Piątek, 10 kwietnia 2020. Imieniny Borysławy, Makarego, Michała

Kto będzie sądzić Wacha za zabójstwo, którego - jak twierdzi - nie popełnił?

2015-02-05 13:43:30 (ost. akt: 2015-02-05 13:49:12)
Z Jackiem Wachem spotkaliśmy się w więzieniu w Kamińsku

Z Jackiem Wachem spotkaliśmy się w więzieniu w Kamińsku

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

To chyba jedyny wątek tej sprawy, w którym zgodni są sędziowie i adwokat skazanego za zabójstwo Jacka Wacha: ponowny proces powinien toczyć się poza Suwałkami. Wniosek o przekazanie sprawy do rozpatrzeniu innemu sądowi złożył mecenas Jakub Orłowski, adwokat skazanego na dożywocie Jacka Wacha.

Adwokat domaga się również przeniesienia sprawy poza apelację białostocką. — W środę zapadło postanowienie o przedstawieniu tej sprawy Sądowi Najwyższemu. Prześlemy mu akta razem z wnioskami i to on rozstrzygnie, kto powinien orzekać w tej sprawie — mówi Gazecie sędzia Cezary Olszewski, wiceprezes suwalskiego sądu.

Jeśli Sąd Najwyższy zgodzi się z wnioskiem adwokata i postanowieniem suwalskich sędziów, oznaczać to będzie, że sprawa nie trafi do Olsztyna. Możliwe, że dostanie ją Sąd Okręgowy w Elblągu, ale równie dobrze może być rozpatrywana w Łodzi lub w Gdańsku.

Jeśli jednak Sąd Najwyższy uzna, że sprawa powinna toczyć się w Suwałkach, historia stanie się jeszcze ciekawsza niż jest. Z orzekania w sprawie Wacha wyłączyli się lub zostali wyłączeni z urzędu wszyscy tamtejsi sędziowie wydziału karnego. Każdy z nich miał już wcześniej na wokandzie jak nie sprawę Wacha o zabójstwo, to jakieś jej odpryski.

Kiedy można spodziewać się decyzji Sądu Najwyższego? Prawnicy przypuszczają, że decyzja powinna zapaść w ciągu kilku tygodni. Na razie z Suwałk do Warszawy wysłane zostaną akta razem z wnioskami o przeniesienie.

Sąd Najwyższy o Jacku Wachu rozmyślał ostatnio w listopadzie. Wtedy na wniosek mecenasa Orłowskiego postanowił, że jego proces należy wznowić. Mężczyzna został skazany na dożywocie za zabójstwo, którego, jak zapewnia do dzisiaj, nie popełnił. Do tej pory siedzi w więzieniu w Kamińsku.

mk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ulala #1658950 | 89.228.*.* 7 lut 2015 23:16

  biedny niewinny recydywista oprócz dożywocia cała masa innych wyroków, tez mi niewiniątko

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. katechetka #1657449 | 83.12.*.* 6 lut 2015 10:00

  biedne niewiniątko, takie smutne niewinne oczka pozdrawiam cie ciule i serca błogosławie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mardadi #1657336 | 83.9.*.* 6 lut 2015 08:22

  Sądy w Polsce działają bardzo powoli są skorupowane z prokuraturami aby jak najmniej pracować .Mówię to jako człowiek który skończył prawo i patrzy na brak elementarnej wiedzy z zakresu prawa szczególnie w Prokuraturze Olsztyn -Południe i ewidentne nieprzestrzeganie prawa w 7 karnym w Olsztynie .Wymiar prawa w Olsztynie to totalna porażka. Prokurator z Prokuratury Olsztyn Południe w piśmie do sadu napisanym na poziomie kamienia łupanego pisze i uzasadnia bardzo chaotycznie z pisma wynika że nie wie o co chodzi pisze inne imię sprawcy a wszystko woła o pomstę do nieba . Jest to wybitnie społecznie szkodliwe działanie . W cywilizowanym kraju takie zdarzenia nie mogą mieć miejsce natomiast w Polsce gdzie to co jest trudno nazwać wymiarem sprawiedliwości wola o pomstę do nieba . Później skazuje się niewinnego człowieka .jeżeli nie ma mocnych dowodów to zgodnie z prawem każda nie dające się ewidentnie udowodnić zdarzenie musi być tłumaczone na korzyść oskarżonego. Później wychodzą takie kwiatki jak w tym przypadku za brak elementarnej wiedzy tych sędziów płaci społeczeństwo . Pozdrawiam

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. w tle kamńsk #1657209 | 37.7.*.* 6 lut 2015 00:53

  dopytajcie kto tam siedzi za co i po co

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. państwo pokazało siłę i bezkarność #1657202 | 37.7.*.* 6 lut 2015 00:38

  siedzą ludzi za nic, bezdomnośc , brak pracy, bieda i na tym żerują nieliczni , mają wille i łoża w zamian za prycze

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (13)