Niedziela, 23 lutego 2020. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Zdarzyło się! Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia

2014-12-07 20:27:41 (ost. akt: 2014-12-07 20:29:38)

Autor zdjęcia: GO

Pożar hali magazynowej, śmierć Stanisława Mikulskiego, koniec II tury wyborów i tragiczne wypadki na drogach Warmii i Mazur. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje z mijającego właśnie tygodnia.

Poniedziałek (1 grudnia) - Zakończyła się druga (intrygująca wszystkich) tura wyborów samorządowych. Na szczęście obyło się bez większych incydentów. Największym zainteresowaniem w regionie i w Polsce, cieszyły się wyniki wyborów prezydenckich w Olsztynie. W bezpośredniej rywalizacji minimalnie lepszy wynik, osiągnął Piotr Grzymowicz, który pokonał Czesława Jerzego Małkowskiego.

Więcej o wyborach samorządowych, znajdziesz tutaj


Wtorek (2 grudnia) - W związku ze sprawą znęcania się nad wychowankami Domu Dziecka w Lidzbarku Welskim, jego dyrektorka Małgorzata K., jej zastępczyni i jedna z pracownic zostały odsunięte od obowiązków służbowych.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj


Środa (3 grudnia) - Strażacy walczyli 10 godzin z pożarem hali magazynowej przy ulicy Lubelskiej w Olsztynie. Spaliła się 30-metrowej długości część hali, w której znajdowała się stolarnia. Straty oszacowano na około 1,5 mln zł.

Więcej o pożarze, znajdziesz tutaj


Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuCzwartek (4 grudnia) - W związku z budową linii tramwajowej w Olsztynie od poniedziałku fragment ulicy Kościuszki zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Przejazd samochodowy zostanie przekierowany na ul. Kętrzyńskiego i Partyzantów.

Więcej na temat przewidywanych utrudnień na Kościuszki, znajdziesz tutaj


Pendolino przejeżdżało dziś przez Iławę. Niestety pociąg nie zatrzymał się na stacji.Piątek (5 grudnia) - W piątek o godz. 9 z dworca Warszawa - Wschodnia wystartował pokazowy przejazd najszybszym pociągiem w Polsce - Pendolino. Według informacji przewoźnika pociąg trasę z Warszawy do Gdańska pokona w ciągu niecałych trzech godzin. Niestety mimo iż przejeżdżał przez Iławę, nie zatrzymał się na tamtejszej stacji. Nam udało się uchwycić go w ruchu.

Więcej o pokazowym przejeździe Pendolino, znajdziesz tutaj


Sobota (6 grudnia) - W sobotę na drogach regionu doszło do 13 wypadków, jednak do najtragiczniejszego doszło tuż za Dywitami. Kierowca volvo najprawdopodobniej wjechał do rowu i uderzył w drzewo. Ranny wydostał się z wraku i wyszedł na jezdnię w poszukiwaniu pomocy. Niestety potrąciła go ciężarówka - mężczyzna zmarł.

Więcej o wypadku koło Dywit przeczytasz tutaj


Pozostałe informacje z mijającego weekendu, znajdziecie na naszych stronach
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB