Poniedziałek, 30 marca 2020. Imieniny Amelii, Dobromira, Leonarda

340 interwencji strażaków: Mężczyzna przygnieciony drzwiami, drzewa spadają na domy i auta

2015-11-08 07:01:40 (ost. akt: 2015-11-08 21:19:10)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Białymstoku wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla woj. warmińsko-mazurskiego. — Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu — poinformował Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk z IMGW-PIB. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 23 w niedzielę.


O skutkach wichury piszemy także w poniedziałkowej Gazecie Olsztyńskiej. Wydanie dostępne będzie od rana w punktach sprzedaży oraz przez internet na >>>kupgazete.pl

Wiatr nad Warmią i Mazurami nie ustaje. 340 interwencji strażaków

Około 8800 odbiorców pozbawionych jest prądu na skutek silnego wiatru, który przechodzi nad Warmią i Mazurami - informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie. Prądu nie ma w okolicach Bartoszyc, Szczytna, Ostródy, Mrągowa, Olecka, Olsztyna i Iławy. Energetycy starają się na bieżąco usuwać awarie. W sumie wyłączonych jest ponad 320 stacji transformatorowych.

Strażacy interweniowali do tej pory ponad 340 razy, głównie przy usuwaniu konarów i drzew, które przewróciły się na drogi.

Drzewa blokują drogi

Jak poinformowała Mariola Sasin z Punktu Informacji Drogowej, zablokowana była DK 53 w Szczytnie. Z ul. Piłsudskiego strażacy musieli usunąć cztery powalone drzewa. Policjanci zorganizowali objazdy lokalnymi drogami. Na DK 63 w miejscowości Jeże na auto spadło drzewo. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.


Drzewo spadło na samochód

Kolejne niebezpieczne zdarzenia w Olsztynie. Przy ul. Żołnierskiej drzewo spadło na zaparkowaną toyotę. Na szczęście nikogo w środku nie było. Strażacy usuwali także powalone drzewo na ul. Radiowej.
Fot. Zbigniew Woźniak


Fot. Kamil Foryś"Drzewo przywrócone przez silny wiatr w Barczewku pod Olsztynem dziś o godz. 14. O mały włos nie doszło do tragedii, spadło przed autem" - tę informację przekazał nam nasz Czytelnik na naszej stronie na >>> Facebooku.

Dziękujemy i zapraszamy do dzielenia się informacjami. Piszcie w komentarzach, na FB i wysyłajcie maile na adres


Fot. Internauta


1200 strażaków, 240 zastępów

Do godz. 16 na Warmii i Mazurach strażacy zanotowali 230 zdarzeń związanych z usuwaniem połamanych konarów oraz powalonych drzew i uszkodzonych dachów. Do poważnego zdarzenia doszło w miejscowości Sarnowo w powiecie lidzbarskim. Do szpitala trafił mężczyzna, który został przygnieciony drzwiami od stodoły.

Ze skutkami wichury walczy 1200 strażaków z 240 zastępów.

Wyłączonych ponad 300 stacji transformatorowych

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie około 7500 odbiorców nie ma prądu na skutek silnego wiatru, który przechodzi nad Warmią i Mazurami. Prądu nie ma w okolicach Braniewa,Elbląga, Szczytna, Pisza, Olecka, Kętrzyna, Olsztyna, Iławy i Rucianego – Nidy. Energetycy starają się na bieżąco usuwać awarie.

W sumie wyłączonych jest ponad 300 stacji transformatorowych. W miejscowości Lipowiec (pow. nowomiejski) konar wbił się w dach budynku jednorodzinnego. Na szczęście nikt z domowników nie ucierpiał. Dach został zabezpieczony.

Strażacy interweniowali do tej pory ponad 160 razy, głównie przy usuwaniu konarów i drzew, które przewróciły się na drogi.

Konar spadł na budynek w Olsztynie

W Olsztynie i powiecie olsztyńskim strażacy wyjeżdżali do kilkunastu interwencji związanych głównie z połamanymi konarami lub powalonym drzewami.

Trzy takie interwencje dotyczyły samego Olsztyna. - Strażacy wezwani zostali m.in. na ul. Murzynowskiego, gdzie wg osoby zgłaszającej, drzewo miało przewrócić się na samochód. Na szczęście, okazało się, że wiatr faktycznie powalił drzewo, ale nie spadło ono na auto - mówi Sławomir Filipowicz z KM PSP w Olsztynie.


Drzewo uszkodziło rogatkę kolejową

W Ostródzie przewrócone drzewo uszkodziło rogatkę kolejową i zatarasowało szlak kolejowy. Powalone konary z jezdni i torów kolejowych usunęli strażacy. >>> Wiatr przewrócił drzewo na przejazd kolejowy


źródło: TVN24/x-news

19 interwencji straży pożarnej na terenie Elbląga i powiatu

Tylko w godz. 9.20-13.40 na terenie Elbląga i powiatu elbląskiego 19-krotnie podejmowali interwencje związane z utrzymującym się silnym wiatrem. Około godz. 13.30 interweniowali na ul. Fromborskiej w Elblągu, gdzie drzewo zatarasowało ruchu w pobliżu pętli autobusowej, w kierunku na Bielany.

>>> Silny wiatr łamie drzewa. Od rana 19 interwencji straży pożarnej

Wiatr uszkodził także linie energetyczne. Na Warmii i Mazurach prądu nie ma około 3700 odbiorców. Awarie dotyczą okolic Szczytna, Pisza, Olecka, Kętrzyna, Olsztyna, Iławy i Rucianego – Nidy. W sumie wyłączonych jest 180 stacji transformatorowych. Energetycy starają usuwać awarie na bieżąco.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (29) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ełcczanin #1854097 | 83.24.*.* 9 lis 2015 20:23

  A taka fajna Toyota była..

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wyatt earp #1853579 | 164.126.*.* 9 lis 2015 08:41

  Na Strażakach zawsze można polegać jak na Zawiszy. Dzięki!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. on #1853524 | 5.172.*.* 9 lis 2015 06:55

  a na Zamenhofa wiszące badyle, tylko patrzeć jak komuś wbiją się w mózg i oby to był urzędas odpowiadający za ten syf na tej ulicy

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. obowiazek usuwania drzew zagrazajacych #1853501 | 5.172.*.* 9 lis 2015 00:20

   ludziom spoczywa na urzednikach,w Polsce tylko teoretycznie gdyz defakto ten obowiazek zcedowano na WIATR.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Zawiliniak #1853452 | 188.112.*.* 8 lis 2015 22:04

   śfagrowi z lelkowa wiater komara spod dupy wyjął. tyko mu manetka od gazu w renkach została. akurat wracał z giełdy cebulowej z Pułtuska

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (29)