Za Złotą 44 kryją się prestiż, komfort i styl życia

2015-12-30 12:43:36(ost. akt: 2015-12-30 12:56:49)

Autor zdjęcia: Kuba Jurkowski

To jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych w Europie apartamentowców. Jego dominująca na linii horyzontu Warszawy sylwetka zapiera dech, a możliwość obserwowania życia stolicy z wysokości nawet niemal 200 metrów zapewnia unikalne wrażenia.
Wysokościowiec Złota 44, wchodzi właśnie w kluczową fazę realizacji i już obsypywany jest prestiżowymi nagrodami. Właściciele Złotej 44 — firmy Amstar i BBI Development S.A. — z sukcesem finalizują projekt i prowadzą kampanię sprzedażową zarówno w Polsce, jak i na rynkach międzynarodowych. Złota 44 to 52 piętra, 287 prestiżowych apartamentów, od 62 metrów kwadratowych do nawet 1000 metrów na całym piętrze. Już pod koniec przyszłego roku do luksusowego wieżowca zlokalizowanego w samym sercu Warszawy wprowadzą się pierwsi mieszkańcy.

Rezydenci, tuż od wejścia, wkroczą w świat dekonstruktywistycznej sztuki światowej sławy architekta Daniela Libeskinda, który zaprojektował zarówno samą bryłę Złotej 44, jak i lobby budynku. 6-metrowej wysokości reprezentacyjna przestrzeń wysokościowca będzie zwieńczeniem pracy twórcy nad projektem apartamentowca i przestrzenią publiczną, łączącą budynek z miastem i jego mieszkańcami. Prezentacja luksusowego lobby będzie jednym z przełomowych momentów w realizacji inwestycji w 2016 roku. Również w tym samym roku do wyłącznego użytku rezydentów i ich gości zostanie oddane ósme, rekreacyjne piętro Złotej 44, które zapewni możliwość prowadzenia aktywnego, zdrowego stylu życia i relaksu. Na powierzchni 1400 mkw. tuż za progiem własnego apartamentu będą oni mieli do dyspozycji światowej klasy udogodnienia w standardzie pięciogwiazdkowego hotelu w tym właśnie m.in. 25 m basen — największy dostępny w Polsce w budynku apartamentowym, w pełni wyposażoną siłownię, gabinety masażu, saunę fińską i łaźnię parową, a także kino z symulatorem do gry w golfa. Całość dopełni przestronny taras z jacuzzi. 


— Część rekreacyjna wieżowca jest nierozerwalnym elementem, świadczącym o stylu życia jaki wybierają mieszkańcy Złotej 44. Oprócz basenu, będą oni mogli skorzystać z miejsca zabaw dla dzieci, kina, miejsca do spotkań ze znajomymi czy piwniczki na wino. Właśnie te zalety odpowiadają na potrzeby jego rezydentów apartamentowca, którzy tworzą społeczność o podobnych aspiracjach i sposobie spędzania wolnego czasu — uważa Daniel Libeskind.

Za Złotą 44 kryją się prestiż, komfort i styl życia, niespotykane dotąd w innych podobnych projektach w Europie Środkowo-Wschodniej, co zauważyli i docenili jurorzy jednego z najbardziej prestiżowych konkursów branży nieruchomości na świecie International Property Awards 2015. Na początku grudnia podczas uroczystej gali w Londynie Złota 44, jako najlepszy projekt w Europie zdobyła główne nagrody aż w 3 kategoriach: Najlepsza Inwestycja Mieszkaniowa, Najlepszy Apartament, Projekt Wnętrz Apartamentów Pokazowych. Jak do tej pory żaden projekt z Polski nie został laureatem konkursu aż w trzech kategoriach. Nagrody, przyznane przez zespół 70 ekspertów z całego świata, potwierdzają wyjątkowy charakter wysokościowca i plasują Złotą 44 w gronie najlepszych europejskich inwestycji. Przyszli mieszkańcy wieżowca będą mogli cieszyć się prestiżem i komfortem życia nie tylko dzięki awangardowej architekturze, spektakularnym widokom czy ekologicznym rozwiązaniom, ale również dzięki najwyższym standardom wykończenia wnętrz.

— Żaden inny budynek w Polsce nie zapewnia tak szerokiej gamy aranżacji wnętrz apartamentów. Dla nas bardzo ważne jest zrozumienie indywidualnych potrzeb klienta i zaspokojenie ich tak, aby z zakupu apartamentu na Złotej 44 czerpał przyjemność, podobnie jak z np. kupna luksusowego auta czy jachtu — mówi Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development S.A.

Dlatego BBI Development S.A. i Amstar, aby zapewnić przyszłym mieszkańcom jeszcze większą wolność wyboru, już w przyszłym roku, jako uzupełnienie do istniejącej już części pokazowej wieżowca, przedstawią trzy zupełnie nowe apartamenty pokazowe, które będą prezentowały dostępne formaty aranżacji wnętrz – standard, premium i deluxe. W ramach każdego z nich oferowane są dodatkowo trzy warianty kolorystyczne, dzięki czemu potencjalni nabywcy mogą wybrać ich indywidualny charakter według własnych upodobań aż z dziewięciu różnych wariantów.

Pakiet Standard charakteryzuje klasyczny dobór kolorów i materiałów, w którym dominuje biel drzwi i mebli oraz szerokie wykorzystanie jasnego i ciemnego drewna dębu. Rozwiązania w pakiecie Premium tworzą intrygujące połączenia, nie wychodząc przy tym poza ramy klasyki – tu do wyboru jest kilka rodzajów naturalnych materiałów – drewno orzecha amerykańskiego lub dębu, kamienie szlachetne bądź konglomeraty, jak i lakierowany MDF. Tymczasem pakiet Deluxe wyróżnia inspiracja naturą – najszlachetniejsze marmury i inne kamienie wraz z litym drewnem lub fornirem orzecha amerykańskiego oraz dębu sprawiają, że pomieszczenia zyskują niezapomniany charakter. Wykończenia zostały specjalnie opracowane dla klientów Złotej 44 przez Woods Bagot, studio nagrodzone za aranżację wnętrz jednego z najbardziej luksusowych, nowych hoteli na Manhattanie – Baccarat Hotel.

Złota 44 oprócz wyjątkowego na mapie Polski miejsca do życia to także doskonała inwestycja. Średnia stopa zwrotu z wynajmu wysokiej jakości apartamentu w Warszawie wynosi obecnie ok. 7,5 proc. Zatem stolica Polski znacząco wyróżnia się pod tym względem na tle innych europejskich miast, jak Londyn (2-5,5 proc. ), Paryż i Berlin (3-4 proc.), czy Budapeszt (6-7 proc.). Atrakcyjne są również ceny. W Złotej 44 za luksusowy apartament wykończony według najwyższych światowych standardów zapłacimy znacznie mniej niż w krajach zachodnich – od 24 do 40 tys. zł za metr kwadratowy all inclusive (w tę cenę wchodzą koszty kupna lokalu, wykończenia, udział we współwłasności wszystkich powierzchni rekreacyjnych budynku). Jak wynika z danych agencji doradczej REAS, jest tu 8 razy taniej niż w Londynie, 3 razy taniej niż w Paryżu i 2 razy taniej niż w Moskwie. Klienci inwestycyjni doceniają dodatkowo unikalną lokalizację Złotej 44 – umiejscowienie wieżowca w ścisłym centrum Warszawy sprawia, że w najbliższych latach nie powstanie tu żadna inna inwestycja o takiej skali i rozmachu. Ponadto mieszkanie w Śródmieściu daje możliwość korzystania ze wszystkich możliwości spędzania wolnego czasu, jakie daje nowoczesna metropolia – Filharmonia Narodowa, kina, teatry czy w niedalekiej przyszłości Muzeum Sztuki Nowoczesnej są oddalone od apartamentowca zaledwie o kilkaset metrów.

— Oprócz dużego zainteresowania klientów z Polski, wieżowiec coraz bardziej zwraca uwagę zagranicznych inwestorów. W odpowiedzi na ich rosnące zainteresowanie prowadzimy międzynarodową kampanię sprzedażową, której pierwsze efekty już są widoczne. Jestem przekonany, że ok. 30 proc. apartamentów stanie się własnością klientów z zagranicy — mówi Jeffrey Stonger, wiceprezes Amstar.

Andrzej Borowy



Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. krzychu #1894457 | 5.134.*.* 1 sty 2016 11:04

    Mieszkam w Warszawie i często śledziłem "wybryki" dewelopera. Proszę: Budowę wieżowca rozpoczęto w marcu 2008 roku. 16 marca 2009 roku, po wybudowaniu 17 kondygnacji w związku z problemami prawnymi budowa wieżowca została wstrzymana. Wznowienie prac nastąpiło w styczniu 2011 roku. 2 lutego 2012 roku na szczycie budynku zawieszono wiechę, oznaczającą zakończenie konstrukcji wieżowca. Budowa zakończyła się w 2013 roku, lecz ze względu na problemy finansowe inwestora, a w konsekwencji rozwiązania umowy z wykonawcą, wnętrza budynku nie zostały w pełni wykończone. Na początku kwietnia 2014 spółka Orco Property Group poinformowała o wypowiedzeniu jej finansowania. Deweloper został tym samym zobowiązany to spłaty kredytów w wysokości 171,1 mln PLN i 19,6 mln EUR w ciągu 30 dni. 28 sierpnia 2014 roku doszło do zmiany właściciela budynku, który nabyło od Orco Property Group konsorcjum spółek Amstar i BBI Development. Złota 44 "Biały Żagiel" do dziś nie jest w pełni wykończone. Wykończone zostało jedynie kilka z kilkudziesięciu pięter oraz kilka z kilkuset lokali, które są otwarte dla klientów w celu pokazania swej oferty. Swoją drogą czy chcielibyście mieszkać obok dworca centralnego, gdzie codziennie jest mnóstwo bezdomnych śmierdzących ludzi i nie tylko?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. OCOCHO #1893716 | 88.220.*.* 31 gru 2015 09:52

    Ale po co w ogóle na stronie Olsztyna piszecie o budowlach ze stolicy, jak już nie macie o czym pisać (tramwaje, tramwaje, tramwaje) to zapraszam na olsztyńskie ulice, na pewno inne niszowe tematy się znadją.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Darek87 #1893700 | 148.81.*.* 31 gru 2015 09:37

      Super, wszystko wskazuje na to, że 2016 roku na Złotą wprowadzą się już pierwsi mieszkańcy. To naprawdę wyjątkowy budynek i jeśli się go nie widziało na żywo to nie warto bez sensu krytykować. A widoki z najwyższych pięter są wprost powalające - było już kilka sesji zdjęciowych robionych z 50 piętra i powiem szczerze, że osobiście oddałbym największy parterowy dom dla takich widoków z własnego mieszkania.

      Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

    2. kazio #1893573 | 31.2.*.* 31 gru 2015 06:50

      nowy cel alkaidy

      Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

      1. normalny #1893551 | 5.172.*.* 31 gru 2015 00:37

        Apartamenty 62m2.Nie dużo mniejszy mam salon w domu.Nie mam sąsiadów,mam spokój i ciszę.Cały dom kosztował mniej niż 10m2 tych apartamentów.Oczywiście,to nie "warsiaffka".Współczuje ludziom,muszącym (chcącym) się lansować w tym łagrze.W bloku,gdzie jest kilka mieszkań,można trafić na debili,a w takim na 287?? i czasami jakiś "artystów" czy innych "aktorów" ze zlasowanym mózgiem....

        Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

      Pokaż wszystkie komentarze (6)