środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Piłkarze ręczni stawiają na Joannę Jędrzejczyk, a Ty jak zagłosujesz? Weź udział w naszej zabawie

2015-12-09 16:28:15 (ost. akt: 2016-01-25 13:03:28)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W plebiscycie na najpopularniejszych sportowców województwa od paru lat widać piłkarzy ręcznych Warmii. W tym roku olsztyński klub reprezentują Marcin Malewski i Karol Królik. Ich zdaniem w tym roku na topie będą sporty walki.

Choć Warmia ma długą historię, to przełomowy dla olsztyńskiego szczypiorniaka był rok 1998. To wtedy z Kolejowego Klubu Sportowego odłączyła się sekcja piłki ręcznej. W tym samym roku Warmia Traveland awansowała do drugiej ligi, a po trzech sezonach wywalczyła awans do pierwszej ligi. Trzon drużyny stanowili zawodnicy, których trener Mieczysław Nowak przejął z SP 24 i SP 27. W 2005 r. olsztynianie zameldowali się w ekstraklasie! W sezonie 2008/09 zajęli piąte miejsce. Przez klub przewinęli się wtedy byli reprezentanci Polski, m.in. Piotr Frelek, Marek Boneczko, Michał Bartczak czy Daniel Żółtak. W elicie warmiacy grali siedem lat. W 2012 r. spadli do I ligi, w której grają do tej pory.

Piłkarze ręczni późno zadebiutowali w naszym plebiscycie. Szlak przecierał Mieczysław Nowak, który w 1998 r. został nagrodzony tytułem trenera roku. Pierwszym zawodnikiem wśród laureatów był Marcin Malewski, który w 2007 r. zajął 10. miejsce. Później w złotej dziesiątce meldował się — i to dwukrotnie — Piotr Frelek. Mało tego: w 48. edycji długoletni lider warmiaków zajął wysokie, piąte miejsce. Za to w ubiegłorocznym plebiscycie piłkarze ręczni zaliczyli "wejście smoka": Malewski był drugi, a trzecie miejsce zajął kapitan Warmii Karol Królik! Mało tego, „Maleś” zdobył też tytuł najpopularniejszego sportowca w głosowaniu internautów oraz najpopularniejszego sportowca Olsztyna!
W tym sezonie warmiacy grają jak z nut, no i wiadomo, że zakończą rundę na fotelu lidera I ligi. Czy zatem Marcin Malewski wygra 55. Plebiscyt? — Miło, że pan tak wysoko mnie ceni — uśmiecha się najskuteczniejszy zawodnik Warmii. — To drugie miejsce było wielkim zaskoczeniem, ale w tym roku jest tylu zacnych kandydatów, że będę się cieszył, jeśli znajdę się w dziesiątce. Kto wygra? Na topie jest Asia Jędrzejczyk i to na nią stawiam. Myślę, że wysoko będą też Krzysztof Hołowczyc, Mamed Chalidow i Konrad Bukowiecki. Osobiście kibicuję gimnastyczce Pauli Plichcie, no i fajnie by było, jakby w dziesiątce znalazła się koszykarka Joanna Markiewicz .

Nadziei na powtórzenie ubiegłorocznego wyniku nie robi sobie Karol Królik. — My gramy tylko lub aż w I lidze, natomiast na liście są sportowcy, którzy zdobywają najcenniejsze laury na arenach międzynarodowych. Większe szanse daję Marcinowi, bo jako rodowity olsztynian jest bardziej rozpoznawalny, natomiast ja gram w Olsztynie od kilku lat. Kto wygra? Jeśli brać pod uwagę popularność, to duże szanse ma Krzysztof Hołowczyc. Jeśli za miarę przyjąć sukcesy, to wybierałbym pomiędzy Joanną Jędrzejczyk i Konradem Bukowieckim. Konrad został okrzyknięty wielką nadzieją lekkoatletyki, za to Asia jest najlepsza na świecie w MMA, więc postawiłbym na nią.

Systematycznie kupony wypełnia Leszek Dublaszewski. Wieloletni dyrektor klubu, a wcześniej działacz m.in. w związku lekkiej atletyki, w ubiegłym roku wysłał 40 kuponów. W tym wypełnił już 22. Na pierwszym miejscu jest oczywiście Marcin Malewski, kolejne zajmują: Joanna Jędrzejczyk, Mamed Chalidow, Karol Królik, Karol Zalewski, Konrad Bukowiecki, Paula Plichta, Maciej Sarnacki i Tomasz Szewczak. — Bardzo bym chciał, żeby wygrał Marcin, ale podejrzewam, że w tym roku plebiscyt zdominują przedstawiciele sportów walki — mówi Dublaszewski.

Przypomnijmy, że 55. Plebiscyt na Najpopularniejszych Sportowców Województwa potrwa do 22 stycznia. Wtedy zakończymy głosowanie. Dziesiątkę laureatów, jak również wyniki naszych, trwających obecnie konkursów sms-owych, poznamy 6 lutego podczas Balu Sportowca w hotelu Omega.

Mieczysław Rutkiewicz


zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuTutaj znajdziecie pełną lista plebiscytowych kandydatów oraz informacje o konkursach sms-owych.

W tym roku w ten sposób wybierzemy Najpopularniejszego Sportowca, Klub Roku, Sportowe Wydarzenie Roku, Sportowca bez Barier, Najpopularniejszego Sportowca Olsztyna, Piłkarza Roku oraz najpopularniejszego studenta-sportowca (kategoria Sport akademicki).


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB