Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Razem oddaliśmy ponad 140 litrów krwi! Wielki finał V edycji GKDK

2015-09-02 13:53:09 (ost. akt: 2015-09-02 16:35:25)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie odbył się wielki finał V edycji Gazetowego Klubu Dawców Krwi. Jako ostatni ambasadorzy krew oddali artyści z Teatrzyku Piosenki Satyrycznej Czyści jak Łza. Było tłumnie, wesoło, a przede wszystkim "krwiście"!

Finał V edycji Gazetowego Klubu Dawców Krwi już za nami! Przez dwa miesiące trwania naszej akcji wspierało nas 268 klubowiczów, 17 ambasadorów oraz 1 honorowa klubowiczka. Wspólnie oddali ponad 140 litrów krwi, a w tym ponad 120 litrów oddali sami klubowicze!

Podczas wielkiego finału w środę (2.09) jako ostatni dali się ukłuć artyści z Teatrzyku Piosenki Satyrycznej Czyści jak Łza. Było tłumnie, wesoło, nie zabrakło także wspólnych zdjęć i autografów.

— Miałam trochę obaw przed oddaniem krwi, ale mogę spokojnie powiedzieć, że to naprawdę nic strasznego. Tego się nawet nie czuje — mówiła podczas oddawania krwi Magdalena Faszcza z teatrzyku Czyści jak Łza. — Teraz muszę chyba oddać ją za nas wszystkich — żartowała. I choć po raz pierwszy w życiu dała się ukłuć, na jej twarzy nie było widać ani śladu stresu. — Jest świetna atmosfera, miła obsługa, także można rozłożyć się na fotelu z pyszną kawą, ciastkiem i zrelaksować, oddając krew.


Razem z Czystymi jak Łza krew oddała także Izabela Niedźwiedzka - Pardela z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Podczas finału akcji do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zawitali także strażacy z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Olsztynie.

— Gazetowy Klub Dawców Krwi Gazety Olsztyńskiej zachęcił krwiodawców i pomógł nam przerwać trudny wakacyjny okres. Udało nam się przetrwać całe lato bezboleśnie — mówi Grażyna Kula, dyrektor RCKiK w Olsztynie. — Strzałem w dziesiątkę było wsparcie ambasadorów: ludzi znanych, muzyków, artystów, sportowców. To właśnie oni pokazali, że oddawanie krwi to ważna czynność, którą spokojnie można połączyć ze swoim życiem prywatywnym. Dziękuję im serdecznie, bo choć są to często zabiegani ludzie, to znaleźli czas, aby pomóc potrzebującym — dodaje.

ez
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. elka34 #1816037 | 37.47.*.* 16 wrz 2015 15:00

    Super! Cieszę się, że są tacy ludzie! Powinno nas być coraz więcej :) sama oddaję krew od wielu lat, teraz w ramach BAHK, zachęcam wszystkich by również pomagali innym :)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz