Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

W Olsztynie spotkają się przedstawiciele Forum Parlamentów Południowego Bałtyku

2014-04-03 20:21:14 (ost. akt: 2014-04-03 17:06:04)

Autor zdjęcia: Grzegorz Wadowski

W piątek o godz. 9.00 w siedzibie samorządu województwa warmińsko-mazurskiego odbędzie się spotkanie zespołów eksperckich XII Forum Parlamentów Południowego Bałtyku. Eksperci wystąpią w trzech blokach tematycznych: ochrona środowiska i ekologia, edukacja oraz turystyka.

Do Olsztyna przyjadą delegacje: parlamentu Schlezwiku-Holsztyna, Wolnego i Hanzeatyckiego Miasta Hamburg, parlamentu Meklemburgii Pomorza Przedniego, dumy obwodu kaliningradzkiego, sejmiku województwa zachodniopomorskiego, sejmiku województwa pomorskiego. Nasz region reprezentować będą Julian Osiecki, przewodniczący sejmiku, oraz członek zarządu województwa Anna Wasilewska.

Forum Parlamentów Południowego Bałtyku powstało w 2004 roku z inicjatywy dwóch niemieckich krajów związkowych: Szlezwiku Holsztyna i Meklemburgii-Przedpomorza oraz dwóch sejmików: województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego. Obecnie w jego pracach udział bierze osiem parlamentów regionalnych. Celem Forum jest inicjowanie i wspieranie działań władz poszczególnych regionów na rzecz rozwoju obszaru Południowego Bałtyku w dziedzinie infrastruktury, gospodarki, ochrony środowiska i kultury.

źródło: informacja prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB