Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Bartoszyce znowu najpiękniej zaświeciły

2016-01-15 14:15:29 (ost. akt: 2016-01-15 14:18:32) Artykuł sponsorowany
Iluminacja Bartoszyc znów okazała się najpiękniejsza na Warmii i Mazurach.

Iluminacja Bartoszyc znów okazała się najpiękniejsza na Warmii i Mazurach.

Autor zdjęcia: Mat. organizatora

Tytuł najpiękniej oświetlonego miasta po raz trzeci powędrował do Bartoszyc i awansowały do finału ogólnopolskiego „Świeć się z Energą”.

Bartoszyce po raz trzeci zostały wybrane najpiękniej oświetlonym miastem na Warmii i Mazurach w konkursie "Świeć się" organizowanym przez firmę Energa. Na bartoszycką iluminację zagłosowało 514 osób. Kolejne miejsca zajęły: Olsztyn (458 głosów), Giżycko (232 głosy), Ełk (86 głosów), Braniewo (40 głosów) i Elbląg (2 głosy). Jeszcze kilka dni przed zakończenie wojewódzkich eliminacji najwięcej głosów zgromadził Olsztyn, ale mobilizacja mieszkańców Bartoszyc w kilku ostatnich dniach sprawiła, że to właśnie miasto z północy Warmii i Mazur będzie reprezentować nasze województwo wśród najpiękniejszych polskich iluminacji. — W konkurs zaangażowały się portale internetowe, które informowały o konkursie. Jeden nawet prowadził akcję w bartoszyckich szkołach. Na naszej stronie codziennie informowaliśmy o wynikach konkursu— mów Tomasz Pisarski z działu marketingu Urzędu Miasta w Bartoszycach. Wyniki pokazują, że faworytami konkursie Energi wcale nie są duże miasta.

Zwycięzca wojewódzki, obok kwalifikacji do finału ogólnopolskiego „Świeć się z Energą”, otrzymał energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. złotych z przeznaczeniem na cele dobroczynne. — W ubiegłych latach zorganizowaliśmy plebiscyt na Facebooku, w którym wzięły udział instytucje dobroczynne. Te które zebrały najwięcej głosów otrzymały sprzęt AGD — mówi Agata Mazur z bartoszyckiego ratusza. Szesnastu finalistów rozpocznie rywalizację w drugim etapie plebiscytu 15 stycznia. Współzawodnictwo toczyć się będzie o tytuł „świetlnej stolicy Polski” oraz o nagrodę charytatywną powiększoną aż do 50 tys. zł. — W plebiscycie miast prawdziwymi zwycięzcami są bowiem dzieci z domów dziecka lub podopieczni innych placówek społecznych, mieszczących się w nagrodzonych miastach. Ostatecznie to do potrzebujących trafia energooszczędny sprzęt AGD — mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu „Świeć Się z Energą".

Michał Krawiel
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nino #1907681 | 31.61.*.* 15 sty 2016 18:34

    TO WSZYSTKO BĘDZIE UWZGLĘDNIONE W PODATKU DLA MIASTA !! I Z CZEGO QRVA SIĘ CIESZYĆ -JA BEZROBOTNY !!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz