Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Tragiczny weekend na wodach regionu

2014-08-10 15:00:12 (ost. akt: 2014-08-10 15:59:24)

- Gdyby nie alkohol i brak środków asekuracyjnych można by uniknąć tragedii - alarmują warmińsko-mazurscy policjanci. Tylko podczas tego weekendu utonęły aż 3 osoby. Od początku maja w naszym województwie odnotowano aż 26 utonięć.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny 3 utonięć, do których doszło w ten weekend w powiecie piskim i ełckim. - Gdyby nie alkohol i brak środków asekuracyjnych, można by uniknąć tragedii - mówią funkcjonariusze.

W sobotę (9 sierpnia) wieczorem na jez. Wejsunek utonął 60-letni mężczyzna. Zaniepokojona nieobecnością brata kobieta przyszła na pomost i zauważyła pływające ciało. Mimo akcji reanimacyjnej, nie udało się go uratować. Według ustaleń policjantów, mężczyzna pił alkohol przed wejściem do wody.

Tego samego dnia na jez. Łaśmiady utonął 73-latek, który wraz z towarzyszącym mu 24-latkiem wypłynęli na jezioro by zebrać śnięte ryby. Gdy wracali do brzegu, starszy z nich się przechylił i wywrócił kajak, przez co obaj mężczyźni wpadli do wody. Jedynie młodszy z mężczyzn miał na sobie kapok. 24-latek wyciągnął tonącego znajomego i z pomocą świadków wyciągnął go na brzeg. Mimo reanimacji, mężczyzna zmarł.

Również w sobotę, w stawie utonął 35-latek z Ełku. Mężczyzna wypłynął na środek zbiornika i nie miał siły wrócić. Krzyczał do znajomych by mu pomogli. Jednak zanim do niego dopłynęli, ten zniknął pod wodą. Po ok. 20 minutach, 35-latka z wody wyciągnęli nurkowie ze straży pożarnej. Niestety nie udało się go uratować. Jak ustaliła policja, mieszkaniec Ełku był pod wpływem alkoholu.

Źródło: KWP Olsztyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. miron #1458741 | 213.184.*.* 11 sie 2014 14:22

  ale jak ostatnio jeden pan po piwku zabrał ze sobą dmuchane kółeczko to dostał mandat 500 zł... ech polycyjanty...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. a niech sie topią #1458269 | 81.190.*.* 10 sie 2014 19:23

  po browarze nagrzany od słońca zgrywa kozaka z tekstem "przepłynę jezioro" wali do wody. Selekcja naturalna, słabsze jednostki idą na dno, takie życie i prawa fizyki, poco w ogóle o tym pisać i martwić się tym ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. @# #1458226 | 83.24.*.* 10 sie 2014 18:03

  O CZYM TU MOWA TU MACIE OD LAT TAKICH PAJACÓW JAK TU "Uwaga dla tracacych sily- przekrec sie i poloz na plecach wyprostowany,woda cie utrzyma na powierzchni,Nabierzesz sil i poplyniesz dalej. " I IM NIC NIE WYTŁUMACZYSZ! I TAK PANIE PACANIE WODA GO UTRZYMAŁA, ROZMASOWAŁA MU PLECY I POPŁYNĄŁ DALEJ NA CMENTARZU ZARAZ BĘDZIE !!BO TU ELITĘ ŚCIEMNIACZY MAMY OD LAT ROBICIE SOBIE I INNYM KRZYWDĘ A POTEM WINNEGO NIE MA "SAMO SIĘ STALO" LUB "BÓG TAK CHCIAŁ - PAN STWÓRCA SOBIE ZABRAŁ CO WCZEŚNIEJ DAŁ " BO TU PEŁNO "WYKSZTAŁCONYCH" KAZNODZIEI MĘDRCÓW JASNOWIDZÓW A NIE MA KOMU PRACOWAĆ I DBAĆ O LUDZI I ICH ZYCIE. A CO GORSZE CELOWO ICH JESZCZE NARAŻACIE SWOIMI RADAMI A POTEM LAMENTY SA . CO ROKU TO SAMO I CO ..?GDZIE JEST OBOWIĄZEK PŁYWANIA W KAMIZELKACH RATUNKOWYCH NIKT NIE MA NA TYLE ODWAGI BY TO WPROWADZIĆ BO ...? GDZIE JEST TZW KAUCJA WARUNKI UBEZPIECZENIA ZA SPRZĘT PŁYWAJĄCY TYM BARDZIEJ WYPOŻYCZONY? JAK NA SŁOWACJI ZROBILI W GÓRACH I NA OBIEKTACH TURYSTYCZNYCH . ZŁAPANY PACAN (TYM BARDZIEJ POD WPŁYWEM ALKOHOLU NARKOTYKÓW ) PŁACI ZA AKCJE RATUNKOWA I ZA POMOC INIE MA MOWY O ODSZKODOWANIU, RENCIE A TU CO ? JEDNA ZMIANA POSTĘPOWANIA POLICJI I ZASTOSOWANIE PRAWA NP. "ART 160 KODEKSU KARNEGO" TO BY BYŁA POŁOWA MNIEJ TAKICH WYPADKÓW ! CZEMU ADMINISTRATOR NIE DBA ( BA NAWET NIE KONTROLI ) OD LAT NIE MA TABLIC O ZAKAZIE KĄPIELI I NIE MAR KARY ZA WEJŚCIE DOWODY W MIEJSCU ZABRONIONYM....?! A EFEKTY MACIE . TAK SAMO WY DZIENNIKARZE SAMI PŁYWACIE MACIE DZIECI, RODZINY I CO GDZIE AKCJA WSPARCIA POLICJI GDZIE PAN WRÓBEL I TV ...?! A KASY NIE MA ZA GADANIE DO KAMERY WIEC NIE MA TEMATU,TAK MISJĘ SPOŁECZNĄ MACIE TAK O MŁODZIEŻ I DZIECI DBACIE NA WAKACJACH ...?!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Uwaga dla tracacych sily #1458177 | 93.154.*.* 10 sie 2014 16:39

   przekrec sie i poloz na plecach wyprostowany,woda cie utrzyma na powierzchni,Nabierzesz sil i poplyniesz dalej.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Po co komus #1458175 | 93.154.*.* 10 sie 2014 16:32

   sniete ryby ? Przeciez to padlina.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (6)