Quantcast

Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Lewica przedstawiła swoich kandydatów

2014-10-19 18:41:08 (ost. akt: 2014-10-19 18:29:28)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Czas, żeby wahadło przesunęło się teraz z powrotem w lewą stronę — stwierdził Leszek Miller, przewodniczący SLD. Lider Sojuszu uczestniczył w inauguracji wojewódzkiej kampanii samorządowej na Warmii i Mazurach.

SLD przedstawił w sobotę w Hotelu Warmińskim w Olsztynie swoich kandydatów do sejmiku województwa oraz kandydatów na prezydentów Olsztyna, Elbląga i Ełku. Gościem inauguracji kampanii Sojuszu był przewodniczący SLD Leszek Miller.


Przedstawiając program wyborczy SLD Władysław Mańkut, lider Sojusz na Warmii i Mazurach powiedział: — Tempo przemian jest niewystarczające, nadal władze centralne nie dostrzegają problemów, które mamy w regionie, a więc wykluczenia komunikacyjnego, ogromnego bezrobocia — podkreślił przewodniczący Mańkut. — Na dziesięć powiatów o największym bezrobociu sześć jest w naszym województwie i aż cztery w pasie przygranicznym. To źle rokuje. Ludzie emigrują z regionu, w ostatnich 12 latach z Elbląga wyjechało za pracą prawie 2 tys. inżynierów. To już nie jest problem, to jest tragedia dla całego regionu.

Polityka to taka kapryśna dama, która raz nagradza jednych, a w innym czasie drugich.

Sojusz zaproponował dekalog samorządowy dla województwa, który ma być receptą na bolączki w regionie. 


— Ambicją każdej partii jest zdobywanie jak największego poparcia, zdobywanie jak największej liczby mandatów w parlamencie, samorządach — stwierdził przewodniczący SLD Leszek Miller. — A sympatie wyborców nie są dane raz na zawsze. Polityka to taka kapryśna dama, która raz nagradza jednych, a w innym czasie drugich. Warmia i Mazury były nie tak dawno bastionem SLD, potem mieliśmy kilka lat chudych, to pora, żeby wahadło przesunęło się z powrotem w lewą stronę.

Według lidera SLD, Andrzej Ryński w Olsztynie i Janusz Nowak w Elblągu mają poważne szanse zostać prezydentami i trzyma za nich kciuki.

am

Więcej na ten temat w poniedziałkowej Gazecie Olsztyńskiej. Wydanie można kupić także przez internet na >>> kupgazete.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Leszek Kirzenkowski #1513723 | 164.127.*.* 20 paź 2014 01:08

  Obowiązująca ordynacja nie daje szans bezpartyjnym osobom na bycie radnym od szczebla Powiatu w górę. Jako bezpartyjny zdecydowałem się na kandydowanie do rady Powiatu w okręgu 5 (Purda, Stawiguda, Jonkowo, Gietrzwałd, Świątki) z listy SLD Lewica Razem, miejsce na liście 2, gdyż o mandaty tak naprawdę ubiegać się można będąc na listach określonej partii politycznej. Żadne stowarzyszenie czy lokalnie utworzony komitet nie przekroczy progu 5 % oddanych głosów żeby być brany pod uwagę przy wyliczeniu ilości mandatów. szkoda bo gdyby także do Powiatu były okręgi jednomandatowe wówczas rzeczywiście mieszkańcy byliby autentycznymi gospodarzami na swoim terenie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kiki Gęsiński #1513698 | 31.61.*.* 19 paź 2014 23:43

   Z tej całej lewicy komuszej to tylko może jeden, no może dwie gęby można wybrać. Kacprzycki, pracowity, choć często robi z siebie pośmiewisko, zwłaszcza na TT lub FB... drugi to Kulasek. To dobry i sumienny człowiek. Reszta do kibla i wodę dwa razy spuścić. Karierowicze. Zwłaszcza pan dyrektor (buhahaha) biura posła Iwińskiego... Ten co pisał o żołnierzach wyklętych bandyci... Niektórzy to starują całymi rodzinami, bo chcą być na garnuszku Polaków. Polacy - pokażmy im środkowy palec :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Samorządowiec #1513387 | 89.228.*.* 19 paź 2014 19:58

   Szanowni wyborcy!. Jak tylko przychodzi okres przed wyborami to uaktywniają się liderzy to z lewej to z prawej sceny politycznej. To przypomina nagłe przebudzenie lub nawrócenie pod wpływem impulsu to tak jakby np.; gdy osoba paląc przez wiele lat ignorując ostrzeżenia nagle dowiedziała się że ma złośliwy nowotwór płuc i na leczenie nie starczy mu czasu, wpada w panikę, dostrzega rzeczy inaczej - OCZYWISTĄ OCZYWISTOŚĆ która doprowadziła do nieodwracalnego upadku, zaczyna wierzgać i lamentuje jednak nic i nikt nie jest w stanie mu pomóc!!!!. Tak też widzę tę całą propagandę polityczną od PRAWA do LEWA . Dlaczego samorządem nie kierują osoby z bezpartyjnym paszportem aktywni w środowisku lokalnym najbliższej dzielnicy osiedla, ul. To ci ludzie są najbardziej szczerzy i wartościowi muszą uwierzyć, że im te prawa są należne ponieważ jedynie oni tworzą samorząd. Tacy ludzie wiedzą, jakie są oczekiwania mieszkańców, bowiem żyją w dzielnicach i mają w tym najlepsze rozeznanie. Ingerencja liderów politycznych oraz ocena z Warszawy nigdy nie jest w pełni obiektywna a każde odgórne, partyjne sterowanie ogranicza diagnozowanie i późniejsze leczenie problemów. Samorządność i prawo do godnego życia ma mieć swoje minimum 10.000 zł za pracę ( tj. 2500 Euro po 10 latach członkostwa w UE to nie wiele na warunki państw UE w tym strefy EURO) Ludziom ciężko pracującym to się po prostu należy w mikro i makro przedsiębiorstwach a nie tylko politykom i szefom spółek państwowych w większości obsadzanych i mianowanych przez liderów partyjnych partii rządzących. Przecież od zakończenia wojny upłynęło już 70 lat, a w Polsce nadal nie ma cywilizacyjnego skoku w dochodach zarobkach większość ludzi w Polsce, którzy nie wyjechali za granicę zarabia od 1600-2000 zł na miesiąc tj. od 400Euro do 500Euro miesięcznie a ceny w supermarketach ( o kapitale obcym ) są większe w Polsce niż w sieciach Lidl, Kaufland,Tesco, np. Niemiec. Kto na tym robi kapitał i kogo kosztem. Niech każdy z nas odpowie na to w nadchodzących wyborach samorządowych. Niech każdy z Nas odpowie wrzucając kartkę do głosowania do urny w Wyborach Samorządowych 2014 r od 14 lat gdy jesteśmy w UE.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Zenek #1513317 | 79.187.*.* 19 paź 2014 19:11

    Przejeżdzam codziennie koło "okrąglaka", czy muszę oglądać tę mordę?

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. JA #1513292 | 46.186.*.* 19 paź 2014 19:01

     Tylko nie Ryński w Olsztynie, już pokazał co może swoim stanowiskiem w przeszłości.

     Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)