Piątek, 24 maja 2019. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Wypadek na kolei. Ponad 15 mln zł na wyposażenie zespołu ratownictwa technicznego PKP

2016-03-18 07:12:00 (ost. akt: 2016-03-18 05:04:12)

Autor zdjęcia: mat. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

PLK doskonali procedury ratownictwa technicznego. W Legnicy trwają ćwiczenia Tory 2016. Głównym celem jest udoskonalenie współpracy pomiędzy jednostkami ochrony przeciwpożarowej i służbami kolejowymi w razie wypadków i awarii technicznych na kolei.

Swoje umiejętności doskonalą Państwowa Straż Pożarna, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., PKP Cargo oraz PKP Intercity. Przy zabezpieczeniu terenu współpracuje Straż Ochrony Kolei.

Zapewnienie bezpiecznego kursowania pociągów jest priorytetem Polskich Linii Kolejowych. — Dlatego podejmujemy działania techniczne, inwestycyjne, pracownicze i organizacyjne, by być przygotowanym do każdej sytuacji. W ostatnich latach PLK doposażyła zespoły techniczne i pociągi ratownictwa. Doskonalimy także procedury i współpracę ze wszystkimi uczestnikami przewozów kolejowych. Szczególnie cenna jest bieżąca współpraca i współdziałanie z Państwową Strażą Pożarną, dlatego aktywnie uczestniczymy m.in. w ćwiczeniach Tory 2016 — mówi Andrzej Pawłowski, wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. odpowiedzialny za bezpieczeństwo.

przejdź do quizu Sprawdź jak bezpiecznie przejechać przez rogatki! Sprawdź się w naszym quizie!

Od 2013 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczyły na doposażenie ratownictwa technicznego ponad 15 mln zł. Na bieżąco sprawdzane są procedury i sprawność zespołów kolejowego ratownictwa technicznego. PLK dostosowała organizację i szkolenie służb do potrzeb i natężenia ruchu na sieci kolejowej.

Obecnie działa 20 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego, w tym całodobowo dziesięć Specjalnych Pociągów Ratownictwa Technicznego stacjonujących na stacjach: Warszawa Wschodnia, Łódź Kaliska, Skarżysko-Kamienna, Rzeszów, Sosnowiec, Tczew, Bydgoszcz, Wrocław, Poznań i Stargard.

Takie rozlokowanie zapewnia szybki wyjazd do miejsc ewentualnych zdarzeń. W 2015 roku zespoły kolejowego ratownictwa technicznego brały udział w usuwaniu skutków 160 zdarzeń zaistniałych na liniach zarządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Działania spółek Grupy PKP utrzymują pozytywny trend — kolej jest coraz bezpieczniejszym środkiem transportu. W 2015 roku o 12 procent spadła liczba kolizji i wykolejeń oraz o 12 procent mniej było wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych.

To efekt ponad 200 konsekwentnie realizowanych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa.

Materiały prasowe

Tak ćwiczą strażacy na torach!

>>>> Lokomotywa uderzyła w samochód. Ćwiczenia "Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”
>>>> Wypadek na torach, czyli wspólne ćwiczenia służb
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czarna_kutanga #1956462 | 46.112.*.* 18 mar 2016 08:47

    Ciekawe ile by wyniosło podzielenie straty PKP - ponad 1.000.000.000 PLN za rok ubiegły na każdego przewiezionego pasażera ? Pewno starczyłoby na średniej klasy samochód osobowy dla każdego i paliwko na cały rok ........

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)