Poniedziałek, 30 marca 2020. Imieniny Amelii, Dobromira, Leonarda

Jak głosować, by twój głos był ważny

2014-11-30 08:00:00 (ost. akt: 2014-11-29 17:51:43)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Dziś (niedziela) odbywa się druga tura wyborów samorządowych. Wybieramy prezydentów, burmistrzów, oraz wójtów. Każdy głos się liczy. Kandydat, który zdobędzie choć jeden głos więcej zostanie wybrany. O wynikach będziemy informowali na naszych stornach.

W niedzielę, biorąc udział w drugiej turze wyborów samorządowych, otrzymamy jedną kartę do głosowania z nazwiskami dwóch kandydatów (na prezydenta, burmistrza lub wójta). Pamiętajmy, że aby oddać ważny głos, należy postawić znak „X” (lub krzyżyk) w kratce po lewej stronie przy nazwisku tego z kandydatów na którego chcemy głosować. Każdy symbol inny niż dwie przecinające się linie, których punkt przecięcia znajduje się w obrębie kratki przy nazwisku kandydata, spowoduje, że głos będzie nieważny.

Głosujący musi mieć przy sobie dokument tożsamości: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy lub legitymację ze zdjęciem i adresem zamieszkania.

Na karcie powinna znajdować się pieczęć obwodowej komisji wyborczej oraz wydrukowany odcisk pieczęci terytorialnej komisji wyborczej.

mp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB