Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Już po raz szósty dzikie drużyny pokażą swoje pazury!

2016-05-10 22:06:26 (ost. akt: 2016-05-12 18:42:50)

Do 20 maja trwają zapisy do VI Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”. 11 czerwca w Kortowie zaprezentują się 52 drużyny, czyli na boisku spotka się ponad pół tysiąca zawodników! Zawody rozegramy w czterech kategoriach wiekowych.

Gladiatorzy mieli do dyspozycji arenę, a nasze dzikie drużyny będą miały zieloną murawę. Pierwszą walkę starożytnych zapaśników datuje się na 264 rok przed naszą erą, a piłkarski Turniej Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” odbędzie się w sobotę 11 czerwca. Mimo tej ogromnej różnicy czasowej jest jeden wspólny mianownik: wielkie sportowe emocje!

Na boisku w piłkę kopaną zagrają młodsi i trochę starsi zawodnicy. W VI Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” wystąpią piłkarze w kategoriach wiekowych: 2002 i młodsi, 2005 i młodsi, 1997 i młodsi oraz open. Zapisy potrwają do 20 maja. Są jeszcze wolne miejsca z wyjątkiem najstarszej kategorii open — tu przyjmujemy ekipy już tylko na listę rezerwowych.

Co zrobić, żeby wziąć udział w naszym turnieju? Na początek trzeba zgłosić swoją drużynę. A to można zrobić wysyłając e-mail na adres: turniej@gazetaolsztynska.pl. W treści należy wpisać nazwę drużyny, kategorię wiekową, imię i nazwisko opiekuna oraz numer telefonu kontaktowego. Udział w turnieju jest bezpłatny, a jedyny warunek, jaki trzeba spełnić, to wypełnienie deklaracji udziału i wpisanie imion i nazwisk piłkarzy. Deklaracja jest dostępna na naszej stronie gazetaolsztynska.pl. Prosimy także o załączenie do deklaracji zdjęcia waszego zespołu.

Opiekunom przypominamy także o zmianie w regulaminie, która dotyczy weryfikacji wieku. Każdy z zawodników, oprócz kategorii open, w dniu turnieju musi mieć przy sobie legitymację szkolną, dowód osobisty lub kserokopię dokumentu tożsamości. Opiekun drużyny natomiast zobowiązany jest przyjść do naszego stoiska ze wszystkimi zawodnikami i okazać nam dokument tożsamości piłkarza. Uwaga, brak dokumentu uniemożliwi danemu zawodnikowi udział w turnieju!

Trzy najlepsze zespoły w każdej kategorii wiekowej otrzymają puchary, medale i nagrody rzeczowe. Statuetki dostaną także najlepsi zawodnicy, strzelcy i bramkarze, a każdy piłkarz pamiątkowy dyplom. Nad bezpieczeństwem piłkarzy będzie czuwać opieka medyczna, a dokładnie Grupa Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie.

Pierwsze zespoły rozpoczną mecze o godz. 9, rozgrywki zakończą się ok. godz. 19. Zdążycie więc na wieczorny mecz Euro 2016 pomiędzy Anglią a Rosją.

Patronat honorowy nad turniejem objął marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Dzięki uprzejmości naszego partnera Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zawody odbędą się na trzech boiskach w Kortowie. Partnerem turnieju są Urząd Miasta w Olsztynie oraz posłanka Anna Wasilewska.

Mateusz Przyborowski

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB