Sobota, 10 grudnia 2016. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Ranking 10 Najpopularniejszych Sportowców Warmii i Mazur. Zagłosuj na swojego kandydata!

2016-01-08 12:00:49 (ost. akt: 2016-01-25 12:58:46)
Laureaci gali z 2015 roku

Laureaci gali z 2015 roku

Autor zdjęcia: Foto GO

Prezentujemy najnowszy ranking w głosowanie SMS w na 10 Najpopularniejszych Sportowców Warmii i Mazur. Głosujcie na swoich kandydatów!

W tym roku w ten sposób wybierzemy Najpopularniejszego Sportowca, Klub Roku, Sportowe Wydarzenie Roku, Sportowca bez Barier, Najpopularniejszego Sportowca Olsztyna, Piłkarza Roku oraz najpopularniejszego studenta-sportowca (kategoria Sport akademicki).


Jak można wytypować swojego faworyta w którejś z wymienionych kategorii? Wystarczy wpisać w treść sms-a (2,46 zł) kod przydzielony danemu kandydatowi i tego sms-a wysłać na numer 7248. Na wszystkie głosy (także te na kuponach) czekamy jeszcze do 22 stycznia.



W treść sms-a (2,46 zł) należy wpisać kod przydzielony kandydatowi, a sms-y wysyłamy na numer 7248.

LISTA KANDYDATÓW >>


LISTA KANDYDATÓW

>> Najpopularniejszy Sportowiec

>> Klub Roku

>> Sportowe Wydarzenie Roku

>> Sportowiec bez Barier

>> Najpopularniejszy Sportowiec Olsztyna

>> Piłkarz Roku

>> Sport Akademicki




NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC
• Patrycja Adamczyk (lekka atletyka, Polonia Pasłęk) go.sport.1
• Przemysław Adamski (UKS Atos Woźnice, lekka atletyka) go.sport.2
• Denis Ambroziak (kajakarstwo, Plastex Kayak Sport Club Olsztyn) go.sport.3
• Marcin Bachanek (łyżwiarstwo szybkie, UKS Viking Elbląg) go.sport.4
• Agata Barwińska (żeglarstwo, MOS Iława) go.sport.5
• Bartosz Bednorz (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn) go.sport.6
• Agata Boraczyńska (gimnastyka, UKS SMS Olsztyn) go.sport.7
• Janusz Bucholc (piłka nożna, Stomil Olsztyn) go.sport.8
• Konrad Bukowiecki (lekka atletyka, Gwardia Szczytno) go.sport.9
• Michał Burczyński (bojery, AZS UWM Olsztyn) go.sport.10
• Luis Carstens (motocross, Motoklub Grabinek) go.sport.11
• Żaneta Cieśla (kick-boxing, Polonia Pasłęk) go.sport.12
• Jacek Ciszkowski (paralotniarstwo, Aeroklub Elbląski) go.sport.13
• Joanna Czerniewska (karate, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate) go.sport.14
• Sebastian Chrzanowski/Adam Binięda (rajdy samochodowe, Schwarte Milfor Rally Team) go.sport.15
• Monika Czerniak (pływanie, Kormoran Olsztyn) go.sport.16
• Anna Dąbrowska (taekwondo ITF, Start Olsztyn) go.sport.17
• Adrian Durma (kick-boxing, Elbląski Klub Karate) go.sport.18
• Julian Falkowski (podnoszenie ciężarów, Meyer Elbląg) go.sport.19
• Marcin Głębocki (piłka ręczna, Meble Wójcik Elbląg) go.sport.20
• Robert Graczyk (bojery, MKŻ Mikołajki) go.sport.21
• Patrycja Grześkowiak (sporty walki, Andrex Elbląg) go.sport.22
• Krzysztof Hołowczyc (automobilizm, Monster Energy X-raid Team, Lotto Team) go.sport.23
• Karol Jabłoński (bojery/żeglarstwo, Baza Mrągowo) go.sport.24
• Igor Janik (szachy, EKSz Start Elbląg) go.sport.25
• Tomasz Januszewski/Jacek Nowak (żeglarstwo, AZS UWM Olsztyn) go.sport.26
• Małgorzata Jasińska (kolarstwo, Cipollini) go.sport.27
• Marta Jaskulska (kolarstwo, Warmia Biskupiec) go.sport.28
• Joanna Jędrzejczyk (MMA, Berkut Arrachion Olsztyn) go.sport.29
• Mateusz Kamiński (kanadyjki, OKSW Olsztyn) go.sport.30
• Jakub Kochanowski (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn/SMS PZPS Spała) go.sport.31
• Aleksandra Kowalczuk (taekwondo WTF, AKS OSW Start Olsztyn) go.sport.32
• Maciej Kowalewicz (strzelectwo, Gwardia Olsztyn) go.sport.33
• Katarzyna Kozakiewicz (kanadyjki, Koszałek Opałek Węgorzewo) go.sport.34
• Kacper Kozłowski (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) go.sport.35
• Bogdan Król (lekka atletyka, kolarstwo ręczne; Smok Lotos) go.sport.74
• Karol Królik (piłka ręczna, Warmia Traveland Olsztyn) go.sport.36
• Bartłomiej Kubkowski (pływanie, Kormoran Olsztyn) go.sport.37
• Cezary Lewko (motocross, Motoklub Olsztyn) go.sport.38
• Martyna Lisiecka (kajakarstwo, Plastex Kayak Sport Club Olsztyn) go.sport.39
• Piotr Majewski (judo, Tomita Elbląg) go.sport.40
• Marcin Malewski (piłka ręczna, Warmia Traveland Olsztyn) go.sport.41
• Joanna Markiewicz (koszykówka, KKS Olsztyn) go.sport.42
• Zuzanna Matysiak (kajakarstwo, Baza Mrągowo) go.sport.43
• Dawid Michelus (boks, Kontra Elbląg) go.sport.44
• Magdalena Mielnik (triathlon, WMKS Olsztyn) go.sport.45
• Karolina Miętka (boks, Kontra Elbląg) go.sport.46
• Alicja Minczewska (koszykówka, KKS Olsztyn) go.sport.47
• Aleksander Miśta (szachy, Ostródzianka Ostróda) go.sport.48
• Kacper Oleszczuk (lekka atletyka, Polonia Pasłęk) go.sport.49
• Tomasz Orzeł (siatkówka niesłyszących, Warmig Olsztyn) go.sport.50
• Krzysztof Pielowski (pływanie, Kormoran Olsztyn) go.sport.51
• Paula Plichta (gimnastyka, UKS SMS Olsztyn) go.sport.52
• Monika Pudlis (kolarstwo ręczne, IKS Smok Lotos Orneta) go.sport.75
• Anna Puławska (kajakarstwo, Baza Mrągowo) go.sport.53
• Andrzej Regin (lekka atletyka, Gwardia Szczytno) go.sport.54
• Szymon Rekita (kolarstwo, Warmia Biskupiec) go.sport.55
• Maciej Rudol (siatkówka plażowa, Zryw Volley Iława) go.sport.56
• Natalia Rutkowska (kolarstwo, WMKS Olsztyn) go.sport.57
• Maciej Sarnacki (judo, Gwardia Olsztyn) go.sport.58
• Ewa Sielicka (piłka ręczna, Start Elbląg) go.sport.59
• Piotr Skiba (piłka nożna, Stomil Olsztyn) go.sport.60
• Kamila Stromowska (short track, Orzeł Elbląg) go.sport.61
• Tomasz Szewczak (ju jitsu, Olsztyńskie Stowarzyszenie Ju Jitsu i Judo) go.sport.62
• Jiri Vrablik (tenis stołowy, Dekorglass Działdowo) go.sport.63
• Katarzyna Wanatowska (judo, Truso Elbląg) go.sport.64
• Manuela Wikieł (pływanie, AZS UWM Olsztyn) go.sport.65
• Pola Wygonowska (tenis, UKS RP Sport Olsztyn) go.sport.66
• Joanna Zachoszcz (pływanie, AZS UWM Olsztyn) go.sport.67
• Paulina Zachoszcz (pływanie, AZS UWM Olsztyn) go.sport.68
• Karol Zalewski (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) go.sport.69
• Artur Zieliński (kick-boxing, Elbląski Klub Karate) go.sport.70
• Karol Zbutowicz (pływanie, Kormoran Olsztyn) go.sport.71
• Jędrzej Żuralski (sporty motocyklowe, Wiraż Bartoszyce) go.sport.72
• Mamed Chalidow (MMA, Berkut Arrachion Olsztyn) go.sport.73

W tej kategorii głosować można także za pomocą kuponów zamieszczanych codziennie w Gazecie Olsztyńskiej i Dzienniku Elbląskim. >>> Sylwetki kandydatów



SPORTOWE WYDARZENIE ROKU
• Turniej siatkówki plażowej Warmia Mazury Grand Slam w Olsztynie go.wyd.1
• Turniej finałowy Pucharu Polski w plażowej piłce ręcznej w Starych Jabłonkach go.wyd.2
• Mistrzostwa Polski juniorów w pływaniu w Olsztynie go.wyd.3
• Gimnastyczne mistrzostwa Polski juniorek młodszych w Olsztynie go.wyd.4
• Rajd Polski go.wyd.5
• Olsztyński Festiwal Sztuk Walki go.wyd.6
• Iławski Półmaraton go.wyd.7
• Zawody triathlonowe w Suszu go.wyd.8
• Kajakarskie długodystansowe mistrzostwa Polski w Ostródzie go.wyd.9
• Międzynarodowe mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym w Olsztynie go.wyd.10
• Półmaraton Jakubowy w Olsztynie go.wyd.11
• Rajd Kormoran go.wyd.12
• Bieg Uniwersytecki w Olsztynie go.wyd.13



NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC OLSZTYNA
• Denis Ambroziak (go.ols.1)
• Bartosz Bednorz (go.ols.2)
• Agata Boraczyńska (go.ols.3)
• Janusz Bucholc (go.ols.4)
• Michał Burczyński (go.ols.5)
• Mamed Chalidow (go.ols.31)
• Tomasz Cichocki (go.ols.6)
• Monika Czerniak (go.ols.7)
• Anna Dąbrowska (go.ols.8)
• Krzysztof Hołowczyc (go.ols.9)
• Joanna Jędrzejczyk (go.ols.10)
• Mateusz Kamiński (go.ols.11)
• Aleksandra Kowalczuk (go.ols.12)
• Maciej Kowalewicz (go.ols.13)
• Kacper Kozłowski (go.ols.14)
• Karol Królik (go.ols.15)
• Marcin Malewski (go.ols.16)
• Joanna Markiewicz (go.ols.17)
• Magdalena Mielnik (go.ols.18)
• Krzysztof Pielowski (go.ols.19)
• Paula Plichta (go.ols.20)
• Natalia Rutkowska (go.ols.21)
• Maciej Sarnacki (go.ols.22)
• Piotr Skiba (go.ols.23)
• Tomasz Szewczak (go.ols.24)
• Manuela Wikieł (go.ols.25)
• Pola Wygonowska (go.ols.26)
• Joanna Zachoszcz (go.ols.27)
• Paulina Zachoszcz (go.ols.28)
• Karol Zalewski (go.ols.29)
• Karol Zbutowicz (go.ols.30)





PIŁKARZ ROKU

• Adam Błaszczyk (MKS Jeziorany) go.pil.1
• Mateusz Borowski (GKS Szczytno) go.pil.2
• Mateusz Bruj (Reduta Bisztynek) go.pil.3
• Karol Bruzda (Start Nidzica) go.pil.4
• Hubert Buła (Omulew Wielbark) go.pil.5
• Krzysztof Ciarkowski (Fortuna Gągławki) go.pil.6
• Cezary Ciepliński (Zatoka Braniewo) go.pil.7
• Sandra Cyglicka (GKS LZS Wikielec) go.pil.8
• Jacek Czerniewski (Polonia Pasłęk) go.pil.9
• Paweł Dąbrowski (Sparta Kwietniewo) go.pil.10
• Przemysław Dąbrowski (Start Działdowo) go.pil.11
• Karol Domurat (MKS Ruciane-Nida) go.pil.12
• Adrian Dworzański (Cresovia Górowo Ił.) go.pil.13
• Rafał Dzierbicki (Tęcza Biskupiec) go.pil.14
• Jacek Elgert (KS Mroczno) go.pil.15
• Karol Ernest (Polonia Iłowo) go.pil.16
• Wojciech Figurski (ITR Jeziorak Iława) go.pil.17
• Gabriel Galiński (KS Wojciechy) go.pil.18
• Radosław Gąsiorowski (Czarni Olecko) go.pil.19
• Paweł Głowacki (Stomil Olsztyn) go.pil.20
• Patryk Gondek (MKS Ełk) go.pil.21
• Tomasz Gorzki (Iskra Narzym) go.pil.22
• Przemysław Górzyński (Radomniak Radomno) go.pil.23
• Andrzej Grablewski (LZS Świątki Skolity) go.pil.24
• Adam Grabowski (Wilczek Wilkowo) go.pil.25
• Katarzyna Grzesik (Stomil Visacom Olsztyn) go.pil.26
• Bazyli Jabłonowski (Delfin Rybno) go.pil.27
• Michał Jankowski (Sokół Ostróda) go.pil.28
• Paweł Kamiński (Ewingi Zalewo) go.pil.29
• Sebastian Kochański (Wel Lidzbark Welski) go.pil.30
• Dawid Komorowski (Grunwald Gierzwałd) go.pil.31
• Tomasz Konieczek (Victoria Bartoszyce) go.pil.32
• Wiesław Korzeb (Syrena Młynary) go.pil.33
• Damian Kostkowski (Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie) go.pil.34
• Mateusz Kostyra (Orzeł Czerwonka) go.pil.35
• Aleksander Kowalczyk (Amex Bączek Unia Susz) go.pil.36
• Jakub Krajewski (GKS Stawiguda) go.pil.37
• Michał Kraszewski (Tęcza Miłomłyn) go.pil.38
• Maciej Kubiński (Warmiak Łukta) go.pil.39
• Dawid Kubowicz (Olimpia Elbląg) go.pil.40
• Kamil Kulkowski (GKS Gietrzwałd-Unieszewo) go.pil.41
• Grzegorz Kulpaka (Błękitni Orneta) go.pil.42
• Michał Kurywczak (Granica Bezledy) go.pil.43
• Łukasz Kuźnicki (Grom Zwierzno) go.pil.44
• Waldemar Lasch (GKS LZS Szymbark) go.pil.45
• Piotr Łastówka (Żuraw Godkowo) go.pil.46
• Krzysztof Łokietek (Mamry Giżycko) go.pil.47
• Patrycjusz Malanowski (Błękitni Pasym) go.pil.48
• Daniel Maliszewski (Vęgoria Węgorzewo) go.pil.49
• Dawid Marchewka (Korona Klewki) go.pil.50
• Irakli Meschia (Stomil Olsztyn) go.pil.51
• Nina Michalska (Victoria Bartoszyce) go.pil.52
• Łukasz Michałowski (Olimpia Olsztynek) go.pil.53
• Bogdan Miłkowski (Kormoran Zwierzewo) go.pil.54
• Michał Mościński (Rominta Gołdap) go.pil.55
• Michał Młynarczyk (G-Soft Sas Unia Olecko) go.pil.56
• Łukasz Nadolny (Pomowiec Agrimasz Gronowo Elb.) go.pil.57
• Rafał Naruszewicz (Łyna Sępopol) go.pil.58
• Mateusz Niedźwiecki (Mrągowia Mrągowo) go.pil.59
• Marcin Paszkowski (Fala Warpuny) go.pil.60
• Katarzyna Pieniak (Olimpia Olsztynek) go.pil.61
• Paweł Pietrzak (SKS Novum Szczytno) go.pil.62
• Andrzej Piróg (Tytan Łankiejmy) go.pil.63
• Rafał Reska (Warmia Olsztyn) go.pil.64
• Łukasz Rzeźnikiewicz (LZS Jamielnik) go.pil.65
• Kamil Samsel (Polonia Lidzbark Warmiński) go.pil.66
• Paweł Sawicki (MKS Korsze) go.pil.67
• Jan Sidorowicz (Śniardwy Orzysz) go.pil.68
• Kamil Skop (MGKS Miłakowo) go.pil.69
• Paweł Sławiński (KS Łęgajny) go.pil.70
• Remigiusz Sobociński (GKS Wikielec) go.pil.71
• Bartłomiej Sobol (DKS Dobre Miasto) go.pil.72
• Arkadiusz Sokołowski (GKS Dźwierzuty) go.pil.73
• Radosław Stefanowicz (Kaczkan Huragan Morąg) go.pil.74
• Michał Szczypiński (Osa Ząbrowo) go.pil.75
• Mateusz Szmydt (Concordia Elbląg) go.pil.76
• Bartosz Szwaracki (Ossa Biskupiec) go.pil.77
• Dawid Szymonowicz (Stomil Olsztyn) go.pil.78
• Paweł Szypulski (Orzeł Janowiec Kościelny) go.pil.79
• Łukasz Świderski (Mazur Pisz) go.pil.80
• Michał Świderski (Znicz Biała Piska) go.pil.81
• Kamil Taraszkiewicz (Start Kruklanki) go.pil.82
• Marek Traut (Granica Kętrzyn) go.pil.83
• Wojciech Wiczyński (Pogrom Aniołowo) go.pil.84
• Maciej Wilczak (Orzeł Ulnowo) go.pil.85
• Wojciech Wojciechowski (Danpol Knopin) go.pil.86
• Daniel Wojtkowski (Pojezierze Prostki) go.pil.87
• Jerzy Wójcik (Mewa Smykowo) go.pil.88
• Krystian Wrześniak (Czarni Rudzienice) go.pil.89
• Piotr Wypniewski (Stomil II Olsztyn) go.pil.90
• Rafał Wytrykowski (Pisa Tewes-Bis Barczewo) go.pil.91
• Mateusz Zaleśkiewicz (Orlęta Rema Reszel) go.pil.92
• Adrian Zasuwa (Motor Lubawa) go.pil.93



KLUB ROKU

• Arrachion Olsztyn go.klub.1
• AKS OSW Olsztyn go.klub.2
• Atak Elbląg go.klub.3
• AZS UWM Olsztyn go.klub.4
• Barkas Tolkmicko go.klub.5
• Bartoszycki Klub Kyokushin Karate go.klub.6
• Baza Mrągowo go.klub.7
• Błękitni Orneta go.klub.8
• Błękitni Pasym go.klub.9
• Budowlani Olsztyn go.klub.10
• Concordia Elbląg go.klub.11
• Dekorglass Działdowo go.klub.12
• DKS Dobre Miasto go.klub.13
• Drwęca Ostróda go.klub.14
• Elbląski Klub Karate go.klub.15
• Ełcki Klub Kyokushin Karate go.klub.16
• Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie go.klub.17
• GKS Wikielec go.klub.18
• Granica Kętrzyn go.klub.19
• Granica Zagaje go.klub.20
• Gwardia Olsztyn go.klub.21
• Gwardia Szczytno go.klub.22
• Indykpol AZS Olsztyn go.klub.23
• ITR Iława go.klub.24
• Kaczkan Huragan Morąg go.klub.25
• KKS Olsztyn go.klub.26
• Klub Żeglarski Ostróda go.klub.27
• Kontra Elbląg go.klub.28
• Kormoran Olsztyn go.klub.29
• Koszałek Opałek Węgorzewo go.klub.30
• Mamry Giżycko go.klub.31
• Mazur Pisz go.klub.32
• Meble Wójcik Elbląg go.klub.33
• Meyer Elbląg go.klub.34
• MKS Ełk go.klub.35
• MKS Korsze go.klub.36
• MKŻ Mikołajki go.klub.37
• MLKS Ostróda go.klub.38
• Morliny Ostróda go.klub.39
• MOS Iława go.klub.40
• Motoklub Olsztyn go.klub.41
• Motor Lubawa go.klub.42
• Mrągowia Mrągowo go.klub.43
• Nippon Olsztyn go.klub.44
• OKSmoka Olsztyn go.klub.45
• Olimpia Elbląg go.klub.46
• Olimpia Olsztynek go.klub.47
• OKSW Olsztyn go.klub.48
• Orzeł Elbląg go.klub.49
• Olsztyńska Szkoła Chińskich Sztuk Walki Shaolin go.klub.50
• Olsztyńskie Stowarzyszenie Ju-Jitsu i Judo go.klub.51
• Omulew Wielbark go.klub.52
• Orzeł Janowiec Kościelny go.klub.53
• Ostródzianka Ostróda go.klub.54
• Pisa Tewes-Bis Barczewo go.klub.55
• Plastex Kayak Sport Club Olsztyn go.klub.56
• Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński go.klub.57
• Polonia Iłowo go.klub.58
• Polonia Pasłęk go.klub.59
• Rominta Gołdap go.klub.60
• Smok Lotos Orneta go.klub.61
• Sokół Ostróda go.klub.62
• Start Elbląg go.klub.63
• Start Działdowo go.klub.64
• Start Nidzica go.klub.65
• Start Olsztyn go.klub.66
• Stomil Olsztyn go.klub.67
• Tęcza Miłomłyn go.klub.68
• Tomita Elbląg go.klub.69
• Trójeczka Olsztyn go.klub.70
• Truso Elbląg go.klub.71
• Tygrys Elbląg go.klub.72
• UKS Mazury Mrągowo go.klub.73
• UKS MOS Ełk go.klub.74
• UKS Nenufar 5 Ełk go.klub.75
• UKS SMS Olsztyn go.klub.76
• Warmia Biskupiec go.klub.77
• Warmia i Mazury Olsztyn go.klub.78
• Warmia Traveland Olsztyn go.klub.79
• Warmig Olsztyn go.klub.80
• Wiraż Bartoszyce go.klub.81
• WMKS Olsztyn go.klub.82
• Vęgoria Węgorzewo go.klub.83
• Victoria Bartoszyce go.klub.84
• Victoria Morąg go.klub.85
• Viking Elbląg go.klub.86
• Zatoka Braniewo go.klub.87
• Znicz Biała Piska go.klub.88
• Zryw Volley Iława go.klub.89



SPORTOWIEC AKADEMICKI

• Bartosz Bednorz (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn) — niezły sezon zaowocował powołaniem do szerokiej kadry narodowej, a z drugą kadrą zdobył brązowy medal Ligi Europejskiej — go.sak.1
• Michał Burczyński (bojery, AZS UWM) — brązowy medalista mistrzostw świata, wicemistrz Europy — go.sak.2
• Patryk Chodnicki (taekwondo WTF, AZS UWM) — srebrny medalista młodzieżowych mistrzostw Polski — go.sak.3
• Karolina Ciesielska (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) — wicemistrzyni Europy juniorek w sztafecie 4x100 m, halowa MP juniorek na 200 m i wicemistrzyni na 60 m oraz aż potrójna medalistka juniorskich MP na otwartym stadionie — go.sak.4
• Wojciech Ćwik (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) — brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Polski w rzucie oszczepem — go.sak.5
• Monika Gibes/Piotr Cichowski (żeglarstwo paraolimpijskie, AKS OSW) — mistrzowie Polski w klasie Skud 18, Cichowski jest też wicemistrzem Polski w klasie 2,4mR — go.sak.6
• Michał Graja (koszykówka, AKS OSW) — najskuteczniejszy koszykarz na wózku AKS OSW Olsztyn — go.sak.7
• Piotr Hatowski (taekwondo WTF, AKS OSW) — brązowy medalista międzynarodowych mistrzostw Grecji — go.sak.8
• Tomasz Januszewski\Jacek Nowak (żeglarstwo, AZS UWM) — siódma załoga mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie 49er — go.sak.9
• Dariusz Kardaś (bojery, AZS UWM) — wicemistrz Polski — go.sak.10
• Aleksandra Kowalczuk (taekwondo WTF, AKS OSW) — triumfatorka Greece Open, US Open i Turkish Open; najwyżej sklasyfikowana Polka w rankingach WTF — go.sak.11
• Kacper Kozłowski (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) — czołowy polski czterystumetrowiec, brązowy medalista MP, podwójny srebrny medalista akademickich MP w Łodzi (200, 400 m) — go.sak.12
• Aleksandra Lisowska (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) — wraz z koleżankami z drużyny wicemistrzyni Polski w biegach przełajowych na dystansie 6 km, zwycięstwo w IV Półmaratonie Jakubowym w Olsztynie — go.sak.13
• Filip Nowak (taekwondo WTF, AZS UWM) — mistrz Polski juniorów, złoty medalista międzynarodowych mistrzostw Chorwacji — go.sak.14
• Michał Potera (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn) — utalentowany libero Indykpolu AZS — go.sak.15
• Klaudia Ruta (taekwondo WTF, AZS UWM) — brązowa medalistka międzynarodowych mistrzostw Izraela, brązowa medalistka MP — go.sak.16
• Aleksandra Szczerbaczewicz (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) — mistrzyni Polski juniorek w sztafecie 4x400 m, brązowa medalistka juniorskich MP na 400 m w hali i na otwartym stadionie — go.sak.17
• Aneta Walentukanis/Magdalena Jaworek (badminton, AZS UWM) — podpora czwartej drużyny ekstraklasy — go.sak.18
• Marta Waszak (siatkówka, AZS PWSZ Elbląg) — akademicka wicemistrzyni Polski — go.sak.19
• Izabella Wąsik (siatkówka, AZS PWSZ Elbląg) — akademicka wicemistrzyni Polski — go.sak.20
• Manuela Wikieł (pływanie AZS UWM) — jedna z najlepszych Polek na dystansach od 200 do 1500 m stylem dowolnym. Wielokrotna medalistka MP i zawodów o Puchar Polski — go.sak.21
• Leszek Wójcik (siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn) — podstawowy przyjmujący Indykpolu AZS w Młodej Lidze — go.sak.22
• Joanna Zachoszcz (pływanie, AZS UWM) — Czołowa polska pływaczka na dystansach od 200 do 1500 m stylem dowolnym. Wielokrotna medalistka MP — go.sak.23
• Paulina Zachoszcz (pływanie, AZS UWM) — czołowa specjalistka w stylu klasycznym, wielokrotna medalistka MP — go.sak.24
• Karol Zalewski (lekka atletyka, AZS UWM Olsztyn) — od paru sezonów najlepszy polski sprinter, halowy wicemistrz Europy seniorów w sztafecie 4x400 m, młodzieżowy mistrz Europy (200 m). Zdobył też srebro MME w biegu rozstawnym 4x400 m. Wielokrotny medalista MP — go.sak.25
• Denis Ambroziak (kajakarstwo, Plastex Kayak Sport Club Olsztyn) — reprezentant Polski. Najbardziej utalentowany sprinter w kraju. Siódme miejsce w mistrzostwach Europy, szóste (K-1 200) i czwarte (K-2) w MP — go.sak.26
• Martyna Lisiecka (kajakarstwo, Plastex Kayak Sport Club Olsztyn) — reprezentantka Polski, trzecia zawodniczka młodzieżowych mistrzostwach Europy w K-4 500, mistrzyni Polski w K-1 w maratonie, brązowa medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski w K-1 500, 4. miejsce w MP seniorek w K-1 1000 — go.sak.27



SPORTOWCY BEZ BARIER

• Jaromir Brekau (Atak Elbląg, podnoszenie ciężarów) — zajął pierwsze miejsce w kat. do 97 kg podczas Pucharu Polski w wyciskaniu sztangi leżąc osób niepełnosprawnych w Bydgoszczy — go.sbb.1
• Przemysław Kowalski (lekka atletyka, IKS Smok Lotos Orneta) — brązowy medalista lekkoatletycznych mistrzostw Polski niepełnosprawnych w Zielonej Górze, gdzie zdobył brąz w rzucie oszczepem — go.sbb.2
• Cezary Król (kolarstwo ręczne, IKS Smok Lotos Orneta) — wicemistrz Polski w kolarstwie ręcznym zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego. Niedaleko pada jabłko od jabłoni — świetnie rokujący na przyszłość 19-latek jest synem Bogdana Króla — go.sbb.3
• Bogdan Król (lekka atletyka, kolarstwo ręczne; IKS Smok Lotos Orneta) — człowiek-instytucja w polskim sporcie niepełnosprawnych, prezes, trener i zawodnik klubu z Ornety. W 2015 zdobył dwa brązowe medale mistrzostw Polski — jeden w lekkiej atletyce (1500 m wyścig na wózkach sportowych) i jeden w kolarstwie ręcznym, czyli na handbike’ach (jazda indywidualna na czas). Ok. 20 startów w wyścigach ulicznych, półmaratonach i maratonach, w tym ok. 15 zwycięstw (!); m.in. triumf po raz 15. z rzędu w prestiżowym Biegu Niepodległości w Warszawie — go.sbb.4
• Jakub Kupczałojć (siatkówka niesłyszących, Warmig Olsztyn) — mistrz Polski w hali (najlepszy przyjmujący finałowego turnieju MP) oraz na piasku (w parze z Tomaszem Orłem). Uczestnik mistrzostw Europy niesłyszących w Paryżu, gdzie Polacy zajęli siódme miejsce — go.sbb.5
• Jakub Miśkiewicz (siatkówka niesłyszących, Warmig Olsztyn) — najlepszy zawodnik (MVP) zwycięskich dla Warmigu finałów mistrzostw Polski, a także zdobywca Pucharu Polski w Łodzi, gdzie wybrano go najlepszym przyjmującym imprezy. Uczestnik ME niesłyszących w Paryżu, gdzie Polacy zajęli siódme miejsce — go.sbb.6
• Piotr Moszczyński (siatkówka niepełnosprawnych, Atak Elbląg) — czołowy zawodnik Ataku, który specjalizuje się w grze w siatkówce plażowej niepełnosprawnych na stojąco. Od ośmiu lat jest niepokonany w Polsce i na świecie. W tym roku m.in. wygrał mistrzostwa świata w Tajlandii oraz zdobył mistrzostwo Polski — go.sbb.7
• Grzegorz Ojrzyński (lekka atletyka, kolarstwo ręczne; IKS Smok Lotos Orneta) — podwójny medalista lekkoatletycznych MP niepełnosprawnych w Zielonej Górze, gdzie był drugi w pchnięciu kulą i trzeci w rzucie dyskiem — go.sbb.8
• Tomasz Orzeł (siatkówka niesłyszących, Warmig Olsztyn) — libero drużyny, która wygrała w Olsztynie finałowy turniej mistrzostw Polski, a także mistrz kraju w siatkówce plażowej (w parze z Jakubem Kupczałojciem) oraz MVP imprezy. Zdobywca Pucharu Polski w Łodzi, uczestnik ME niesłyszących w Paryżu, gdzie Polacy zajęli siódme miejsce — go.sbb.9
• Monika Pudlis (kolarstwo ręczne, IKS Smok Lotos Orneta) — od lat najlepsza polska "wózkarka", etatowa reprezentantka kraju. Najlepsza zawodniczka mistrzostw Polski w kolarstwie ręcznym — "złota" zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego — go.sbb.10
• Krzysztof Wojtaszek (Atak Elbląg, siatkówka na siedząco) — od siedmiu lat razem z drużyną nie schodzi z najwyższego stopnia podium mistrzostw Polski w siatkówce na siedząco na niepełnosprawnych — go.sbb.11
• Katarzyna Zubowicz (kolarstwo ręczne, IKS Smok Lotos Orneta) — coraz śmielej naciska swoją klubową koleżankę Monikę Pudlis, z którą w 2015 potrafiła już wygrywać. Podczas MP w kolarstwie ręcznym zdobyła srebro w obu konkurencjach: jeździe na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego — go.sbb.12


>>> Regulamin plebiscytu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także