Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Szukamy Zimowego Brzdąca. Przyślij zdjęcie dziecku na pamiątkę!

2015-01-26 10:28:20 (ost. akt: 2015-01-27 10:36:28)
Nikola Markowska z Gierkin / Gabriel Stańczuk z Olsztyna

Nikola Markowska z Gierkin / Gabriel Stańczuk z Olsztyna

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Szalony i rozbrykany, a może grzeczny i spokojny? Jaki powinien być Zimowy Brzdąc 2015? O tym zdecydują czytelnicy ,,Gazety Olsztyńskiej'' w kolejnej edycji naszego plebiscytu. Wciąż można przysyłać zgłoszenia.

W tym roku zima nas nie rozpieszcza. Śnieg pojawia się i znika, a temperatury rzadko zjeżdżają poniżej zera. Nie może za to zabraknąć prawdziwie zimowego elementu, który od kilku lat kojarzy się czytelnikom „Gazety Olsztyńskiej” z tą porą roku. Mowa oczywiście o plebiscycie na Zimowego Brzdąca. W ubiegłym roku zwyciężył Igor Rybicki z Działdowa. Kto zostanie jego następcą? Na zdjęcia maluchów czekamy do 4 marca.

Atrakcyjne nagrody czekają
Zgłoszenia do plebiscytu na Zimowego Brzdąca można przysyłać od 22 lutego. Jedną z pierwszych osób, które przysłały zgłoszenie jest Marzena Lichacz z miejscowości Gierkiny w gminie Sępopol, mama 5-letniej Nikoli Markowskiej.
— Kiedy zobaczyłam ogłoszenie o nowej edycji plebiscytu, od razu pomyślałam o Nikoli. Chwilę wcześniej robiłam jej zdjęcia podczas lepienia bałwana. Wygląda na nim jak prawdziwy zimowy brzdąc — opowiada pani Marzena.

Mała Nikola obecnie chodzi do przedszkola, jest bardzo energiczna, jej ulubione zajęcia to układanie puzzli i bawienie się konikami. — Jest bardzo szalonym dzieckiem, wszędzie jest jej pełno. Ale chyba właśnie taki powinien być Zimowy Brzdąc — przekonuje mama dziewczynki.
Zimowy Brzdąc to dla maluchów i ich rodziców nie tylko świetna zabawa, ale też nagrody. Zwycięskie dziecko otrzyma bon o wartości 300 złotych oraz rodzinny wywiad w „Gazecie Olsztyńskiej”. Zdobywcy kolejnych dwóch miejsc otrzymają nagrody pocieszenia.

Jednak nie z powodu nagród mama Gabriela Stańczuka z Olsztyna postanowiła zgłosić 4-latka do plebiscytu. — To przede wszystkim świetna pamiątka na przyszłość. Kiedy Gabryś będzie starszy, na pewno ucieszy się, że zadebiutował w Gazecie w tak młodym wieku — przekonuje Marta Stańczuk. Tym bardziej, że Gabriel już teraz, według jego mamy, wyróżnia się na tle innych dzieci. — To mały sportowiec, który już teraz startuje w zawodach biegowych. Gabryś kocha biegać. Pewnie ma to po mamusi, bo ja również uwielbiam bieganie — mówi pani Marta.

Czekamy na zgłoszenia
Zgłoszenie dziecka do plebiscytu zajmie zaledwie kilka chwil. Wystarczy bowiem przysłać jedno jego zdjęcie na adres: plebiscyty@gazetaolsztynska.pl. Wielkość zdjęcia nie może przekraczać 5 MB. W temacie e-maila należy wpisać: Zimowy Brzdąc 2015. Można to zrobić do 4 marca do godz. 23.59. Ważne, żeby na zdjęciu był widoczny zimowy akcent! Prawidłowe zgłoszenie dziecka do plebiscytu powinno zawierać: zgodę co najmniej jednego rodzica lub opiekuna prawnego do wykorzystania wizerunku dziecka na potrzeby plebiscytu przez organizatora, akceptację postanowień regulaminu, imię i nazwisko dziecka, wiek, miejscowość oraz numer telefonu kontaktowego. W plebiscycie mogą wziąć udział dzieci w wieku do 10 lat, które zgłoszą rodzice lub prawni opiekunowie. Głosowanie na Zimowego Brzdąca za pomocą sms-ów potrwa do 8 marca. Sponsorem nagród jest Centrum Handlowe Olimp w Olsztynie.

nr
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także