Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Te inwestycje zmieniły region, czas wybrać tę najważniejszą

2015-10-13 09:23:16 (ost. akt: 2015-10-13 10:42:28)

Autor zdjęcia: GO

Prawie dwa miesiące trwała nasza akcja, w której czytelnicy i internauci wybierali najważniejsze inwestycje na Warmii i Mazurach. Do kogo trafi statuetka i tytuł Inwestycji 25-lecia? Tego dowiemy się już w środę podczas uroczystej gali.

Bilans akcji jest imponujący: 83 zgłoszone inwestycje i prawie 40 tysięcy głosów. Akcja stała się też okazją do dyskusji o tym, jak się się zmienił region dzięki inwestycjom realizowanym zarówno przez samorządy, jak i prywatny biznes, na ile poprawiły życie mieszkańców Warmii i Mazur. Tydzień temu do takiej debaty zaprosiliśmy przedstawicieli kultury i samorządu, by porozmawiać o inwestycjach w sferze kultury, edukacji i rekreacji. Wczoraj w Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o inwestycjach współfinansowanych przez Unię Europejska, a także o tym, jak godzić rozwój z ochroną tego, co jest naszym wielkim skarbem, a więc przyrody.

Gośćmi naszego panelu gospodarczego byli: Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, prof. Mirosław Gornowicz, prorektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Henryk Kamiński, prezes Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, Rafał Szczepański, inwestor Rezydencji Warmińskich w Pluskach, poseł Tomasz Makowski, wiceprzewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, oraz Maria Sokoll, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Obejrzyj zapis poniedziałkowej debaty w Olsztyńskiej TV.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB