Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Lampa z IKEA może porazić prądem! Sklep zwraca pieniądze

2016-03-29 15:49:42 (ost. akt: 2016-03-29 15:50:08)

Autor zdjęcia: Christian Koehn / commons.wikimedia.org / CC

IKEA wycofuje lampy GOTHEM ze względu na ryzyko porażenia prądem i apeluje do klientów, żeby niezwłocznie przestali je używać. Produkty można zwrócić w najbliższym sklepie, paragon nie będzie potrzebny.

IKEA wycofuje z rynku wszystkie lampy podłogowe i stołowe GOTHEM ze względu na ryzyko porażenia prądem. Decyzję tę podjęto po wykryciu uszkodzonych przewodów w pewnej liczbie lamp - informuje biuro prasowe. Uszkodzone przewody mogą kierować napięcie na metalowy korpus lampy, stanowiąc tym samym zagrożenie dla użytkowników.

IKEA wzywa wszystkich klientów, którzy posiadają lampę GOTHEM, by natychmiast przestali jej używać i zwrócili w najbliższym sklepie IKEA, gdzie otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu. Dotyczy to również lamp działających bez zarzutu. Lampy GOTHEM były sprzedawane na wszystkich rynkach IKEA od października 2015 roku.

Akcją objęte są wszystkie trzy modele lamp GOTHEM – dwie lampy stołowe i jedna podłogowa.
http://m.wm.pl/2016/03/orig/lampy-ikea-301738.jpg

Do IKEA nie dotarły do tej pory żadne informacje o przypadkach odniesienia obrażeń przez użytkowników. Odnotowano natomiast trzy incydenty, w których pora-żonych prądem zostało dwóch klientów i jeden pracownik sklepu.

Lampy GOTHEM można oddać w każdym sklepie IKEA, gdzie zostanie dokonany pełen zwrot kosztów zakupu. Dowód zakupu (paragon) nie jest konieczny, by otrzymać zwrot.

mat. prasowe IKEA
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB