Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Zobacz jak na pytania internautów odpowiadał Czesław Jerzy Małkowski

2014-10-31 08:19:40 (ost. akt: 2014-10-31 12:49:02)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Zapraszamy do czatu z Czesławem Jerzym Małkowskim, który o 11 odwiedzi redakcję Gazety Olsztyńskiej. Pytania i odpowiedzi w komentarzach pod artykułem!

— Kampania w pełni. Pana konkurenci do urzędu prezydenta Olsztyna promują się, reklamują, a pana billboardów nie widać na ulicach. Dlaczego?
— Olsztynianie dobrze mnie znają. Moja kampania jest skromna pod względem finansowym. Nie stoją za mną żadne partie i ich ogromne pieniądze. Chodzę po mieście, jeżdżę autobusami, spotykam się z ludźmi. Myślę, że to najlepsza promocja mnie i mojego komitetu.

— Cztery lata temu, kandydując do Rady Miasta, dostał pan najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów. Otrzymał pan ich aż 2664, podczas gdy inni kandydaci nawet nie zbliżyli się do granicy 1500. To świetny wynik.
— Może nawet rekordowy, ale to właśnie wynik tego, o czym powiedziałem wcześniej. Olsztynianie mnie znają, wiedzą, jakim byłem prezydentem.

— Wspomniał pan, że jeździ autobusami, ale one teraz też stoją w korkach, bo miasto buduje sieć tramwajową.
— Zawsze jeździłem autobusami, nie tylko teraz. Uważam, że autobusy są świetnym środkiem komunikacji w naszym mieście i trzeba rozwijać tę komunikację, unowocześniać tabor. To przecież za mojej prezydentury zostały kupione pierwsze Solarisy dla MPK. Tramwaje, jeśli pojawiły się w mojej koncepcji rozwoju komunikacji w mieście, to w dalszej perspektywie, może dziesięciu lat, a nie teraz. Ale oczywiście po rozkopaniu miasta autobusy — jak wszystkie inne pojazdy — stoją w korkach. Makabra.
am
Całą rozmowę publikujemy w piątkowym dodatku Gazety Olsztyńskiej "Tydzień w Olsztynie i powiecie".Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zbyszko #1559342 | 31.61.*.* 19 lis 2014 11:14

  zawiść i ciemnogród przemawia przez podstawionych zwolenników pana Grzymowicza... ciekawe co jeszcze wymysli żeby strzelić jakąs strzałę w plecy Malkowskiemu.. Czeslaw trzymaj się i glowa do góry

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. dfdf #1536992 | 46.212.*.* 7 lis 2014 18:48

  Życzę wygranej Panie Prezydencie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. motorniczy #1531158 | 88.156.*.* 3 lis 2014 10:01

  Za co chce Pan budować te tramwaje za 10 lat? Nawet jeśli obliczenia Kacprzyckiego są prawdziwe, to ponad 50% dokłada do tego UE. Za 10 lat grosza nie dostaniesz na to. A autobusy w korkach stały także jak Pan rządził. Owszem, za Pana kadencji kupiono solarisy, ale bez klimatyzacji! Niech Pan sobie przypomni, że wraz z zakupem tych pierwszych 8 solarisów przebudowano część al. Warszawskiej i ul. Dybowskiego oraz wybudowano pętlę Stary Dwór. Niech Pan się przejedzie na tę pętlę, to może Pan zobaczy jak te piękne solarisy się niszczą, bo nie przebudował Pan kilkuset metrów ul. Słonecznej. To chyba za Pana kadencji zdewastowano centrum miasta przez przebudowę 1 Maja przecinającej centrum, zawężającej chodniki. Czy to nie za Pana kadencji wybudowano Alfę i zrobiono z Piłsudskiego autostradę? Co Pan zrobił jako radny w bieżącej kadencji. Proszę się pochwalić tymi osiągnięciami!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. lol #1531109 | 178.235.*.* 3 lis 2014 09:03

  I tak komunistyczna hiena ma zostać prezydentem Olsztyna to wam się chyba wełbach poprzewracał Ludzie obudzcie się co wy wypisujecie Małkowski nic dla Olsztyna nie zrobił tylko kase trwonił na Tour de pologne czy rajd Zniszczył dyskoteke na Knosały Comin.Nie dopuścił do budowy parku wodnego na Nagórkach Zamknął fabryke mebli Itd.Sami wiecie o dalszych aferach pana prezydenta Małkowskiego

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. gregory #1530440 | 79.185.*.* 2 lis 2014 16:57

  ja na pewno BĘDĘ na pana głosować tak jak pan na wszystkim pomagał i wspierał musi pan wygrać w 100%

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (32)