Czwartek, 23 maja 2019. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Dziś obchodzimy Dzień Ziemi

2016-04-22 11:35:53 (ost. akt: 2016-04-22 12:28:44)

Autor zdjęcia: sxc.hu

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Jest to dobra okazja do promowania postaw ekologicznych. Organizatorzy światowych obchodów święta Zielonej Planety przypominają w ten sposób, że nasz ekosystem jest kruchy, a Ziemia nie należy wyłącznie do człowieka.

"Jaka ona piękna…", tak brzmiały słowa wygłoszone przez Jurija Gagarina, gdy ujrzał naszą planetę po raz pierwszy w kosmosie. To kwietniowe święto jest bardzo dobrą okazją do zastanowienia się nad przyszłością Ziemi, a także nad wykreowaniem postawy ekologicznej w każdym z nas.

Święto miało swój początek w 1970 r. Liczne akcje proekologiczne wówczas organizowane, skłoniły kilku działaczy do nazwania 22 kwietnia Dniem Ziemi. Jednak idea ta powstała rok wcześniej. Ogłosił ją John McConnell na konferencji UNESCO.

Obchody Dnia Ziemi wiążą się z równonocą wiosenną Półkuli Północnej. Oznacza to, że dzień i noc trwają tyle samo na całej planecie. Obecnie podkreśla się, że jest to dzień równowagi mogącej pomóc w odrzuceniu wzajemnych różnic między ludźmi odmiennych ras i religii.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB