Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Skazany na dożywocie: "Powtarzałem: To nie ja zabiłem"

2014-10-03 10:35:21 (ost. akt: 2014-10-03 14:03:36)
Jakoś wytrzymał w zakładzie karnym, skazany za zabójstwo, którego prawdopodobnie nie popełnił.

Jakoś wytrzymał w zakładzie karnym, skazany za zabójstwo, którego prawdopodobnie nie popełnił.

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

— Gdyby w Polsce była kara śmierci, już by było pozamiatane — mówi Jacek Wach z Olsztyna, skazany na dożywocie za zabójstwo. Nigdy nie przyznał się do popełnienia tej zbrodni. W sierpniu prokuratura ujawniła, że do tego morderstwa przyznał się ktoś inny. Spotkaliśmy się z Jackiem Wachem w więzieniu w Kamińsku.

W styczniu tego roku policjanci z Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji wykopali w lesie pod Stawigudą zwłoki mężczyzny. Miejsce ich ukrycia wskazał człowiek tymczasowo aresztowany. Zza krat napisał list do prokuratury, w którym przyznał się także do zabicia Tomasza S.

Kiedy okazało się, że zwłoki należały faktycznie do Tomasza S. (potwierdziły to badania DNA i ślady linii papilarnych), w prokuraturze zaczęło huczeć, jak nigdy dotąd. Po raz pierwszy w historii organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości zdarzyłoby się, że w więzieniu dożywocie za zabójstwo odsiaduje człowiek, który zabójstwa nie popełnił.***

Za zabicie Tomasza S. w 2005 r. Sąd Apelacyjny w Białymstoku skazał Jacka Wacha. Wach nigdy nie przyznał się do popełnienia tej zbrodni. Do tej pory za szczątki Tomasza S. uznawano części ciała wyłowione z Jeziora Pluszne w sierpniu 1999 roku.

Tomasz S. związany był z suwalskim światem przestępczym. Poza dożywociem za zabójstwo Jacek Wach odbywa też karę m.in. za włamania i kradzieże.

Przejmująca rozmowa z Jackiem Wachem, mężczyzną skazanym na dożywocie za zabójstwo Tomasza S. w piątkowym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej". Wydanie dostępne również na stronie kupgazete.pl.red.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ?? #1580307 | 81.190.*.* 27 lis 2014 14:30

  Oprócz tego dożywocia ten niewinny ma dwa wyroki po 9 lat i jeden wyrok 6 lat. Sąd wskazywał przy tym, że gangster jest osobą zdemoralizowaną, wielokrotnie skazywaną za inne przestępstwa i nie dającą nadziei na resocjalizację.Rzeczywiście istne niewiniątko z tego gościa.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. hynj #1499719 | 46.204.*.* 4 paź 2014 16:43

   I dlatego jestem przeciwniczką kary śmierci ,można skazać niewinną osobę ,a kto poniesie karę za skazanie niewinnej osoby ,bo takie rzeczy zdażają się w każdym kraju . Rutyna i ogromna chęć ukarania ,aby zamknąć sprawę ,a potem mamy co mamy. Jak się należy temu czlowiekowi odszkodowanie to niech dostanie , a niech spłacają ci co go skazali i prowadzili dochodzenie nawet latami .

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. zed #1499575 | 79.189.*.* 4 paź 2014 12:11

   Jeśli znamy już złodzieja i włamywacza to może poznamy też człowieka aresztowanego tymczasowo, który przyznał się do popełnienia morderstwa. "Godność" jego i mordę proszę udostępnić.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. nn #1499558 | 89.228.*.* 4 paź 2014 11:33

   A któż to wie jak tam było naprawdę ? Może typ który się teraz przyznał ma żółte papiery i nie może być karany więc bierze winę na siebie bo nic mu nie zrobią. I takie numery już były. Więc tam się tak nie napinajcie. Same niewiniątka to chyba przekaz dla naiwnych.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. OLO #1499378 | 195.136.*.* 3 paź 2014 23:12

    poraz pierwszy wyszlo takie cos najaw i wyplynelo do mediow ! to jest nie pierwszy taki przypadek , tylko kto sie przyzna do bledu , skoro na tym bledzie zrobil kariere ??? ot cala wasza polska ----ale co sie dziwic , ciemny narod lyknie wszystko , typowy polak naszczaja mu na lep to powie ze deszcz pada

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (13)