Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Krzyśki zadłużeni na prawie miliard złotych, Anny zalegają z 370 milionami

2016-01-15 08:00:00 (ost. akt: 2016-01-14 19:11:15)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Krajowy Rejestr Długów przygotował raport o tym, jakie imiona występują najczęściej w bazie dłużników. Krzysztof i Anna to nie tylko dość popularne imiona w Polsce. To również imiona, których właściciele najczęściej widnieją w owej bazie. W sumie imiennicy Krzysztofów zalegają już prawie na miliard złotych, a wszystkie zadłużone Anny mają do oddana swoim wierzycielom nieco ponad 370 milionów złotych.

Nadanie dziecku imienia to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Kim będzie Janek, na kogo wyrośnie Agnieszka? Zastanawiają się często młodzi rodzice. Pod uwagę bierze się tradycje rodzinne i to, z czym kojarzy się dane imię.

Krajowy Rejestr Długów postanowił przyjrzeć się swoim statystykom i na ich podstawie wskazać, których z imion lepiej nie nadawać swoim dzieciom, jeżeli rodzice chcą uniknąć tego, aby w przyszłości ich dziecko zostało dłużnikiem.

Dłużniczkami zostają najczęściej panie o imionach: Anna, Katarzyna, Agnieszka i Małgorzata — w bazie danych KRD znajdziemy kilkadziesiąt tysięcy wpisów o tak nazywających się osobach. Z kolei liczba dopisanych do bazy dłużników pań o imieniu Anna grubo już przekroczyła sto tysięcy wpisów.

Wśród najbardziej zadłużonych imion męskich królują: Krzysztof, Piotr, Tomasz i Andrzej. W przypadku tych imion liczba dłużników za każdym razem przekracza sto tysięcy wpisów.

— Aktualnie najbardziej „zadłużone” imiona, zarówno damskie, jak i męskie, to raczej te klasyczne, polskie — takie jak Grzegorz, Beata, Joanna czy też Zbigniew. Wynika to najczęściej z faktu, że statystycznymi dłużnikami są osoby około 40-go roku życia, a wśród tych osób imiona te są najpopularniejsze — wyjaśnia Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA.

Nie oznacza to jednak, że w bazie danych Krajowego Rejestru Długów znajdziemy tylko typowe imiona. Wśród „zadłużonych” imion są zarówno Fabiole, Eufemie jak i Bibianny. Długów nie udało się uniknąć również kilkudziesięciu Tyberiuszom i Dobiesławom. Średni dług przypadający na jednego Świętosława to aż 72 tysiące złotych. Wśród kobiet swoim wierzycielom przeciętnie najwięcej do oddania mają Klotyldy – aż 43 tysiące złotych. Patrząc na te dane nietrudno jest dojść do wniosku, że lepiej jest uważać podczas wertowania słownika imion.

Spokojnie, jeśli wasze imię zostało wymienione powyżej, nie oznacza to, że znajdziecie się "pod szczególnym nadzorem". — Podczas kontaktu z dłużnikiem raczej nie patrzymy na to, jakie ma imię. Nie zauważamy też większej zależności pomiędzy tym, jakie ktoś się nazywa, a tym, jak spłaca swoje zobowiązania. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z Onufrym czy Katarzyną, stosujemy więc działania, które pozwolą nam wyjaśnić powody pojawienia się zadłużenia i odnaleźć wygodny sposób spłaty długu — podkreśla Radosław Koński, dyrektor Departamentu Windykacji w Kaczmarski Inkasso, firmie zajmującej się odzyskiwaniem długów.

— Nasz raport należy traktować z mocnym przymrużeniem oka. Jednak to, że najpopularniejsze obecnie imiona znajdują się na dalszych miejscach w rankingu zadłużenia, nie zwalnia rodziców tych pociech z wpojenia im zasad zdroworozsądkowego planowania własnych wydatków i zarządzania domowym budżetem — przypomina Adam Łącki.

mat. prasowe KRD
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (34) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mm #1911623 | 91.193.*.* 20 sty 2016 19:25

  srają wyżej niż mają dupy, więc i długi mają!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. episkopat kyrleelejson #1908697 | 188.146.*.* 17 sty 2016 12:15

  napiszta lepij kiedy podniosom kureniufke i elementa. mata skasowac ten artykul i to natychmiast bo nie dostanieta wyplaty i swetru rumun pszyjdzie i was zje!! o

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Swetru #1908460 | 46.72.*.* 16 sty 2016 21:22

  A ile jest zadłużonych Ryśków? Bo wszystkie Ryśki to fajne chłopaki

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ja #1908366 | 89.229.*.* 16 sty 2016 19:00

   O zesz k...u...r....wa co za artykuł! Porazka!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. moi #1908013 | 83.28.*.* 16 sty 2016 09:50

   Pracownicy Krajowego Rejestru Długów najwyraźniej nudzą się. Czyżby ich było za dużo?

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (34)