Niedziela, 19 stycznia 2020. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Rabaty i zniżki dla dużej rodziny

2015-01-23 18:44:27 (ost. akt: 2015-01-23 18:54:44)

Autor zdjęcia: Andrzej Mielnicki

Duże rodziny, a za takie uważa się te, mające co najmniej troje dzieci, będą mogły liczyć na wsparcie instytucji samorządowych. Rusza projekt „Warmia i Mazury dla Dużej Rodziny”.

W piątek marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał pierwsze porozumienia z dziesięcioma partnerami wspierającymi projekt „Warmia i Mazury dla Dużej Rodziny”. To odpowiedź samorządu województwa na inicjatywę prezydenta RP „Dobry Klimat dla Rodziny”.

W regionie już osiem miast wprowadziło kart dużej rodziny. — Nie będziemy mnożyć kart, drukować kolejnych — tłumaczy Wiesława Przybysz, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Regionalnej w Olsztynie. — Zgodnie z ustawą Ogólnopolskie Karty Dużej Rodziny wydają samorządy i my włączamy się w tę ogólnopolską kartę. Osoby mające ogólnopolskie karty będą mogły korzystać z ulg, które proponują instytucje, uczestniczące w naszym projekcie „Warmia i Mazury dla Dużej Rodziny”.

W regionie jest ponad 40 tys. tzw. dużych rodzin i do nich jest adresowana karta, i co się z tym się wiąże, ulgi, jakie daje.
Lista partnerów inicjatywy jest otwarta i każdy może przyłączyć się do inicjatywy. — Bardzo nam na tym zależy — podkreśla marszałek Brzezin.

Wśród tych, którzy już włączyli się do pomocy dużym rodzinom, proponując tańsze bilety, rabaty, są samorządowe instytucje kultury. — Posiadacze ogólnopolskiej karty dostaną 50 proc zniżki na bilety wstępu do naszych placówek — mówi Elżbieta Jelińska, dyrektor Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

Ulgowe bilety dużym rodzinom proponuje też Teatr im. Stefana Jaracza. Dorośli będą płacić połowę ceny biletu, a dzieci 15 zł za bilet. Duże zniżki na wejściówki oferuje również skansen w Olsztynku, a Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie proponuje 8 proc. zniżki w opłacie za kurs języka francuskiego.

Wszelkie informacje o partnerach projektu będą dostępne na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego, w zakładce „polityka społeczna" www.wrota.warmia.mazury.pl).

am
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. cruel #1644958 | 88.156.*.* 24 sty 2015 18:11

  Co za dziadowskie zniżki i rabaty rodem z dyskontu! Pieniądze dać i po krzyku.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ra #1644571 | 79.188.*.* 24 sty 2015 11:09

  Znów wielki szum wokół niczego , muzeum czy skansen a nawet teatr to nie są artykuły pierwszej potrzeby Tym ludziom trzeba pomóc zapewnić godny byt.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pilsener #1644375 | 109.243.*.* 24 sty 2015 00:19

  Ciekawie wygląda taka "inicjatywa" na tle rozpoczętej właśnie w ZUSie wielkiej akcji kontroli kobiet ciężarnych pobierających świadczenia. Może ze strachu poronią więc ZUS zaoszczędzi - taka jest logika polskiego urzędnika? I jaki sens tak dzielić ludzi? Czy każdy ma mieć swojego urzędnika i prawnika którzy pieczołowicie wyliczą mi 22,4567% zniżki na podstawie mojego wieku, wyznania, koloru oczu, wykonywanego zawodu, liczby dzieci, pochodzenia rodziców i n innych czynników? Po co dziewczynie tańszy bilet jak musi czekać co najmniej pół roku na wizytę u endokrynologa a jak jakimś cudem w polsce zajdzie w ciążę i donosi, to nie ma szans na miejsce w żłobku? Jaki sens jest płacić wysokie podatki na zniżki do teatru i urzędnika który mi przydziela te zniżki? Ja wiem, że dla was polityków i urzędników takie programy mają sens ale pomyślcie czasem o zwykłych ludziach! Przecież to oni poniosą koszt tego programu. I jeśli państwo nie jest w stanie mi niczego dać, to niech chociaż nie zabiera połowy pensji! I kolejna rzecz - żaden kraj nie inwestuje tyle w starych ludzi co polska - jak nie wierzycie, to zobaczcie sami na co idą wydatki budżetowe - tylko na jedną akcję dla tylko jednej spółki węglowej rząd wyda 2,5-3 MILIARDY - jak na tym tle wyglądają jakieś śmieszne zniżki czy 200 PLN becikowego?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Karta i propaganda #1644280 | 88.156.*.* 23 sty 2015 22:25

  Mamy kartę i czwórkę dzieci żłobek w tej sytuacji jest za tzw. 1zł ale nasza najmłodsza nie może liczyć na żłobek bo miasto musiałoby płacić za nas opłaty więc miejsca mają osoby dobrze sytuowane. Przyjrzyjcie się sprawie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. AT #1644265 | 31.61.*.* 23 sty 2015 22:09

  Chcecie pomagać rodzinom wielodzietnym? Po pierwsze darmowe lub system zniżek ( np 50 % na drugie, 75 na trzecie i 100 % na czwarte i kolejne w rodzinie). żłobki i przedszkola, komunikacja miejska. Darmowe lub zniżkowe podręczniki dla uczniów , albo system stypendiów na cały czas nauki. Poza tym czemu dyskryminować tych co mają 1 lub 2 dzieci? Jeśli państwo ma dbać o obywateli niech stworzy system wspomagania rodziny. Mają miliony na górników, lekarzy, kolacje i zegarki, pensje i odprawy ,, poza kominowe "to dla czego nie można wspomóc rodzin?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)