Quantcast

Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

130 stron Gazety Olsztyńskiej i ogromny tort na Targu Rybnym! Świętuj z nami wyjątkowy jubileusz

2016-04-15 10:06:48 (ost. akt: 2016-04-15 11:50:39)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

W sobotę (16 kwietnia) minie 130 lat od ukazania się pierwszego numeru „Gazety Olsztyńskiej ”. Z tej okazji specjalne sobotnie wydanie Gazety będzie ogromne, aż 130-stronicowe! O godz. 13 na Targu Rybnym pokroimy zaś wielki jubileuszowy tort.

Kiedy ukazał się pierwszy numer „Gazety Olsztyńskiej”, jej założyciele zwrócili się do czytelników słowami: „Przestępując progi kochanych rodaków, pozdrawiamy ich staropolskim: Niech będzie pochwalony”. Od tamtych wydarzeń minął szmat czasu. 130 lat dokładnie. Zmienił się świat, zmieniły granice, a „Gazeta Olsztyńska” nadal przekracza progi domów. I to jest, co podkreślają wszyscy nasi czytelnicy, piękne i niesamowite.

Z okazji 130. rocznicy ukazania się pierwszego numeru „Gazety Olsztyńskiej ” w sobotę (16 kwietnia) ukaże się specjalnie wydanie Gazety. Grube jak nigdy dotąd. Aż 130 stron. Naprawdę będzie co potrzymać w ręce i poczytać. W przepastnym środku znajdzie się historia Gazety i jej twórców, będzie tez oczywiście o naszych czytelnikach, bo to dla nich każdego dnia szykujemy kolejne numery.
Z okazji tak pięknej rocznicy zapraszamy wszystkich w sobotę na godz. 13 na Targ Rybny, gdzie obok Domu „Gazety Olsztyńskiej" pokroimy pyszny tort. Ze źródeł zbliżonych do cukierników wiemy, że będzie ogromny i z mnóstwem bitej śmietany.
Andrzej Mielnicki
Honorowy patronat nad obchodami objął prezydent Piotr Grzymowicz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także