Wtorek, 31 marca 2020. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii

Pracowite wakacje na granicy: Towary bez akcyzy, zatrzymany citroen i Rosjanin

2015-08-07 20:11:15 (ost. akt: 2015-08-07 19:58:00)

Autor zdjęcia: W-MOSG

W ciągu jednej doby funkcjonariusze Warmińsko- Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili produkty bez akcyzy o wartości ponad 40 000 zł, citroena z przerobionym numerem VIN. Zatrzymano także poszukiwanego listem gończym Rosjanina.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi skontrolowali pojazd w którym kierowca przewoził papierosy różnych marek bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy o wartości ponad 35 000 zł. Kilka godzin później dokonali kolejnego ujawnienia, tym razem było to 500 litrów nielegalnego oleju napędowego.

Zdziwiona zawartością swojego bagażnika była 40-letnia obywatelka Polski. Podczas odprawy przy wjeździe do Polski funkcjonariusz zauważył reklamówki z nielegalnymi papierosami wartości blisko 2 tysięcy złotych.

W Bezledach mundurowi zatrzymali samochód osobowy citroen jumper w związku z nieprawidłowościami w numerze VIN. Pole numerowe VIN znacznie odbiegało od wzoru i mogło zostać wykonane przez nieuprawnione osoby. Obywatela Rosji i auto przekazano policjantom.

W Bezledach także zatrzymano mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym za nieopłaconą karę grzywny w wysokości ponad 20 000 zł. W wyniku weryfikacji tożsamości podróżnego okazało się, że 45-letni obywatel Rosji ma nieuregulowane sprawy z polskim wymiarem sprawiedliwości.

Natomiast na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach wydano 4 decyzje odmowy wjazdu obywatelom Rosji. Powodem wszczęcia procedur administracyjnych wobec cudzoziemców był brak odpowiednich lub ważnych dokumentów.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. prawdziwy olsztyniak #1790490 | 89.228.*.* 8 sie 2015 00:15

    plotki a ty gazeto niemiecka sukces

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)