Quantcast

Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Euro w politycznym sosie

2016-06-16 15:22:42 (ost. akt: 2016-06-16 15:42:56)

Autor zdjęcia: Archwium Gazety Olsztyńskiej/ PK

1. "Startuje w nich [Euro 2016] reprezentacja Polski. Jej zwycięstwa wzmocnią falę brunatnego nacjonalizmu zalewającą nasz kraj". 2. "Lewandowski już raz ograł Niemców, czyli historia z czasów II wojny światowej".

1. Pierwsze zdanie jest autorstwa pewnego zatroskanego stanem polskiej demokracji filozofa. Powiedzmy: zdanie wielce dziwaczne. Bo zgodnie z wpisaną w to zdanie logiką, dzisiaj wszystkie sportowe sukcesy (i nie tylko one) wzmacniają ową "falę". Czyli im lepiej, to tym gorzej. Bo brunatniej.

2. Drugie zdanie to tytuł artykułu na stronie publicznej TV, opisującego mecz, jaki w obozie koncentracyjnym Gross-Rosen rozegrali między sobą polscy i niemieccy więźniowie. Polacy zwyciężyli 1:0, strzelcem bramki był niejaki Zdzisław Lewandowski.
W odwecie esesmani pobili więźniów.
To też jest dziwaczne, choć z innej strony. Opisywanie obozowego meczu w kontekście Euro jest równie trafione, jak np. pomysł, by przy okazji konkursu chopinowskiego wspomnieć więzienną orkiestrę z Auschwitz.

3. Dwie różne historie medialne, ale jakby wyciągnięte z tego samego kapelusza. Takiego, gdzie zamiast napisu "sport" widnieje napis "polityka".
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Brak mózgu w mózgu! #2012763 | 89.228.*.* 18 cze 2016 19:07

    Nasz kraj od grudnia 2015 opuszcza fala liberalizmu i tumiwisizmu.Zalewa zaś to samo co jest w innych krajach UE,jak w Anglii,Francji,Niemczech-czyli troska o swoje interesy.Czy można to nazwać falą nacjonalizmu,w dodatku brunatnego?Chyba ten co to pisał nie wie co oznacza kolor brunatny z lat II wś.Porównywanie Polaków do hitlerowców,narodowych socjalistów to skandal i draństwo!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz