Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

V Turniej Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej” już w sobotę

2015-06-02 08:08:32 (ost. akt: 2015-06-02 08:42:36)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Ponad 50 zespołów, czyli ponad 500 zawodników z Warmii i Mazur. Dla najlepszych puchary, medale, nagrody i dyplomy. Przed nami największe piłkarskie święto w regionie: V Turniej Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”.

Poznaliśmy już zespoły w poszczególnych grupach, więc teraz trwa końcowe odliczanie do naszego jubileuszowego Turnieju Dzikich Drużyn „Gazety Olsztyńskiej”. Rozgrywki odbędą się w najbliższą sobotę.

Najlepsi otrzymają puchary, medale i nagrody rzeczowe. Nie zdradzimy wam szczegółów, ale zapewniamy, że nagrody będą cenne. A otrzymają je dokładnie trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej oraz najlepsi strzelcy, bramkarze i zawodnicy turnieju. Sponsorem nagród jest m.in. firma R-GOL.com z Ostródy, Stomil Olsztyn, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, a także Polpharma BH. Każdy piłkarz otrzyma ponadto pamiątkowy dyplom.

Fundatorem 12 pucharów i 12 statuetek dla najlepszych zawodników jest Urząd Marszałkowski w Olsztynie. — Ten turniej to bardzo wartościowa impreza — stwierdza Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. I dodaje: — W Olsztynie i regionie jest dużo imprez sportowych, ale organizowane przez Gazetę zawody mają tę zaletę, że zagrać w nim może każdy i wcale nie trzeba być zawodowym piłkarzem. Nikt też nikogo nie będzie krytykował, ponieważ sport to przede wszystkim dobra zabawa. Jestem jednak przekonany, że w sobotę na boiskach emocji i walki nie zabraknie. Wszystkim piłkarzom życzę, by była to szlachetna rywalizacja!

Piłkarze najlepszych trzech zespołów otrzymają złote, srebrne i brązowe medale. Każda drużyna może liczyć maksymalnie 10 zawodników, tak więc medali wręczymy aż 120. Ich sponsorem jest Henryk Kamiński, prezes Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu i firmy Sprint. — Aktywne spędzanie wolnego czasu jest częścią naszej kultury, a sport działa wychowawczo — podkreśla Henryk Kamiński. Dodając, że — oprócz przyjemności i satysfakcji z odnoszonych sukcesów — aktywność fizyczna uczy pokory, wytrwałości, współpracy, a także umiejętności pogodzenia się z porażką. — A do tego w sobotę zagrają i młodsi, i trochę starsi piłkarze, i jestem przekonany, że będzie to miłe dla oka widowisko — stwierdza prezes.

Widowisko będzie na pewno, ponieważ w sobotę w czterech kategoriach wiekowych (2004 i młodsi, 2001 i młodsi, 1996 i młodsi oraz open) wystąpi ponad 50 drużyn. To z kolei oznacza, że w jednym miejscu spotka się ponad 500 piłkarzy z różnych zakątków Warmii i Mazur. Wszystkie mecze dzięki uprzejmości Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozegramy na trzech boiskach w Kortowie. Pierwszy gwizdek rozlegnie się o godz. 9. Najpierw zagrają trzy młodsze roczniki, a kategoria open rozpocznie swoje zmagania ok. godz. 15.

Wszystkie otarcia i zbicia kończyn, jakich w ferworze walki doznają piłkarze, natychmiast wyleczy Grupa Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie. Sprzęt nagłaśniający na imprezę użyczy nam Gimnazjum nr 3 i XI LO. Natomiast o sprawiedliwy przebieg wszystkich meczów zadbają sędziowie z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Kolegium sędziów deleguje na nasz turniej sześciu arbitrów.

Mateusz Przyborowski

Losowanie grup do V Turnieju Dzikich Drużyn. >>> Zobacz relację z wydarzenia w OlsztyńskaTV!


Tabele Drużyn

KATEGORIA 1996 i młodsi

Grupa A

1. Denaturat Boys
2. Lipa Olsztyn
3. Orły Biesal
4. Lejem bimber
5. Warmia Braniewo

Grupa B
1. Energetyk Olsztyn
2. GKS Bartążek
3. Pikieterzy
4. Olsztyn
5. Podwórkowcy

KATEGORIA Open

Grupa A
1. OKS Ostróda
2. Red Bull Olsztyn
3. Vabank
4. Piwosze
5. LeoCenter

Grupa B
1. Manchester United
2. FC Calabria
3. Sensia II Adrenaline.pl
4. Chłopaki znad Łyny
5. Sensia Olsztyn Adrenaline.pl

KATEGORIA 2004 i młodsi
Grupa A
1. GKS Gietrzwałd 2
2. Orły FC
3. Buks Barczewo
4. SP 3

Grupa B
1. LeoCenter
2. Faworyci
3. SP Janowiec Kościelny
4. GKS Stawiguda

Grupa C
1. FC Jezioranka
2. Olimpia Olsztynek
3. GKS Gietrzwałd 1
4. FC Kormoran

Grupa D
1. KKS Warmia
2. Okmed Braniewo
3. UKS Dwójka Nidzica
4. Przyszłość


KATEGORIA 2001 i młodsi
Grupa A
1. Orły Biesal
2. Orły Biesal 2
3. Warmia Braniewo

Grupa B
1. Sport z Kulturą Wydminy
2. GKS Gietrzwałd
3. Energetycy 2

Grupa C
1. Dźwierzuty
2. KS Tempo 2
3. ProKoksi

Grupa D
1. GKS Stawiguda
2. Energetycy 1
3. KzK Janowiec Kościelny


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Magda #1746210 | 195.206.*.* 2 cze 2015 11:56

    Brawo! Wspaniała impreza :-)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz