Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Lato pożegnamy muzycznie i aktywnie!

2014-08-16 19:04:00 (ost. akt: 2014-08-16 18:40:28)

Autor zdjęcia: Archwium

Ten, kto przyjdzie, nie będzie żałował! Podczas Pożegnania Lata z „Gazetą Olsztyńską” ma być piękna pogoda. Na scenie wystąpi siedem zespołów, które powalczą o zwycięstwo w Przeglądzie Muzycznym. Poza sceną również czekać będzie moc atrakcji. Radzimy już dzisiaj: zarezerwujcie sobie sobotę 30 sierpnia na zabawę, na której będzie cały Olsztyn!

Pożegnanie Lata z „Gazetą Olsztyńską” odbędzie się w sobotę 30 sierpnia, w godz. 11-14. Podobnie jak w zeszłym roku, mieszkańców Olsztyna zapraszamy na tereny rekreacyjno-sportowe pomiędzy ulicami Sosnkowskiego i Andersa na os. Generałów. — Bardzo się cieszę, że lato po raz drugi z rzędu pożegnamy na naszym placu zabaw. Pogoda również dopisze — zapewnia Andrzej Sztomberski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Kormoran”, która jest właścicielem dwuhektarowego obiektu. — W tym roku złożyliśmy wniosek do budżetu obywatelskiego na projekt ogólnomiejski, ponieważ z tego placu korzystają mieszkańcy całego miasta.

Najpierw młodszy, później starszy
Po powitaniu gości na scenie pojawi się pierwszy wykonawca. A dokładnie Antek „Antek MC” Sulżycki, 7-letni, a zarazem najmłodszy polski raper z Dobrego Miasta z dziecięcego zespołu hiphopowego, stworzonego przez Przemysława „Świdra” Kuśmidra. — Oczywiście, że otworzymy Pożegnanie Lata! Przygotujemy z Antkiem kilka utworów, będzie fajnie! — zapewnia „Świder”.

Pozostańmy jeszcze na scenie, ponieważ główną atrakcją Pożegnania Lata będzie Przegląd Muzyczny. Przypomnijmy, że do występów przygotowuje się już pięć zespołów, które wybrało jury. Spośród 34 ekip w najlepszej piątce znaleźli się: Julia „Deusjulie” Chuchrowska, Mirek Deredas, Soul's Sound, Nomakeup i Ejtobangla.
Od wtorku natomiast trwa internetowe głosowanie na dwóch wykonawców, którzy otrzymają dziką kartę Przeglądu Muzycznego i razem z finałową piątką zaprezentują się przed publicznością i jury. Szczegóły głosowania na stronie: gazetaolsztynska.pl.

Wielki obraz na długiej beli
Mnóstwo atrakcji na przybyłych czekać będzie także wkoło sceny. I tak, warsztaty, których tematem przewodnim będą przetwory, słoiki i weki, poprowadzi Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olsztynie. — Są one adresowane nie tylko do dzieci, ale także do wszystkich tych, którzy chcą odkryć w sobie kreatywność i po prostu przyjemnie spędzić czas — mówi Joanna Tekla Woźniak z Działu Wystawienniczo-Edukacyjnego BWA. — W związku z tematem imprezy spróbujemy odwołać się do przemiany pór roku i tęsknoty za latem, którego fragment chcielibyśmy zachować, zakonserwować, zamarynować i zabrać ze sobą na pamiątkę do domu.

Każdy uczestnik pikniku będzie mógł poczuć się jak prawdziwy artysta. A to dlatego, że będziemy malowali wielki obraz. Na czym? — Przygotujemy belę papieru, na którym jest drukowana „Gazeta Olsztyńska” — wyjaśnia Ewa Bartnikowska, redaktor naczelna „Gazety Olsztyńskiej”. W malowaniu obrazu przydatne będą farby oraz kubki z wodą, które oczywiście zapewnimy.
Chętnym dzieciom będziemy malowali twarze w kolorowe wzory oraz puścimy w niebo ogromne bańki mydlane. Odwiedzą nas także olsztyńscy strażacy i policjanci.

Wspólnie ze swoimi czworonogami odwiedzi nas także Piotr Dworak, właściciel olsztyńskiego Centrum Szkolenia Psów „Wychowany pies”. — Pokażemy psy, przygotowywane do akcji poszukiwawczych oraz różne zachowania zwierząt, jak np. posłuszeństwo — mówi pan Piotr, któremu będą towarzyszyli ratownicy OSP Klebark Wielki.

Szermierka z profesjonalistą
To nie koniec atrakcji. Odwiedzi nas też olsztyński klub szermierczy UKS Hajduczek. I jesteśmy przekonani, że podobnie jak rok temu, ich wizyta zrobi prawdziwą furorę. — Na każdej imprezie, w której uczestniczymy, zainteresowanie pokazem cieszy się dużym zainteresowaniem. Dlatego z chęcią bierzemy udział w różnego rodzaju piknikach i festynach — stwierdza Adam Sobczyk, założyciel i trener klubu, absolwent warszawskiej AWF oraz były szablista. I dodaje: — Mamy bezpieczny sprzęt do promocji szermierki, tak więc bez obaw będzie można stoczyć pierwszą szermierczą walkę w życiu podczas Pożegnania Lata.

Dodajmy tylko, że walka odbędzie pod okiem sędziego okręgowego Polskiego Związku Szermierczego, czyli właśnie Adama Sobczyka. Mata z kolei, na której odbędzie się pokaz i walki, ma długość ok. 10 metrów i jest zbliżona do wymiarowej maty.

Opiekę medyczną na imprezie zapewnią na,m ratownicy z Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie. — Ratownicy przeprowadzą także pokaz pierwszej pomocy. Warto nas odwiedzić, bo będzie można nauczyć się podstawowych czynności ratujących życie, które powinien znać każdy z nas — zachęca Andrzej Karski, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PCK w Olsztynie.CEiIK nas wspiera

Patrnerem w organizacji Pożegnania Lata z „Gazetą Olsztyńską” jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. — Wspieramy przegląd profesjonalnym systemem nagłaśniającym, który jest używany na takich spotkaniach jak Śpiewajmy Poezję — mówi Marcin Kapłon, zastępca dyrektora CEiIK.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kermit #1462848 | 176.221.*.* 17 sie 2014 10:23

  atrakcje super już nie mogę się doczekać hehehe

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. klakier #1462825 | 213.158.*.* 17 sie 2014 09:53

  ...szkolenie psów atrakcją imprezy?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieszkaniec #1462727 | 81.190.*.* 16 sie 2014 23:00

  Niech matki zabiorą na powietrze swoje rozwrzeszczane dzieciaki, te wszystkie Łukaszki i Ale, poganiają z nimi na trawie, wyżyją się, może wtedy przestaną dokuczać normalnym sąsiadom w bloku. "Pozdrowienia" dla państwa "dob..." z ul. Dworcowej. Wszystkiego najlepszego z okazji codziennego hałasowania waszych już wcale niemałych dzieciaków do 23, dzień w dzień.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. der #1462676 | 83.31.*.* 16 sie 2014 21:19

  jaka gazeta taka impreza

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Koniec Olsztyna #1462637 | 77.242.*.* 16 sie 2014 20:15

  z Grzymowitzhem - już wkrótce. Na jesieni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz