Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Złoty Człowiek i Chochoł - zapraszamy na naszą relację z wielkiej gali!

2015-01-18 17:00:00 (ost. akt: 2015-01-19 14:31:38)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Blisko miesiąc głosowania, ponad 100 propozycji i wielkie emocje przed wynikiem — tak można podsumować akcję Złoty Człowiek i Chochoł. Statuetki trafią do laureatów wybranych przez naszych czytelników już dziś podczas uroczystej gali. Rozpoczęcie o godz. 18. Zdjęcia z uroczystości i relację na bieżąco z olsztyńskiej filharmonii znajdziesz tylko u nas!

Najpopularniejszy polski akordeonista, zwycięzca drugiej edycji programu „Mam Talent”, czyli Marcin Wyrostek w niedzielę 18 stycznia zagra koncert w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Jednak to nie on będzie gwiazdą tego wieczoru.

Najważniejsi będą bowiem zdobywcy statuetek Złotego Człowieka i Chochoła. W końcu to ich decyzje oraz osiągnięcia w ubiegłym roku budziły nasz szacunek i podziw lub zdecydowany sprzeciw, a czasami nawet wściekłość.

Teraz przyszedł czas na rozliczenie ich wszystkich. Komu więc chcemy podziękować, a kogo zganić? Wielki finał akcji „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” już dziś!

Tylko u nas znajdziesz relację na bieżąco z gali w olsztyńskiej filharmonii! Zapraszamy od godz. 18.


Goście już prawie na miejscach, zaczynamy!


Statuetkę Złotego Człowieka w kategorii Gospodarka otrzymuje... Marek Szabelski!Za stały i bardzo dynamiczny rozwój Cukiernia Piecki, firmy działającej od zawsze w sposób społecznie odpowiedzialny na rzecz upowszechnienia mazurskich tradycji. Za zdobycie certyfikatu Dziedzictwo Kulinarne Warmii i Mazur, za najsmaczniejszą regionalną żywność, za jego wkład w utworzenie Muzeum Regionalnego.


Złota statuetka w kategorii Start-Up wędruje do.... Rafała Tomasiaka, Prezesa firmy Zortrax, produkującej drukarki 3D.Złoty Człowiek w kategorii Nauka i Edukacja trafia w ręce... Zofii Wojciechowskiej i Stanisława Czachorowskiego.Nasi czytelnicy wyróżnili ich za projekt Gadające dachówki.


Laureatką nagrody Złoty Człowiek w kategorii Kultura została... Anna Gałan.Czytelnicy wyróżnili ją za wieloletnią opieką nad teatrem dziecięcym i młodzieżowym, za prowadzenie zajęć plastycznych, zespołów wokalnych dla dzieci i młodzieży. Za poświęcanie swojego czasu, zarażanie pasją, oddanie i profesjonalizm w dziedzinie kultury i sztuki.


Złotym Człowiekiem w kategorii Polityka został... Jacek Protas!Za wybitne zasługi dla regionu. Gratulujemy Panu wicemarszałkowi!Teraz pora na wręczenie Chochołów!

Chochoła w kategorii Gospodarka otrzymał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.
W kategorii Nauka i Edukacja, Chochoł powędrował do Jadwigi Baczewskiej, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3.
Chochoł w kategorii Kultura trafił w ręce Elżbiety Jelińskiej dyrektor Muzeum Warmii i Mazur.
W kategorii Polityka, nasi czytelnicy zdecydowali przyznać Chochoła Czesławowi Najmowiczowi, burmistrzowi Ostródy. [/b]


Niestety żaden ze zdobywców statuetki Chochoła nie zgłosił się po jej odbiór.

Nagroda za szczególne zasługi dla regionu została przyznana zmarłemu w ubiegłym roku olsztyńskiemu artyście Aleksandrowi Wołosowi. Statuetkę odebrał jego syn.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także