Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Sport hartuje ciało i ducha

2016-05-31 19:01:32 (ost. akt: 2016-06-03 09:30:38) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: GO TV

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin trenował kiedyś judo i dziś mówi, że przygoda ze sportem przydaje się każdemu. Na Warmii i Mazurach o medale w sportach halowych walczą młodzi zawodnicy z całej Polski.

- Nasz kulomiot Konrad Bukowiecki pojedzie na olimpiadę do Rio de Janeiro. Ten 19-latek ze Szczytna może być chyba wzorem dla innych sportowców, choćby uczestników XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która rozgrywana jest właśnie na obiektach sportowych w naszym regionie.
- Bez wątpienia. Odnosi sukcesy od kilku lat. To świetny przykład z jednej strony talentu sportowego, a z drugiej ciężkiej pracy, determinacji sukcesu. Pokazuje młodzieży, że warto, że można mierzyć wysoko. Takie osoby staramy się wspierać. Przypomnę, że Konrad Bukowiecki podczas tegorocznej Gali Sportu organizowanej przez samorząd województwa został uznany Sportowcem Roku 2015 Województwa Warmińsko-Mazurskiego, jest też naszym stypendystą. Życzę mu sukcesów na olimpiadzie.

- Samorząd województwa już po raz drugi jest organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Przed 10 laty też gościliśmy młodych sportowców. Teraz ponownie. To w nagrodę?
- W pewnym sensie. Myślę, że zaważyło też nasze doświadczenie. Ministerstwo Sportu znowu powierzyło nam organizację olimpiady młodzieży, ale oczywiście trzeba było złożyć wniosek na organizację olimpiady w sportach halowych. Tu warunkiem było naturalnie dysponowanie odpowiednią bazą sportową, a tę w regionie mamy coraz lepszą. Olimpiada to okazja, by pochwalić się tymi nowoczesnymi obiektami, nie tylko sportowymi, ale też branży turystycznej, hotelowej. To dla nas duża promocja. Jak na razie wszystko przebiega bardzo sprawnie i myślę, że tak będzie dalej, bo przed nami jeszcze prawie miesiąc olimpiady.

Polub nas na Facebooku: