Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Ukradli ponad 5 tys. indyków. Członkowie "drobiowej mafii" wpadli na gorącym uczynku

2015-01-14 12:25:52 (ost. akt: 2015-01-14 14:06:16)

Autor zdjęcia: Materiały KWP w Olsztynie

Dużą firmę drobiarską z Olsztyna okradali członkowie grupy przestępczej. Na przestrzeni kilkunastu miesięcy zniknęło ponad 5 tysięcy indyków, a firma straciła ponad 700 tysięcy złotych. Podczas policyjnej zasadzki w ręce policjantów wpadło pięciu mężczyzn, którzy właśnie przeładowywali transportowane do firmy indyki.

Ostródzcy kryminalni zatrzymali członków grupy przestępczej, zajmującej się okradaniem dużej firmy drobiarskiej z Olsztyna. Podczas zasadzki udało się zatrzymać pięciu mężczyzn, którzy właśnie przeładowywali transportowane do firmy indyki. Kolejnych dwóch podejrzanych kryminalni zaskoczyli w mieszkaniach. Jeden z nich akurat ćwiartował „łup”.

Wśród zatrzymanych są ojciec i syn, kuzyni. Wszyscy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz może im grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Od czego się zaczęło?
Ostródzcy policjanci zostali powiadomieni, że w jednej z największych firm w regionie zajmującej się przetwórstwem drobiu, od kilkunastu miesięcy giną indyki. Straty oszacowano na ponad 720 tysięcy złotych, z czego wynika, że w sumie zniknęło ponad 5 tysięcy ptaków.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego, którzy zajęli się sprawą ustalili, że indyki miały znikać z transportów na trasie od odbiorcy do firmy. Szybko okazało się, że w nielegalny proceder byli zamieszani kierowcy wynajęci do przewozu indyków oraz odbiorcy. Głównym organizatorem akcji był 44-letni Sławomir S.

Telefon, spotkanie i dwuminutowy przeładunek
Z zebranego materiału dowodowego wynika, że sprawcy umawiali się na kradzież podczas transportu ptaków.

Część indyków przewożonych z terenu całego województwa warmińsko-mazurskiego, która miała trafiać do firmy zajmującej się przetwórstwem drobiu, w trakcie przewozu, w ustalonym miejscu była przeładowywana do podstawionych przyczepek samochodowych i przewożona we wskazane miejsce.

Następnie indyki były zabijane, ćwiartowane i sprzedawane indywidualnym odbiorcom na targowiskach, również w postaci wędlin, które sprawcy sami wyrabiali.

Zaskoczeni na gorącym uczynku
Dzięki współpracy z właścicielem firmy drobiarskiej z Olsztyna oraz wynajętą przez niego agencją detektywistyczną policjanci zorganizowali zasadzkę. W trakcie przeładunku drobiu z tira na podstawioną przyczepkę na gorącym uczynku zatrzymano pięciu podejrzanych, w tym kierowców i odbiorców.

Wpadli, mimo że starali się być bardzo ostrożni. Płoszyły ich nawet przejeżdżające w pobliżu samochody. — Byli zorganizowani. Po zatrzymaniu w ustronnym miejscu, kierowca rozplombowywał samochód, odbiorcy szybko wyjmowali indyki i pakowali je do przyczep. Wszystko trwało najwyżej dwie minuty. Dlatego, kiedy podczas ostatniej kradzieży otoczyliśmy podejrzanych ze wszystkich stron, byli kompletnie zaskoczeni — powiedział oficer ostródzkiej policji, nadzorujący realizację sprawy.

W wyniku dalszej pracy kryminalnych zatrzymany został organizator procederu i jeden z odbiorców, którego policjanci zastali podczas zabijania jednego z indyków. U tego mężczyzny zabezpieczono też dwa motocykle, pochodzące z kradzieży na terenie Holandii.

Zarzuty
W sumie do policyjnego aresztu trafiło siedmiu mężczyzn w wieku od 20 do 55 lat. Są wśród nich ojciec i syn, kuzyni. Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Większość z nich podczas przesłuchania nie kwestionowała swojej winy.

Teraz odpowiedzą przed sądem. Za to, co zrobili grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Olsztynie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hhghg #1639351 | 83.9.*.* 19 sty 2015 16:09

  Jeba&e zlodzieje! Tutaj sie prowadza, rodzina jakiej mozna pozazdroscic a takie swinstwo miec za uszami! Wstyd!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do paniusi #1638821 | 218.212.*.* 19 sty 2015 05:03

  Ciebie damy rade tez obrobic

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Paniusia ze spr..... #1635299 | 178.180.*.* 15 sty 2015 13:44

  jestem z Wami dacie rade

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ges #1635055 | 37.30.*.* 15 sty 2015 10:44

  brak pracy a zyc trzeba brawo chlopaki dlaczego wpadliscie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. lp #1634958 | 46.112.*.* 15 sty 2015 09:45

   trzymajcie sie chlopaki

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (32)