Sobota, 20 lipca 2019. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Co córka menedżera Stomilu Olsztyn robi na Stadionie Narodowym?

2016-01-17 15:11:07 (ost. akt: 2016-01-17 15:21:03)

Autor zdjęcia: ad

— Sport mam we krwi, dobrze czuję się na stadionie, zwłaszcza na trybunach — mówi Monika Borzdyńska, która od 4 stycznia jest rzecznikiem prasowym Stadionu PGE Narodowy.

— Myśli pani, że Stadion Narodowy to brzmi dumnie?
— Stadion PGE Narodowy to brzmi bardzo dumnie. Decyzję prezesa spółki PL.2012+, który zaproponował mi objęcie stanowiska rzecznika prasowego spółki jak i stadionu traktuję jako nobilitację i motywację do ciężkiej pracy, by PGE Narodowy stał się marką rozpoznawaną nie tylko w Europie, ale i na w całym świecie.

— Tak na marginesie Stadion Narodowy czy PGE Narodowy, bo zaczynam się już trochę gubić?

— Od 1 lipca ubiegłego roku Stadion Narodowy zyskał sponsora tytularnego PGE. Nasza arena zmieniła więc nazwę na PGE Narodowy. W tej chwili trwa cały proces rebrandingu związanego ze zmianą nazwy stadionu. Już niedługo na dachu naszego obiektu pojawią się dwa neony z nazwą obiektu, czyli PGE Narodowy. Neony powinny się pojawić jeszcze przez szczytem NATO, który już w lipcu odbędzie się właśnie na stadionie PGE Narodowy.

— Drogi do rzecznikowania bywają różne, ale zazwyczaj wiodą z mediów. Jak było w pani przypadku?
— To prawda. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizowałam się w komunikacji społecznej. Od początku kariery zawodowej związana byłam głównie z dziennikarstwem. Przez trzy lata pełniłam funkcję redaktor naczelnej jednej z elbląskich gazet internetowych. Przez rok pracowałam jako rzecznik prasowy Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. W lipcu 2013 roku objęłam stanowisko rzecznika prasowego prezydenta Elbląga. A teraz pełnię funkcję rzecznika prasowego spółki PL.2012+ oraz zastępcy dyrektora ds. komunikacji i promocji.

— Rzecznik to medialna twarz firmy. Dlatego 20-latek nie nadaje się na rzecznika banku, a 50-latek nie bardzo pasuje do roli rzecznika klubu sportowego. Pani wydaje się być idealnym kandydatem na rzecznika Narodowego? Tylko nie wiem, jak u pani ze sportem, coś pani trenuje?

— Sport mam we krwi od najmłodszych lat. Jako dziecko trenowałam łyżwiarstwo, potem była piłka ręczna i taniec towarzyski. Dziś biegam regularnie, by zachować dobrą kondycję. Od najmłodszych lat chłonęłam także wszystko co związane z piłką nożną, mój tata, Czesław Stando, był bowiem menedżerem jednego z lepszych w tamtych latach klubów piłkarskich. I tu pewnie pana zaskoczę, bo chodzi o wasz klub Stomil Olsztyn, który grał wtedy w pierwszej lidze, a nie było jeszcze ekstraklasy. Tata nieraz zabierał mnie na zgrupowania do Cetniewa. Środowisko piłkarskie jest mi zatem bliskie, dlatego dobrze czuję się na stadionie, zwłaszcza na trybunach.

— Komunikatywność , otwartość, elokwencja, ale też stalowe nerwy to wszystko musi cechować dobrego rzecznika. Jednak kontakty z mediami to — jak gdzieś przeczytałem — sport kontaktowy, zdarzają się faule. Co wtedy, przygryza pani wargi, przemilcza sprawę, choć wie, że ma rację?
— W mojej pracy zawsze kierowałam się zasadą otwartości na dziennikarzy. Jako była dziennikarka doskonale wiem, czego dziennikarze ode mnie oczekują. Dziś w dobie internetu liczy się czas i news, dlatego staram się sprostać oczekiwaniom mediów. Zawsze deklarowałam i nadal deklaruję swoją otwartość i dostępność. Nigdy nie obrażam się na media, staram się w sposób merytoryczny przekonać dziennikarzy do swoich racji.

— W tym fachu trzeba szczególnie ważyć słowa, bo można przejść do historii, jak Jerzy Urban, który powiedział, że rząd sam się wyżywi. Mówią o tym na studiach, czy człowiek sam musi się sparzyć?
— Każdy rzecznik znajduje się nieraz w kryzysowych sytuacjach. Na rynku funkcjonuje wiele tabloidów, które żywią się sensacjami często w zupełnym oderwaniu od prawdy. W ostatnim czasie wielokrotnie przychodziło mi prostować informacje dotyczące mojej pracy. Ale zawsze wyznaję zasadę, że prawda sama się obroni. Trzeba jednak zachować zimną krew i iść do przodu z uśmiechem na twarzy nawet jeżeli popełniło się błąd.

— Dobry rzecznik prasowy musi dogłębnie znać swoją firmę. Od niedawna jest pani rzecznikiem, poznała już pani nową firmę?
— Stadion PGE Narodowy to ogromna arena i mam tu na myśli nie tylko jej kubaturę. W tej chwili bardziej zapoznaję się z działalnością spółki, a sam stadion poznaję po części każdego dnia.

— Kto był na Narodowym, to wie, że to nie tylko boisko, trybuny, które znamy z relacji telewizyjnych meczów piłkarskich. Co składa się na tę wielką firmę? Lodowisko już jest, czy będzie skocznia narciarska, bo były plany, żeby na Narodowym skakać na nartach?
— Rzeczywiście lodowisko oraz cały projekt „Zimowy Narodowy” cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Aktualnie, do końca lutego, w ramach akcji „Zimowy Narodowy ” oferujemy dwa lodowiska, górkę lodową, tor curlingowy, kolejkę tyrolską, a 27 lutego odbędzie się wielka rewia na lodzie Kings of Ice z udziałem takich gwiazd jak Jewgienij Pluszczenko, Stephana Lambiella czy Adelina Sotnikowa.

— Odkąd jest Stadion Narodowy prawie wszystko, co ważne w polskim futbolu rozgrywa się tu na murawie. Narodowy, tak jak kiedyś Stadion Śląski, stał się już dobrym duchem naszej piłki. Myśli pani, że to przez ten rozsuwany dach...?

— Przypomnę, że nasz obiekt nosi nazwę PGE Narodowy, warto byłoby żebyśmy już „zaprzyjaźnili” się z nową nazwą. Nasz obiekt to miejsce wyjątkowe na mapie naszego kraju i Europy. To jedna z najlepszych aren wielofunkcyjnych w Europie, która jako jedyna w Polsce posiada najwyższą kategorię w klasyfikacji UEFA. Dlatego najważniejsze wydarzenia odbywają się właśnie u nas.

— Już się zaprzyjaźniam. Jakie ważne imprezy sportowe odbywać się będą w tym roku na PGE Narodowym?

— Jednym z największych wyzwań stojących przede mną w tym roku jest przygotowanie szczytu NATO, który odbędzie się na PGE Narodowym już w lipcu i zgromadzi kilka tysięcy gości, w tym przede wszystkim przywódców państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. W maju czeka nas finał Pucharu Polski w piłce nożnej, Grand Prix na żużlu i żużlowy mecz Polska kontra reszta świata. Zawitają do nas Warszawskie Targi Książki. W kwietniu odbędzie się Orlen Warsaw Marathon a jesienią dwa mecze reprezentacji w piłce nożnej w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Latem rusza kino samochodowe. Jak już wspomniałam do końca lutego, w ramach akcji „Zimowy Narodowy” oferujemy dwa lodowiska, górkę lodową, tor curlingowy, kolejkę tyrolską, a 27 lutego odbędzie się wielka rewia na lodzie Kings on Ice. Mamy także stałą wystawę klocków Lego z takimi atrakcjami jak 11-metrowy Air Force One, który zbudowany został w ciągu roku przez grupę ponad 50 osób z Bielska-Białej pod przewodnictwem organizatora wystawy. Kolejna atrakcja to oceanarium 3D.

— Poza imprezami sportowymi będą inne ważne wydarzenia ?
— Jak wynika z naszego kalendarza PGE Narodowy to arena wielofunkcyjna dostępna dla wszystkich. Odbywają się na niej nie tylko te duże wydarzenia stadionowe, ale także i te mniejsze dla rolkarzy, biegaczy, longbordzistów, ogólnie dla osób lubiących aktywny tryb życia. Organizujemy także przynajmniej trzy imprezy ogólnodostępne, które są nieodpłatne.

— Na Narodowym grają w piłkę, ścigają się żużlowcy, debatują politycy, a co z koncertami, które zwykle przyciągają tłumy. Zagrają w tym roku wielkie gwiazdy?

— Piątego sierpnia odbędzie się koncert Rihanny. Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko.

— Stadion Narodowy można zwiedzać jak muzeum. Dużo osób odwiedziło już Narodowy?
— Już pięć milionów!

Andrzej Mielnicki

Monika Borzdyńska ma 32 lata. Jest absolwentką Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizowała się w komunikacji społecznej. Przez trzy lata pełniła funkcję redaktor naczelnej jednego z elbląskich portali internetowych. Była rzecznikiem prasowym prezydenta Elbląga za kadencji Jerzego Wilka. Gdy ten przegrał walkę o fotel prezydenta miasta, została zatrudniona w biurze Rady Miejskiej w Elblągu. Zna język angielski i hiszpański. Mama 4-letnich bliźniaczek Hani i Leny. Zainteresowania: prawo prasowe. Hobby: bieganie, pisanie bloga.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB