Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

„Kopernik wybrałby tramwaj”. Znamy zwycięzców gry miejskiej w Olsztynie!

2015-12-09 07:45:11 (ost. akt: 2015-12-14 09:03:04)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Na dwa dni Olsztyn zamienił się w arenę zmagań gry miejskiej „Kopernik wybrałby tramwaj”. Drużyny rywalizowały ze sobą, odpowiadając na zagadki przy wybranych przystankach.

Punktualnie o godzinie 9 w pierwszym punkcie kontrolnym pod Wysoką Bramą w Olsztynie zameldował się Mikołaj Kopernik we własnej osobie, choć jakby trochę młodszy niż znamy go z historycznych rycin. Tym razem nie po to, by prowadzić obserwacje, lecz by zadać pytania z wiedzy o projekt tramwajowy uczestnikom gry miejskiej „Kopernik wybrałby tramwaj”. Rano słynnego astronoma natychmiast obległy trzy zespoły biorące udział w grze: dwa z Gimnazjum nr 11 i jeden z XI Liceum Ogólnokształcącego. Nie możemy zdradzić, jak brzmiała zagadka, ale wymagała spostrzegawczości.

Zabawa była świetna, ale o rywalizacji nikt nie zapominał. — Współpracy nie będzie — odpowiadała Agnieszka Prelewska na pytanie o stosunki z drugim zespołem z Gimnazjum nr 11, a Gabrysia Korzeń dodawała: — Sami chcemy to wygrać!Dziewczyny oddaliły się do kolejnego punktu kontrolnego przy Placu Roosevelta, a my dotarliśmy pod Aurę, gdzie czekała sympatyczna policjantka, która zamiast mandatów, wręczała zagadki. O godzinie 9.20 na horyzoncie pojawił się zespół z XI LO, ale minął nas szybkim krokiem. — My tu już byliśmy, lecimy dalej — rzucili w naszą stronę gracze.

Udaliśmy się w stronę punktu rejestracyjnego w Starym Ratuszu. Przy okrąglaku spotkaliśmy męską drużynę z „elektronika”. Mówili, że mają przy sobie skasowane bilety i karty miejskie, które mogą posłużyć za koła ratunkowe, ale żadnych pytań się nie boją. Czy mają doświadczenie z grami miejskimi? — Brałem w czymś takim udział w drużynie harcerskiej — mówił Kacper Urbański. — To fajna zabawa, bo z jednej strony można popracować w zespole, a z drugiej, dowiedzieć się o tym, co było i co jest teraz.Graliśmy w piątek i w sobotę w godz. 9-15. Zwycięzców gry ogłoszono w niedzielę (12.12) podczas zakończenia VII Warmińskiego Jarmarku Świątecznego.

W kategorii specjalnej — gracz indywidualny o najlepsze hasło zwyciężył Marek Płodowski. Jego hasło brzmiało „Jak Ziemia wokół Słońca, tak tramwaj krąży po Olsztynie. Po konkretnym torze i w określonym czasie”.  

W kategorii specjalnej — zespoły — zwyciężyła drużyna pod przewodnictwem Edyty Kupryjaniuk za hasło: "Kopernik wybrałby tramwaj, bo wszystko stoi, a on jedzie", natomiast w kategorii zespół z zaliczonymi 6 i więcej punktami kontrolnymi wygrała damska grupa w składzie: Ewa Labut oraz Karolina Kowalczyk.

W kategorii gracz indywidualny z zaliczonymi 6 i więcej punktami kontrolnymi wygrała Anna Zientara. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, m.in. jak dyski zewnętrzne, kurtki oraz gry planszowe „Tramwaje olsztyńskie”.

Przekrój wieku graczy był bardzo różny — od kilku, do kilkudziesięciu lat. Łączyło ich to, że po prostu dobrze się bawili. Wrażenia uczestników zabawy znajdziesz w poniedziałkowym wydaniu drukowanym "Gazety Olsztyńskiej". Wydanie dostępne również na stronie >>> KupGazete.pl

PUNKTY KONTROLNE:

1. Okolice przystanku "Wysoka Brama"
2. Okolice przystanku "Teatr im. S. Jaracza"
3. Okolice przystanku "Plac Pułaskiego"
4. Okolice przystanku "DH Śliwa"
5. Okolice przystanku "Centrum" (al. Piłsudskiego)
6. Okolice przystanku "Plac Roosevelta" (okolice stacji benzynowej)
7. Stare Miasto (okolice Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej)

>>> Regulamin gry "Kopernik wybrałby tramwaj!"

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nie wybrał by #1887632 | 87.205.*.* 21 gru 2015 16:37

  1. linia nr 1 opóźnienia średnio 30 min 2. kurs z ul.Kościuszki w stronę Jarot - godzina !!! 3. awaria tramwaju koło KFC i motorniczy który nie chce wypuścić pasażerów

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hehe #1887583 | 46.230.*.* 21 gru 2015 15:14

  to jest najlepsze z calego tekstu: "Współpracy nie będzie — odpowiadała Agnieszka". Juz od malego przygotowani do zycia w spoleczenstwie... hehe. Nie widze szans na normalnosc w Polsce, o ile to Polacy beda Polska rzadzic. Nie wierzycie? Zapytajcie Agnieszke

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Bob #1884985 | 88.156.*.* 19 gru 2015 00:18

  I tak nie przekonają ludzi żeby zrezygnowali z samochodów i przesiedli się na tramwaj. Trzeba było ulice poszerzyć zamiast wpychać na jezdnię tory, to by nie było korków.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. 123 #1884951 | 5.172.*.* 18 gru 2015 23:23

  Petru wybrałby tramwaj.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. n #1884039 | 91.214.*.* 17 gru 2015 22:20

   Obawiać sie należy że Kopernik jako mądry zarządca olsztyńskiego zamku tramwajowych awanturników by po prostu zakuł w dyby w lochach olsztyńskiego zamku ...

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (18)