Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Czyści jak Łza odda krew w środę! Dołącz do nich

2015-08-31 15:18:23 (ost. akt: 2015-08-31 15:31:51)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Tylko 3 dni zostały do finału 5. edycji Gazetowego Klubu Dawców Krwi! W środę RCKiK odwiedzą artyści z kabaretu Czyści jak Łza, żeby oddać krew.

Tylko trzy dni zostało do zakończenia naszej akcji Gazetowy Klub Dawców Krwi! Do naszego klubu dołączyło 253 klubowiczów, 17 ambasadorów oraz jedna honorowa klubowiczka. Wielki finał odbędzie się w środę o godz. 9 w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. To właśnie wtedy nasi nowi ambasadorzy, czyli artyści z kabaretu Czyści jak Łza, oddadzą krew. Jak zapewniają, mimo powagi sytuacji będzie wesoło i energetycznie!

— Nie mamy żadnych żartów o wampirach — zastrzega Jaromir Wroniszewski, gitarzysta i wokalista kabaretu. — Choć sprawa deficytu krwi jest poważna, to ukłujemy się w zabawnej atmosferze — zapewnia. — Jeśli ktoś zdecyduje się oddać krew razem z nami, może oczywiście liczyć na autografy i wspólne zdjęcia, a może nawet mały prezent — zachęca.

Choć sam jeszcze nigdy nie oddawał honorowo krwi, to tym razem postanowił wspomóc naszą akcję, a przede wszystkim potrzebujących. — Mam nadzieję, że wszystkie badania wyjdą dobrze i będziemy mogli pomóc komuś w walce o życie. A jeśli ktoś się boi ukłucia i to go powstrzymuje przed oddaniem krwi, to niech pomyśli sobie, że ja też się trochę obawiam. Warto jednak przełamać się do takiego działania — dodaje.

Marek Markiewicz, wokalista i flecista kabaretu, także jeszcze nigdy nie próbował dać się ukłuć. — Popieram oczywiście takie potrzebne i ważne działania — zaznacza. — Każdy, kto tylko może i pozwala mu na to zdrowie, powinien chociaż raz oddać krew. To lek, którego nie da się wyprodukować, a obecnie jest go naprawdę mało. Jeśli my nie powalczymy o to, żeby zapasy krwi po prostu były, to nikt inny tego za nas nie zrobi — podkreśla.

W poniedziałek o godz. 10 krew oddali również członkowie olsztyńskiego zespołu Shannon! Pochwalili się już tą radosną informację na Facebooku:

Do zakończenia naszej akcji — przypomnijmy raz jeszcze — zostały już tylko trzy dni. To ostatnia szansa, żeby zostać naszym klubowiczem! Jak to zrobić? Wystarczy zgłosić się do centrum krwiodawstwa w Olsztynie, oddać krew i zgodzić się na zdjęcie, które opublikujemy w „Gazecie Olsztyńskiej”.

ez
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także