Quantcast

Wtorek, 27 października 2020. Imieniny Iwony, Noemi, Szymona

Żubr Benedykt edukuje najmłodszych użytkowników dróg. Audiobook

2015-09-03 20:00:00 (ost. akt: 2015-09-03 10:24:09)

Jako pieszy upewniam się, czy mogę bezpiecznie przejść przez drogę. To druga z dwunastu Złotych Zasad Zwierzaka, czyli żubra Benedykta, bohatera konkursu „Zwierzak za kierownicą”.

Organizatorem i pomysłodawczynią akcji jest poseł Beata Bublewicz, która m.in. na podstawie osobistych doświadczeń postanowiła zaangażować się w działalność społeczną, jaką jest uświadamianie i ochrona przede wszystkim najmłodszych użytkowników dróg. Ale nie tylko, ponieważ kampania ma docierać także do wyobraźni i świadomości dorosłych.

Jak wynika z danych policji, w Polsce w 2014 roku spośród 9000 wypadków z udziałem pieszych aż 1200 dotyczyło dzieci i młodzieży poniżej czternastego roku życia! 417 wypadków z udziałem dzieci w wieku 0-14 lat wydarzyło się na przejściach dla pieszych. Zginęło w nich 12 dzieci, a 472 zostało rannych.

— Dorośli powinni pamiętać, że dla dzieci są pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami. To od dorosłych dziecko uczy się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Dzieci uczą się poprzez obserwację, naśladują nasze zachowanie, często nie wiedząc, czy jest ono poprawne czy nie — podkreśla Beata Bublewicz. — Dlatego powinniśmy dawać im dobry przykład i poświęcić jak najwięcej czasu swoim dzieciom na naukę bezpiecznego zachowania na drodze. Przecież wszystkim nam zależy na życiu i zdrowiu naszych najbliższych.

„Zwierzak...” to jednak nie tylko konkurs! Dziś miała miejsce premiera drugiego odcinka audiobooka „Zwierzak za kierownicą”, w którym głosu użyczyli zwierzakom Beata Bublewicz, Krzysztof Hołowczyc, Maciej Wisławski i Wojciech Jermakow.

http://wmspotters.pl/galerie/newsy/zwierzak_odc1

W konkursie „Zwierzak za kierownicą” mogą wziąć udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Możecie wspólnie stworzyć dzieło literackie: limeryk, krótki wierszyk, fraszkę, rymowankę, opowiastkę, albo dzieło plastyczne: rysowane, malowane, wyklejane lub wykonane inną techniką.

Do tworzenia prac plastycznych możecie wykorzystać obrazki stworów z zakładki „Wybierz zwierzaka” ze strony www.zwierzakzakierownica.eu albo samemu narysować czy namalować zwierza spotykanego w polskich lasach czy na polach. Najważniejsze, aby Wasz bohater wiedział, jak bezpiecznie zachować się na drodze.

Na laureatów konkursu czeka nagroda niespodzianka. Niebawem dowiecie się jaka.

Do przesyłania swoich prac wykorzystajcie formularze, które znajdziecie w zakładce „Zgłoś pracę”. Każda grupa może zgłosić dowolną liczbę wykonanych wspólnie prac. Na jej przesłanie macie czas do 16 maja 2016 roku. Uroczysty finał konkursu odbędzie się w czerwcu przyszłego roku.
Wszystko o konkursie na www.zwierzakzakierownica.eu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB