Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Niższe opłaty za odbiór odpadów

2014-12-11 09:20:41 (ost. akt: 2014-12-11 09:17:49) Artykuł sponsorowany
3 grudnia przedstawiciele zarządu MZM-GO podpisali umowę z prezesem ełckiej Komy na odbiór i transport odpadów

3 grudnia przedstawiciele zarządu MZM-GO podpisali umowę z prezesem ełckiej Komy na odbiór i transport odpadów

Autor zdjęcia: Koma

Zgromadzenie Mazurskiego Związku Międzygminnego – Gospodarka Odpadami zdecydowało o obniżeniu opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Niższe ceny będą obowiązywały od 1 stycznia 2015 r. O zmianach w wysokości opłaty mieszkańcy zostaną powiadomieni listownie. Nie ma potrzeby ponownego wypełniania deklaracji odpadowych.

O złotówkę mniej – tj. 13 zł (dotąd 14 zł) od osoby będzie wynosiła stawka podstawowa (przy braku segregacji). W przypadku prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych stawka zmaleje z 12 zł do 10 zł, zaś w przypadku zagospodarowania odpadów „mokrych” w przydomowym kompostowniku z 11 zł do 9 zł. Obniżeniu uległy również opłaty dotyczące nieruchomości niezamieszkałych. Tutaj w dalszym ciągu obowiązuje stawka za jednorazowe opróżnienie pojemnika.

Uwaga! Każdy właściciel nieruchomości jest zobowiązany do regulowania należności na indywidulany numer rachunku bankowego. Każdy płaci tylko za siebie – nie ma możliwości regulowania rachunków osobom trzecim – płatnikiem jest, ten, kto złożył deklarację o wysokości opłaty za zagospodarowanie odpadów komunalnych.

Ełcka KOMA w dalszym ciągu będzie odbierała nasze odpady i nie grozi nam wymiana pojemników. W przyszłym roku uruchomione zostaną dwa nowe Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rynie i Spytkowie. Dodatkowo wprowadzona zostanie selektywna zbiórka szkła i popiołu. 1000 pojemników na szkło opakowaniowe oraz 600 pojemników na popiół zostanie ustawionych w większych skupiskach ludności, w ogólnie dostępnych miejscach.

Wspólnie z miastem Mrągowem przystąpiliśmy do projektu, którego celem jest rekultywacja trzech kolejnych składowisk na terenie gmin: Węgorzewo, Giżycko i Orzysz. Staramy się o pozyskanie dofinansowania w kwocie ponad 3 mln zł z Funduszu Spójności z przeznaczeniem na ten cel.. Prace rekultywacyjne ruszą wiosną 2015 r.

Zachęcamy do pogłębiania wiedzy na temat segregacji odpadów i prawidłowego rozdzielania poszczególnych frakcji. Wszelkie informacje dotyczące segregacji, jak również wysokości opłat oraz aktualnej działalności MZM-GO zamieszczane są na naszej stronie internetowej – www.mzmgo.mazury.pl.

Mazurski Związek Międzygminny
– Gospodarka Odpadami

Polub nas na Facebooku: