Quantcast

Niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

„Kopernik wybrałby tramwaj”. Weź udział w wyjątkowej grze miejskiej!

2015-12-04 10:25:26 (ost. akt: 2015-12-04 10:42:42)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Kiedyś ruszył ziemię, teraz ruszy w miasto, promując tramwaj. Rzecz jasna nie dosłownie, a tylko jako hasło, ale tak czy siak słynny astronom będzie miał swój udział w przekonywaniu mieszkańców do elektrycznego środka transportu miejskiego.

W tej grze oczywiście chodzi o promocję mody na tramwaje i pokazanie korzyści, jakie mają przynieść olsztyniakom, ale przede wszystkim o dobrą zabawę. „Kopernik wybrałby tramwaj” startuje już za tydzień. Kto może zagrać i na czym to polega?

Zagrać może każdy mieszkaniec Olsztyna. Można wystartować w pojedynkę albo w drużynie, na czele której stanie kapitan. Taka drużyna może liczyć od dwóch do pięciu osób. Nieletni też będą mogli zagrać, choć pod okiem dorosłego albo za pisemną zgodą rodziców.

Na czym polega gra? Gracz lub drużyna będzie musiała zaliczyć siedem punktów kontrolnych na przystankach. W każdym punkcie trzeba będzie odpowiedzieć na pytania. Od razu uspokajamy, że będą proste. Ale jeśli się zdarzy, że nie damy rady odpowiedzieć, za koło ratunkowe posłuży skasowany bilet ZDZiT. Karty do tramwajowej gry już od poniedziałku będą dostępne na naszej stronie internetowej, skąd będzie można je pobrać i wydrukować. Wydrukowane karty będą także dostępne w wybranych punktach miasta, ich listę opublikujemy w przyszłym tygodniu.

Zwycięzcę lub zwycięzców gry „Kopernik wybrałby tramwaj” poznamy podczas VII Warmińskiego Jarmarku Świątecznego na Starym Mieście. Więcej szczegółów w kolejnych wydaniach Gazety .

mp, at

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sebax #1875284 | 94.254.*.* 6 gru 2015 19:18

  Prawda jest taka, że ta pseudo inwestycja jest o kilka lat opóźniona . Nas mieszkańców nie obchodzą jakieś przetargi, prawo zamówień publicznych, FCC i spory z nimi. Pieniądze na tą inwestycja są wzięte z UE i od mieszkańców ( tu i tu z podatków ), więc my mieszkańcy jesteśmy inwestorami i wymagamy rzetelności, a jak na razie to jest brak kompetencji ze strony min. nieudacznika budowlanego Grzybowicza. Każdy wie jak zakończyły się testy tramwajów i ile wyszło fuszerek. Dlaczego nie zrobiono testów, kiedy tramwaje maja się minąć? Przecież to zwykła fuszerka! Zobaczcie jaką trasę tramwajową zrobiono na Gdańskiej Morenie, gdzie są o wiele bardziej skomplikowane obiekty inżynieryjne a trasa biegnie wzdłuż wzgórza morenowego! W Gdańsku test polegał na tym, że tramwaj jeździł w tą i z powrotem a u nas zdejmowali krawężniki, tramwaj jeździ 30km/h aby o nic nie zahaczyć, prawdopodobnie jest problem aby tramwaje się minęły! Mam nadzieje, że PIS prześwietli tą pseudo inwestycje , tak samo jak roboty szwagra na lubelskiej i towarowej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ziom #1875060 | 83.24.*.* 6 gru 2015 14:59

  Cała ta tramwajowa ferajna powinna zostać zesłana na galery za swoje pomysły. A tak w ogóle to Kopernik była kobietą.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ollo #1874815 | 83.24.*.* 6 gru 2015 10:07

  Życzę panu prezydentowi miasta, aby do końca życia codziennie musiał przejeżdżać przez skrzyżowanie Piłsudskiego z Kościuszki w godzinach szczytu. Swoim bezmyślnym działaniem pozbawił mieszkańców Olsztyna lat życia, które muszą spędzać teraz w korkach. Kilkadziesiąt dodatkowych autobusów by rozwiązało problemy komunikacyjne bez totalnego demolowania miasta. Do tego dochodzą teraz dodatkowe koszy związane z nowym bytem w Olsztynie, jakim są tramwaje. Powstaje pełno nowych stanowisk administracyjnych, dodatkowe koszty związane z zajezdnią, ekipami remontowymi, obsługą linii tramwajowych.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. sss #1874077 | 178.235.*.* 5 gru 2015 08:39

  Kopernik stałby w swoim Oplu w korku na Piłsudskiego. Grzymowicz Ty ....

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ja #1874070 | 81.15.*.* 5 gru 2015 08:17

  Kopernik pukną by się w czoło

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (19)