Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Okazja by dołączyć do Latarników Polski Cyfrowej!

2014-07-17 10:25:53 (ost. akt: 2014-07-17 10:40:28)
Latarnicy z Warmii i Mazur działają prężnie

Latarnicy z Warmii i Mazur działają prężnie

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, działając jako Partner projektu  Projektu systemowego – działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego dostępu do Internetu”,  realizowanego pod hasłem POLSKA CYFROWA RÓWNYCH SZANS (PCRS), wspólnie z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji w ramach Działania 8.3 Programu Innowacyjna Gospodarka, ogłasza nabór kandydatów na Latarników Polski Cyfrowej - wolontariuszy, którzy w lokalnych środowiskach prowadzić będą – w ramach projektu PCRS i zgodnie z jego założeniami - zajęcia wprowadzające pokolenie osób w wieku 50+ w świat Internetu, usług cyfrowych i komputera

Kandydaci wezmą udział w szkoleniu, którego ukończenie jest pierwszym warunkiem uzyskania certyfikatu Latarnika Polski Cyfrowej. Po uzyskaniu certyfikatu 200 nowych osób reprezentujących gminy, w których zdiagnozowano największe zapotrzebowania na działania aktywizujące cyfrowo pokolenie 50+, w tym gminy nie objęte dotąd działaniami Latarników, będzie miało za zadanie rozpocząć działania w swoich środowiskach lokalnych.

Organizatorzy projektu PCRS poszukują osób, które:
* znają podstawy obsługi komputera, Internetu oraz narzędzi i usług cyfrowych
* są otwarte, tolerancyjne oraz świadome specyfiki i trudności pracy z osobami dorosłymi
* są gotowe do pracy na rzecz lokalnego środowiska w formule wolontariatu – bez wynagrodzenia
* deklarują gotowość współtworzenia ruchu Latarników Polski Cyfrowej, akceptując jego wartości oraz zasady i metody działania.

Osoby te zobowiązane są spełnić następujące warunki wstępne:

* zapoznać się i zaakceptować regulamin naboru
* wziąć udział w szkoleniu organizowanym latem 2014r. 
* złożyć oświadczenie woli o akceptacji zasad i metod działania Latarnika Polski Cyfrowej, w którym zobowiążą się do prowadzenia działań zgodnie z założeniami projektu PCRS (oświadczenie składane będzie w pierwszym dniu szkolenia). 

Po uzyskaniu certyfikatu Latarnicy Polski Cyfrowej winni czynnie uczestniczyć w różnorodnych formach podnoszenia kwalifikacji oraz wydarzeniach projektu PCRS, a także systematycznie i zgodnie z „metodą latarniczą”, której nauczą się podczas szkoleń, prowadzić zajęcia z osobami dorosłymi. Do końca czerwca 2014r. Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” zaproponuje Latarnikom wsparcie edukacyjne i organizacyjne w postaci m.in.:

* udziału w wydarzeniach projektu: Zjeździe Latarników Polski Cyfrowej w Łodzi, 15-16 września br., 8 warsztatach tematycznych, podnoszących kompetencje dziedzinowe np. umiejętność tworzenia relacji z zajęć w portalu Latarnicy.pl (pisanie relacji jest obowiązkiem Latarnika) oraz w zjazdach regionalnych, integrujących aktywnych Latarników

* przekazania materiałów edukacyjnych (Niezbędnika Latarnika, Korzystnika Internauty 50+, poradników tematycznych) oraz promocyjnych (stand, plakaty, ulotki)

* stale aktualizowanego i publikującego oficjalne informacje na temat realizacji projektu portalu Latarnicy.pl, w którym znaleźć można m.in. serial filmów edukacyjnych, poradniki, wzory dokumentów projektowych    

Zgłoszenie chęci zostania Latarnikiem obydwa się poprzez zapoznanie się z regulaminem rekrutacji oraz wypełnienie ankiety zgłoszeniowej dostępnej na stronie: http://ankiety.mwi.pl/index.php?sid=27485&lang=pl

Planuje się organizację jednego szkolenia w każdym województwie (ale ostateczny ich rozkład zależeć będzie od liczby zgłoszeń w regionach). Szkolenia odbywać się będą w okresie wakacyjnym – do końca sierpnia br. Pierwsze szkolenie planowane jest 22-23 lipca w Pile.

Liczba uczestników szkoleń – a zatem kandydatów na owych Latarników jest ograniczona (ok. 200 osób). Pierwszeństwo udziału mają osoby mieszkające w regionach nie objętych jeszcze aktywnością Latarnika oraz kandydaci z gmin wiejskich.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie PCRS zachęcamy do kontaktu pcrs@mwi.pl, a także wizytę na stronie latarnicy.pl oraz Facebooku: facebook.com/polskacyfrowa.

Wszelkich informacji na temat naboru i projektu PCRS udzielają na bieżąco wyłącznie koordynatorzy działań Latarników:

Anna Tyrała (502 358 455, a.tyrala@mwi.pl0
Monika Boruch(519 521 465, m.boruch@mwi.pl)
Michał Golemo (502 358 454, m.golemo@mwi.pl)

Jedynym miejscem publikacji bieżących, oficjalnych informacji na temat przebiegu naboru i jego wyników jest portal Latarnicy.pl. 

Informacje zawarte w niniejszym ogłoszeniu oraz Regulaminie Naboru Kandydatów na Latarników Polski Cyfrowej  stanowią prawną i merytoryczną podstawę przeprowadzenia naboru i zakwalifikowania na szkolenie. 

Sprawdź podstronę dotyczącą Latarników z Warmii i Mazur. Zobacz co to za projekt i jakie ciekawe akcje prowadzą Latarnicy z okolicy.


Strona Latarników z Warmii i Mazur
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB