Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Dzień otwarty w Gimnazjum nr 3 i XI LO już 16 kwietnia

2016-04-13 08:00:00 (ost. akt: 2016-04-12 13:28:22) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Zapraszamy do najszybciej rozwijającej się szkoły w Olsztynie, w której nikt nie sprawdza zeszytów, a młodzież korzysta z e-podręczników.

W Gimnazjum nr 3 w ciągu ostatnich kilku lat zaszły bardzo duże zmiany. To w tej chwili najlepiej wyposażone i najnowocześniejsze gimnazjum w regionie. Wszechobecne komputery, projektory, szybka sieć, serwery, dziennik elektroniczny — to wszystko z powodzeniem wspomaga pracę nauczycieli i przyswajanie prezentowanych w ten nowoczesny sposób materiałów przez uczniów. Nauka bez podręczników, pisania kredą po tablicy jest możliwa. W Gimnazjum nr 3 na uczniów zamiast tego czekają karty pracy, a ćwiczenia i podręczniki są w formie elektronicznej. Tego typu rozwiązania zalecane są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Technologiczne nowinki przynoszą widoczne efekty i uatrakcyjniają lekcje.

Oczkiem w głowie kadry dydaktycznej Gimnazjum nr 3 są dwie pracownie, w których odbywają się lekcje informatyki. Sprzęt oddany do dyspozycji uczniów należy do najnowocześniejszych na rynku —komputery wyposażone są w dotykowe ekrany. Oczywiście nowe rozwiązania to jedna strona medalu nowoczesnej szkoły. Kolejnym ważnym elementem, na który szczególnie zwraca się uwagę w Gimnazjum nr 3 są języki obce. Uczniowie mają do wyboru naukę języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego. Gimnazjaliści pracują na zajęciach w grupach dostosowanych do ich poziomu znajomości języka.

Rozwojowi intelektualnemu uczniów sprzyjają także zajęcia pozalekcyjne. Szkoła przygotowała ofertę, która na pewno zainteresuje młodzież. Wszystkie tematy podejmowane podczas lekcji są rozwijane na zajęciach pozalekcyjnych i w trakcie realizowanych projektów edukacyjnych.

Po zakończeniu edukacji w gimnazjum uczniowie mogą zdecydować się na jej kontynuacje w XI Liceum Ogólnokształcącym. Znajduje się ono w tym samym budynku i jest prowadzone przez ten sam organ. Szkoła może się pochwalić stuprocentową zdawalnością matur. EWD (edukacyjna wartość dodana, czyli wkład szkoły w wyniki egzaminów) XI Liceum Ogólnokształcącego jest wyższa od szkół, które dotąd były uważane z najlepsze w Olsztynie.

kraw
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. 1981 #1976150 | 83.24.*.* 14 kwi 2016 18:17

    ..a co będzie jeśli w tej eSzkole zabraknie prądu? A czy te dzieci wogóle potrafią jeszcze pisać ręcznie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)