmy, która przeprowadziła badania georadarem, w fundamencie schronu nr 31 w Mamerkach, znajduje się obiekt, który nie został dotychczas zewidencjonowany. Nie znaleziono go ani tuż po wojnie, ani w latach ’50 i ’60, w trakcie ponownych poszukiwań.

Początki są trudne...

Pierwsze odwierty na podstawie wskazań georadaru wykonano 15 czerwca. Mimo kilku prób i wskazań różdżki nie udało się ustalić dokładnej lokalizacji pomieszczenia. Po nieudanych odwiertach, powtórzono badania georadarowe.

Zobacz także: 15 czerwca rozpoczną się poszukiwania Bursztynowej Komnaty w Mamerkach 15 czerwca rozpoczną się poszukiwania Bursztynowej Komnaty w Mamerkach Już 15 czerwca do fundamentu schronu w Mamerkach, w którym może znajdować się ukryte pomieszczenie, zostanie wprowadzona kamera.

Zobacz także: Bursztynowa Komnata odnaleziona? Odkryto nieznane pomieszczenie na terenie bunkrów w Mamerkach Bursztynowa Komnata odnaleziona? Odkryto nieznane pomieszczenie na terenie bunkrów w Mamerkach Legenda o Bursztynowej Komnacie ukrytej na terenie bunkrów w Mamerkach może okazać się prawdziwa. Podczas inwentaryzacji podziemnego tunelu muzeum w Mamerkach...

- Tym razem dysponujemy nowymi, jeszcze dokładniejszymi badaniami georadaru – mówi Bartłomiej Plebańczyk z Muzeum w Mamerkach. - Firma wykonująca badanie jest pewna na 99%, że pomieszczenie istnieje. Mam nadzieję, że uda nam się do niego dowiercić – dodaje.


Zdjęcia z georadaru
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gosc #2076409 | 164.127.*.* 30 wrz 2016 01:05

    po co pisać takie głupoty... artykuł z braku tematu czy jak

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. TYP #2025832 | 80.52.*.* 12 lip 2016 13:07

    SRALI MUCHY BĘDZIE WIOSNA

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz