Quantcast

Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Szukamy Małego Księcia i Małej Księżniczki 2016

2016-04-08 00:00:00 (ost. akt: 2016-04-20 11:11:29)
Oto laureaci z 2015 roku

Oto laureaci z 2015 roku

Udział w plebiscycie Mały Książę i Mała Księżniczka 2016 to nie tylko świetna zabawa, ale też pamiątka na całe życie. Dzieci już po raz jedenasty mają okazję powalczyć o te tytuły i nagrody. Książęcej pary szukamy już od dziś!

Rozpoczynamy plebiscyt na Małego Księcia i Małą Księżniczkę dla dzieci do lat 10. O tym, że warto zgłosić dziecko do tej zabawy, zapewniają zwycięzcy poprzednich edycji.

Maćka Samoraja trudno rozpoznać na zdjęciach sprzed ośmiu lat. Miał trzy lata, kiedy podbił serca czytelników „Gazety Olsztyńskiej” i zdobył tytuł Małego Księcia. — Waśnie z Gazety dowiedziałam się, że jest taki konkurs — wspomina Wioletta Samoraj, mama chłopca. — Pomyślałam: Czemu by nie spróbować? Syn miał takie ładne zdjęcie w kapeluszu. Wysłałam je na konkurs i potem się zaczęło.

A co takiego? — To była jedna wielka akcja kupon — śmieje się pani Wioletta. — Na syna głosowała cała rodzina, ale też znajomi, koleżanki z pracy. Wszyscy wycinali kupony z Gazety, żeby tylko Maciek wygrał (teraz głosowanie odbywa się za pomocą sms-ów, o zasadach konkursu czytaj niżej — red.).

Mama chłopca uśmiecha się na wspomnienie plebiscytu. — Mam bardzo pozytywne skojarzenia! Szczególnie miło wspominam plenerową sesję, którą zafundowała nam Gazeta już po konkursie — mówi.
Dziś Maciej jest pogodnym jedenastolatkiem. Uwielbia grać w piłkę nożną. Pasję zaszczepił w nim jego tata. — Nawet swoich braci prześcignął umiejętnościami! — nie kryje dumy pani Wioletta. — Do zdjęć trudno go byłoby już namówić. No, chyba że byłaby to sesja z Robertem Lewandowskim — uśmiecha się mama laureata.

A jak konkurs wspomina sam zwycięzca? — Było bardzo fajnie. Pamiętam, że byłem w Gazecie — przyznaje.

Dwuletni Igor Bednarczyk z Reszek koło Samborowa swojego ubiegłorocznego zwycięstwa w plebiscycie na Małego Księcia i Małą Księżniczkę nie może pamiętać. Ale za to jego mama Angelika Bednarczyk ożywia się na samo wspomnienie: — Ach, co się wtedy działo! Bliscy i znajomi wysyłali sms-y na Igorka, żeby tylko został Małym Księciem. I się udało!

Dagmara Baranowska z Braniewa o tym, że w 2015 roku została Małą Księżniczką dowie się kiedyś od rodziców.— Teraz ma dwa i pół roku, i jeszcze tego nie zrozumie — wyjaśnia jej mama Katarzyna Górecka. I dodaje: — Zwycięski dyplom wisi w jej w pokoju, a wielki miś, którego dostała w nagrodę od „Gazety Olsztyńskiej”, jest jej ukochanym! at

Zwycięzców plebiscytu, Małego Księcia i Małą Księżniczkę, ucieszy z pewnością atrakcyjna nagroda. Będą mogli zaprosić do wspólnej zabawy swoją klasę (bądź grupę przedszkolną) i wyprawić na przykład urodziny, które zorganizuje firma Odjazdowe Imprezy z Kieźlin (https://www.facebook.com/Odjazdowe-Imprezy-489589761126304/?fref=ts). Dzieci na imprezie czeka moc atrakcji, m.in.: zabawa na dmuchańcach, poszukiwanie kości dinozaura, strzelanie z łuku, płukanie złota, tańce i śpiewanie przy gitarze przy ognisku, a także konkursy, gry i zabawy prowadzone przez animatorów. Ale to nie wszystkie nagrody. Dzieci, które wygrają plebiscyt, wezmą również udział w sesji zdjęciowej w ,,Gazecie Olsztyńskiej''!

ZASADY PLEBISCYTU
Plebiscyt na Małego Księcia i Małą Księżniczkę 2016 trwa od 8 kwietnia do 24 maja. Zostanie przeprowadzony w 18 powiatach. W każdym powiecie zostanie wybrany Mały Książę i Mała Księżniczka 2016. Przyznane zostaną też tytuły Małej Księżniczki i Małego Księcia „Gazety Olsztyńskiej”. Otrzymają je dziewczynka i chłopiec, którzy uzyskają największą liczbę głosów ze wszystkich powiatów.
W plebiscycie mogą brać udział dzieci w wieku do 10 lat, zgłoszone przez ich rodziców lub opiekunów prawnych. Zgłoszenie dziecka następuje poprzez nadesłanie jego jednego zdjęcia na adres e-mail stosownie do miejsca zamieszkania:
• powiat bartoszycki: bartoszyce@gazetaolsztynska.pl
• powiat braniewski : braniewo@gazetaolsztynska.pl
• powiat działdowski: dzialdowo@gazetaolsztynska.pl
• powiat ełcki: elk@gazetaolsztynska.pl
• powiat giżycki: gizycko@gazetaolsztynska.pl
• powiat gołdapski: goldap@gazetaolsztynska.pl
• powiat iławski: ilawa@gazetaolsztynska.pl
• powiat kętrzyński: ketrzyn@gazetaolsztynska.pl
• powiat lidzbarski: lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl
• powiat mrągowski: mragowo@gazetaolsztynska.pl
• powiat nidzicki: nidzica@gazetaolsztynska.pl
• powiat nowomiejski: nowemiasto@gazetaolsztynska.pl
• powiat olecki: olecko@gazetaolsztynska.pl
• powiat ostródzki: ostroda@gazetaolsztynska.pl
• powiat piski: pisz@gazetaolsztynska.pl
• powiat szczycieński: szczytno@gazetaolsztynska.pl
• powiat węgorzewski: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl
• powiat olsztyński: wydawca@gazetaolsztynska.pl

Prawidłowe zgłoszenie dziecka do powinno zawierać: • imię, nazwisko i wiek dziecka oraz miejscowość i powiat • zgodę co najmniej jednego rodzica lub opiekuna prawnego na wykorzystanie przez Organizatora wizerunku dziecka na potrzeby Plebiscytu • akceptację postanowień regulaminu • imię i nazwisko rodzica/opiekuna, numer telefonu do kontaktu.

Głosowanie polega na wysyłaniu sms-ów z treścią zamieszczoną w cudzysłowie. Na przykład, głosując na księżniczkę z powiatu olsztyńskiego, w treści sms-a pod nr 7148 należy wpisać: „GO.MKA.X”, gdzie,, X'' to numer przypisany konkretnej kandydatce z listy tego powiatu. Natomiast głosując na księcia z powiatu olsztyńskiego, w treści sms-a należy wpisać: „GO.MKE.X”, gdzie,, X'' to numer przypisany konkretnemu kandydatowi z listy tego powiatu. Koszt sms-a wynosi 1,23 zł brutto.

Szczegóły, lista kandydatek i kandydatów oraz numerów, pod które należy wysłać sms-y, będą na stronach: olsztyn.wm.pl, bartoszyce.wm.pl, braniewo.wm.pl, dzialdowo.wm.pl, elk.wm.pl, gizycko.wm.pl, goldap.wm.pl, ilawa.wm.pl, ketrzyn.wm.pl, lidzbarkwarminski.wm.pl, mragowo.wm.pl, nidzica.wm.pl, nowemiasto.wm.pl, olecko.wm.pl, ostroda.wm.pl, pisz.wm.pl, szczytno.wm.pl, wegorzewo.wm.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także